Rozhovory
0

Michal Dufek: S Parlagim to bude boj

Michal Dufek se 30. prosince v Lucerně rozloučí se svou kariérou u nás a rozlučka to bude parádní. Mezi provazy ho bude čekat světová  padesátka Martin Parlagi a v sázce bude mistrovský titul ČUBP. Den před Silvestrem budeš boxovat v Lucerně a zápas je ohlášeny jako tvůj poslední. Proč ses rozhodl ukončit kariéru? Čemu by […]

Michal Dufek se 30. prosince v Lucerně rozloučí se svou kariérou u nás a rozlučka to bude parádní. Mezi provazy ho bude čekat světová  padesátka Martin Parlagi a v sázce bude mistrovský titul ČUBP.
Den před Silvestrem budeš boxovat v Lucerně a zápas je ohlášeny jako tvůj poslední. Proč ses rozhodl ukončit kariéru? Čemu by ses rád v budoucnu věnoval?
Chci se věnovat trénování svých svěřenců a rozvíjet boxerskou školu.
Měl jsi nějaký speciální požadavek na soupeře na poslední utkání?
Požadavek jsem žádný neměl. Jen mě zabrzdila dvakrát změna soupeře. Jednou zmiňovaný Pashayev, který odboxoval hodně špatné utkání v Liberci, kde vůbec nic nepředvedl. A další soupeř, kterého mi promotér domluvil, byl Jakub Chval, což byla velká výzva jak pro mne, tak i pro lidi by to byl hezký zápas. Nejdříve zápas vzít nechtěli, že mají bilanci bez prohry a po dalším jednání zápas vzali. Bohužel před pár dny přišla zpráva, že Kuba je zraněný. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale myslím si o tom své.
Jak hodnotíš svého protivníka, kterým bude Martin Parlagi?
Nakonec zápas Martinem Parlagim. Je to nejtěžší soupeř že všech. Je 50. na světě takže myslím, že lidi se mohou těšit na krásný zápas. Je to můj poslední zápas tady u nás, takže jsem rád za takového soupeře, jako je Martin. Určitě jsem si nechtěl vybírat soupeře, a bylo všichni věděli ” pozval si ho, aby vyhrál”. Tady to bude boj.
Kde se na zápas připravuješ a jak se před soubojem cítíš?
Na zápas se připravuji v Říčanech ve své boxerně, kam za mnou jezdí můj nový trenér. A samozřejmě spolu jezdíme spárovat po celé ČR.
Jak by jsi zhodnotil svoji kariéru a udělal bys z dnešního pohledu něco jinak?
Myslím, že to nebyla špatná cesta, jen vím, že je těžké se prosazovat sám. A teď před tímto zápasem vidím, co vše mohlo být jinak. Proto mám v plánu pokusit se o změnu pro boxery ode mě.
Nechci dělat stejné věci jak 90% lidí, co tu box dělají nebo vedou. 
Chtěl bys do Lucerny pozvat diváky?
Rád bych všechny diváky pozval do Lucerny na galavečer, protože tento rok a jubilejní 10. Lucerna bude prostě TOP.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!