Rozhovory
0

UPC vystupuje z undergroundu

Večery postojových sportů rozšiřuje organizace UPC (Underground Private Cup), kterou zastupují trenéři Spejbl gymu a Palec gymu v čele s Michalem Reissingerem a Michalem Vančurou. K vidění budou zápasy v muaythai a vyvrcholení večera bude souboj dvou old-schoolových bojovníků Michal Mikeš Vančura vs Adam Pengsawang Vrána. O chystaném galavečeru jsme si povídali s Michalem Reissingerem. Kdy vznikl […]

Kdy vznikl nápad na pořádání turnajů a co vás k tomu vedlo?
Všechno kolem UPC vzniklo vlastně náhodou. Asi před dvěma roky se rozvinula debata a hecování mezi námi trenéry ve Spejbl Gymu a jejich klienty – soukromkáři. Kdo je lepší, kdo koho porazí a podobně. Řekli jsme si, že by byla sranda udělat „turnaj“ soukromkářů proti sobě,v podstatě takový veřejný sparingy samozřejmě v adekvátních ochranných pomůckách – helmy, kožené chrániče, chrániče kolen, loktů, 16 oz rukavice atd.. Dohodly se 4 zápasy muaythai, K1 i v boxu. Všechno dobře dopadlo, svěřenci si to užili a všichni jsme se skvěle bavili. Dělali jsme si srandu, že se na příštím UPC uvidíme v O2 aréně, takže bylo logický, že jsme chtěli v téhle srandě a „turnajích“ pokračovat dál.
A byly další akce. O2 aréna to nebyla, zůstali jsme u nás v tělocvičně, ale s jídlem roste chuť, a tak jsme se snažili divákům, kterých přišlo vždy hodně, nabídnout něco navíc. Poslední náš turnaj UPC 4 – Bitva o Letňany měl všechno, co má správná akce bojových sportů mít. Super zápasy, plnou halu někdy až fanaticky povzbuzujících fanoušků, hostesky, plakáty, video pozvánky a podobně. Taky jsme se vydali za hranice našeho gymu a přizvali jsme zápasníky z jiných oddílu. Po turnaji jsme se shodli, že to zase bylo super, ale že by to chtělo nějak posunout. Z těch sranda zápasů jít do skutečných zápasů pro naše začínající zápasníky a trošku jim pomoc vyšlapat pomyslnou cestičku na vrchol.
Tak se zrodil nápad zkusit udělat turnaj mimo náš gym a to ve spolupráci s C.M.T.A. a Petrem Ottichem, protože jsme všichni odkojení na muaythai. Trošku jsme hledali termín, nakonec už 12. 1. 2019, ale děláme to s velkým zápalem a pevně věřím, že to bude reprezentativní akce a že se nebudeme mít za co stydět.

Proč zrovna UPC? 
UPC vzniklo zase náhodou. Jelikož to byly zápasy mimo jakoukoliv organizaci, říkali jsme, že jsme v undergroundu a jelikož se jednalo o „zápasy“ cvičenců, co trénují individuálně a „soukromě“ tak je celý název Underground Private Cup. Spojitost s UFC je čistě náhodná, i když my se nebojíme kohokoliv okopírovat. 😀

Co nás čeká nyní?
12. 1. 2019 nás v hale TJ Spoje čeká klasicky MČR v muaythai, který tam standardně poběží a po jeho skončení v 19.30 začne první ofiko UPC, tentokrát s označením Fight Night Samozřejmě bude několik změn. Už v noci před ligou tam naběhnou makáčové a přebudují halu k nepoznání. Po vzoru UFC nebudou na ploše žádný stoly, což považujeme za přežitek, jenom židle. Líbí se nám to, dělají to tak všechny velký organizace a dle našich osobních zkušeností z Glory a UFC taková změna udělá úplně jinou atmosféru.

V jakých pravidlech se bude zápasit a koho na Spojích uvidíme?
Celý turnaj je pod pravidly muaythai. Čekají nás 3 vložené zápasy MČR 3 x 2 min dle pravidel IFMA a 5 zápasů SuperLigy 3 x 3 min.
Za domácí kluby se představí jedna z hlavních tváří Spejbl Gymu Michal „Mikeš“ Vančura, který se chce po 12 letech trošku rozboxovat na jeho následující zápas. Jeho soupeř je Adam Pengsawang Vrána, což je muaythai veterán a všichni věříme, že se máme na co těšit. Dále za Spejbl a Palec Gym nastoupí: Jan Šindelář, Renat Beket, Václav Drtikol Holec, Denis Hnídek, Marek Syrový, Jan Černý, Ondřej Vůjtěch a Dino Černý. Kompletní fight card zveřejníme začátkem příštího týdne.

Kde se dají koupit vstupenky?
Vstupenky aktuálně koupíte na recepci ve Spejbl Gymu a v Líbeznicích v legendárním Baru 515. Další prodejní místa brzy oznámíme a samozřejmě vstupenky budou k zakoupení v den konání akce normálně u vstupu.

Chtěl bys pozvat diváky?
Samozřejmě srdečně zveme všechny příznivce thajského boxu, všechny naše kámoše a všechny lidi kolem Palec a Spejbl Gymu. Celej tenhle turnaj vznikl jako sranda, ale i díky vám, fanouškům jsme se z undergroundu dostali o několik levelu výš a za to jsme vám už teď vděční. Sledujte nás na facebooku @upc.fightnight a na instagramu @upcundergroundprivatecup kde budou vždy všechny aktuality a novinky ohledně chystaného turnaje. Díky a těšíme se na Vás 12. 1. 2019 v 19.30 na Spojích.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!