Rozhovory
0

Lukáš Dvořák: MMA je teď pro mě jeden velkej mejdan

Ve čtvrtek 27. 12. nastoupí na galavečeru XFN do oktagonu kovaný thaiboxer Lukáš Fuki Dvořák. Luky cítí, že potřebuje změnu a MMA ho zcela pohltilo. Jak se na první zápas připravuje a jaké má v MMA ambice se dočtete v našem rozhovoru. V posledním zápase na galavečeru All star fight jsi prohrál s finským Jussi […]

Ve čtvrtek 27. 12. nastoupí na galavečeru XFN do oktagonu kovaný thaiboxer Lukáš Fuki Dvořák. Luky cítí, že potřebuje změnu a MMA ho zcela pohltilo. Jak se na první zápas připravuje a jaké má v MMA ambice se dočtete v našem rozhovoru.

V posledním zápase na galavečeru All star fight jsi prohrál s finským Jussi Santalahtim. Co bylo v zápase špatně?

Jussi byl skvěle technicky a takticky připravený, nedovolil mi toho moc a navíc já jsem toho ani popravdě nebyl schopen. Byl jsem z událostí posledních dní před fightem fyzicky úplně dole, hlava sice chtěla naplno, ale to bohužel nestačilo. Prostě taková špatná kombinace všeho možného. Shazování mi dělalo problém a změna pravidel z 5×3 na 3×3 nejvíc. Pak pár dalších „drobností,” ale ta hlavní překážka byl samotný soupeř, to je jasný. Zápas jsem vzal, tak je to moje chyba, teď už to beru hlavně jako poučení. Je to skvělý a zvláštní fighter, ale takoví Fini jsou.

Tvůj další zápas bude 27.12. na XFN v O2 Aréně, ale podle pravidel MMA. Proč ses rozhodl pro MMA a znamená to, že končíš s muaythai?

Začnu od konce – s MuayThai nekončím, neříkám, že už v něm nikdy žádný zápas nedám, ale v nejbližší době nechci. Odmítl jsem za poslední 3 měsíce hodně nabídek, paradoxně nejvíc za posledních X let. Je to jako na potvoru – ve chvíli, kdy jsem dospěl k MMA, začala chodit jedna thaiboxerská nabídka za druhou. Rvalo mi srdce to odmítat, ale vnitřní pocity a rozum to chtěly jinak.
S tím souvisí to, proč se to tak děje. Thaibox dělám přes 13 let, první zápas jsem měl v roce 2006, už je to dlouhá doba a věčnej boj s něčím, to mě otravovalo nejvíc… Je to rok, co jsem s MMA začal (měl jsem k tomu ale pár „postojových pauz”) a mám v něm úžasnou inspiraci a motivaci. Svět MMA je daleko jednodušší a přehlednější ve smyslu toho, jak může bojovník postupovat v kariéře. Celej management je postavenej lépe, o penězích ani nemluvě. Všechno souvisí se vším a vyjmenoval jsem jen pár zásadních věcí.

Už jsi nějaký zápas v MMA absolvoval a bude to na XFN v amatérských nebo profi pravidlech?

V roce 2007 jsem měl zápas v amatérském MMA, tehdy freefightu. Dopadl vítězně, tak snad se zadaří i teď. Na XFN budu bojovat v profi pravidlech, takže rovnou naostro.

Kdo bude tvůj soupeř a máš o něm nějaké informace?

Soupeř se jmenuje Fatih Atkas, je to Turek žijící v Rakousku. Má asi 5 zápasů v MMA a nějaké v postoji. Víc o něm nevím a ani moc informací nehledám.


Jaké máš v MMA ambice a není to “nemožné” být úspěšný ve dvou sportech?

Ambice? Zatím vlastně žádné, i když to záleží na úhlu pohledu. MMA je teď pro mě jeden velkej mejdan. Strašně mě to chytlo, po letech se raduju z úplně každýho tréninku, protože z něj odcházím nasosanej vědomostmi a naprosto každá drobnost je pro mě klíčová. Stejně to mám u tréninků kondičních, ty se taky změnily a dávají mi něco nového. Za to vděčím Pavlovi Provázkovi a Survival Supplements, stejně jako judistům, se kterými jsem se na těchto tréninkách začal potkávat a nakonec se vídáme několikrát týdně i na žíněnce.
K ambicím – chci se v MMA prosadit, dokázat si, že nebudu úplně bezcennej a to mi pro začátek stačí. Pak přijdou další cíle. Nerad bych dostal KO v postoji v prvních pár vteřinách nebo prohrál na zemi hned v první pozici, do které se dostaneme (i když to se může úplně hravě stát, v tom je MMA pekelně zrádný). Já chci, aby ten zápas trval tak dlouho, abych si odnesl do dalších tréninků cenný zkušenosti, který mi dá jen zápas. Mám to stejně, jako v MuayThai – chci se tím bavit, jen radost z boje. Nic mě nikam nežene. Cesta je cíl. Nádhernej a osvobozující pocit. A taky bych byl rád, kdybych si zápasem konečně něco vydělal 😂

V jaké váhové kategorii budeš startovat a kolik kilogramů budeš upravovat?

Budu poprvé v životě nastupovat v -93 kg. To je taky velká zkouška sama o sobě. Na začátku jsem udělal pár zápasů okolo 82 kg, pak se z toho stalo 85-88 kg, nejčastěji však klasických -86,18. I teď budu shazovat, měl jsem opět v období největšího klidu přes 100 kg, ale mám více svalový hmoty a všechno je to samozřejmě jiný. Tak uvidíme, jak si to sedne. Já doufám, že ano, protože to shazování bylo na celým zápasení to nejhorší.


Jak se do O2 Arény těšíš?

Těším se moc, nic víc v Čechách není! Snad jen Strahov, ale nejsme Nedvědi.

Kde se na zápas připravuješ a trénuješ nějak speciálně zem?

Je toho více. Připravuji se nejčastěji v Hanuman Gymu pod naším Khru. Chodí sem a dojíždí za mnou super čeští bojovníci jak z MMA, tak z Juda, česká těžká a supertěžká špička (hlavně Tomíček, děkuju za vše, kámo!!!). Dále chodím k Andrému do ReindersMMA, kde je taky superkvalitní sestava a tréninky jsou tam špičkový.
O kondici se mi stará již zmíněný Pavel Provázek, jezdím za ním do MegaFitness v Korunní.

Nejdůležitější je pro mě v životě moje rodina, která mě podporuje a žije tím se mnou. Zhruba za měsíc se mi narodí syn, tak nás bude o jednoho víc.
Děkuji také všem svým sponzorům a partnerům:

Harley-Davidson Praha
Survival Supplements
Cobap
Emas
Renastav
Hayashi.cz
Manboxeo
ChiaShake

Jste všichni nejlepší, snad Vás nezklamu!

Vstupenky na Marpo vs Rytmus 👉 goo.gl/rohdWz

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!