Rozhovory
0

Reissinger vs Janáček v souboji o profesionální titul C.M.T.A.

V sobotu na galavečeru Souboj Titánů proběhne zápas o profesionální titul v muaythai C.M.T.A. v nejatraktivnější supertěžké váze. Duel Michal Reissinger vs Michal Janáček visel dlouho ve vzduchu a kromě titulu v něm půjde i o určení reprezentační jedničky C.M.T.A. V sobotu na Souboji Titánů tě čeká zápas o profesionálního mistra ČR v muaythai organizace […]

V sobotu na galavečeru Souboj Titánů proběhne zápas o profesionální titul v muaythai C.M.T.A. v nejatraktivnější supertěžké váze. Duel Michal Reissinger vs Michal Janáček visel dlouho ve vzduchu a kromě titulu v něm půjde i o určení reprezentační jedničky C.M.T.A.
V sobotu na Souboji Titánů tě čeká zápas o profesionálního mistra ČR v muaythai organizace C.M.T.A. Jak prestižní je pro tebe tento titul?
Michal Reissinger: Já jako zápasník, který byl vychovaný na C.M.T.A. lize, beru profi titul C.M.T.A. jako vrchol ledovce, čeho se dá v naší zemi dosáhnout v thajském boxu. Když sem začínal s thaiboxem, samozřejmě jsem znal borce jako Hutník, Žák a další, ale nikdy by mě ani nenapadlo, že budu mít šanci bojovat o stejný titul, jaké měli tehdy oni. Samozřejmě je tady mnoho jiných organizací i titulů, ale pro mě je na vrcholu tento, tím pádem jsem velmi rád, šťastný a zároveň vděčný prezidentovi asociace Petru Ottichovi, že mi dal možnost zápasit o profesionální titul pod hlavičkou C.M.T.A.
Michal Janáček: O profesionální titul jdu poprvé v kariéře, tak už z tohoto pohledu je tento zápas pro mě nejvíc a ten titul opravdu chci.
Jak hodnotíš svého soupeře a jaké jsou jeho silné stránky?
Michal Reissinger: Soupeře velmi dobře znám. Již jsem s ním několikrát trénoval. Za jeho nejsilnější stránku a největší výhodu považujeme asi to, že je otočený gard. Naštěstí jsem absolvoval stovky, možná tisíce sparingových kol se Spejblem, který je nejlepší levoruký fighter široko daleko. Tudíž si myslím, že na jeho nejsilnější zbraně jsme velmi dobře připravení a na zápas se velice těším. Soupeře nepodceňuju, respektuji ho, ale pro vítězství v utkání udělám vše. „Přátelství“ stranou.

Michal Janáček: Palce znám, respektuju ho a plně si uvědomuju jeho schopnosti…viz jeho poslední zápas, to hovořilo za vše, takže si myslím, že to pro mě bude jeden z mých největších skalpů.
Jak jsi spokojený s přípravou na zápas?
Michal Reissinger: S přípravou jsem absolutně spokojený. Vše jde podle plánu. Z posledního zápasu na Heroes Gate nemám naštěstí žádné omezení. Jsem odpočatý a natěšený dovézt titul domů do Letňan.

Michal Janáček: Příprava probíhala tak, jak probíhala a já věřím, že jsem během ní našel ten správný recept na soupeře.

Ladíš nějak váhu a kolik kilogramů budeš mít v zápase?
Michal Reissinger: Váhu neladím. Udržuji se ve váze kolem 118 kg, ve které i nastoupím do zápasu.


Michal Janáček: Váhu vůbec neladím, bylo by hezké mít třeba 115 kg, 😀 ale já jím jak chci a vždycky z toho něco vyjde, ale před zápasem nějaké to kilo shodím, aby se lépe dýchalo.

Zápasíš radši v muaythai nebo v K1 a proč?
Michal Reissinger: Musím říct, že jsem byl vždy ortodoxní muaythai příznivec, ale poslední dobou a je to i celosvětovým trendem, mi sedí víc K1 styl. Je v něm víc zápasu, je to více atraktivní, zápasy jsou svižnější ve vyšším tempu. Muaythai je a vždy bude moje srdcová záležitost, ale v poslední době se cítím jistější určitě pod pravidly K1.


Michal Janáček: Mně je víceméně jedno, podle kterých pravidel zápasím, když přišla nějaká nabídka na zápas, vždycky jsem ji bral a soupeře, ani styl jsem si nevybíral.


Chtěl bys do Plzně pozvat diváky?
Michal Reissinger: Určitě chci pozvat diváky. Vím, že se do Plzně chystá spousta mých přátel a já se těším, že udělají skvělou atmosféru a užijeme si celý večer od začátku do konce.


Michal Janáček: Určitě bych rád všechny pozval na super galavečer, který už má svou dlouholetou tradici. Můj zápas s Palcem byl už dlouho ve vzduchu a konečně se toho lidi dočkají a ta osmičková pyramida do 91 kg? Tak to bude taky velkej zážitek, jak pro lidi, tak i pro zápasníky samotný.

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!