Rozhovory
0

Třinecká Werk arena viděla velkolepou show včetně zápasu o pás mistryně světa

Obrovská světelná show, zápasy v thaiboxu na světové úrovni a přes čtyři tisíce burácejících lidí. Takový byl galavečer Enfusion v třinecké Werk areně. Série atraktivních duelů vyvrcholila soubojem domácí Karolíny Klusové a Georginy van der Linden z Nizozemí o pás mistryně světa. Klasické mantinely a ledovou plochu ve Werk aréně třineckých Ocelářů vystřídal boxerský ring, aby zdejší diváci […]

Obrovská světelná show, zápasy v thaiboxu na světové úrovni a přes čtyři tisíce burácejících lidí. Takový byl galavečer Enfusion v třinecké Werk areně. Série atraktivních duelů vyvrcholila soubojem domácí Karolíny Klusové a Georginy van der Linden z Nizozemí o pás mistryně světa.

Klasické mantinely a ledovou plochu ve Werk aréně třineckých Ocelářů vystřídal boxerský ring, aby zdejší diváci viděli první prosincovou sobotu v akci zápasníky nejen z Česka a Slovenska, ale také z Nizozemí, Francie, Itálie či Thajska. Atmosféra v hale postupně gradovala, aby nakonec hnala domácí Karolínu Klusovou k vysněnému titulu mistryně světa.

Jejímu duelu však předcházela řada atraktivních klání. Ani při jednom z nich se publikum nenudilo. Právě naopak. Souboj Andrease Čehovského proti Tourremu z Francie byl sice v prvním kole „jen“ taktickou oťukávanou, ale Čehovský v něm dokázal trefit pěkný backfist, ve druhém kole začali oba borci používat lokty a klinče, ve třetím kole Čehovský tvrdým tipem skopl soupeře na zem a trefil také loket z otočky. Nakonec se tak mohl radovat z vítězství na body.

V jednom z předzápasů hlavního galavečera viděli diváci také souboj mezi Ondřejem Giňovským z Frýdlantu nad Ostravicí a Jiřím Absolonem. V prvním kole byl Giňovský agresivnější, tvrdší v klinči a dokázal také trefit jeden tvrdý backfist. Ve druhém kole dokonce dokázal poslat Absolona do počítání, ve třetím kole oba zápasníci hodně boxovali, chodili do klinčů, v nichž používali především lokty. Zápas vyzněl na body ve prospěch Giňovského.

Třinecké publikum vidělo v ringu také talentovaného zápasníka Jakuba Sloviaka z Žiliny, kterému se postavil Jiří Páv. V prvním kole Sloviak hodně boxoval a tlačil Páva, který reagoval kopy a svazoval slovenského bijce do klinče, ve druhém kole chodil Páv do klinčů a bodoval díky úderům koleny, ve třetím kole pak vyhrál Jiří Páv na body, stejně jako celý duel.

Enfusion nabídl také dva souboje žen

Kromě zápasu o světový pás viděli diváci ve Werk aréně ještě jeden duel žen. Slovenská Monika Chochlíková se v něm utkala s Polkou Juskieowiczovou. V prvním kole měla Chochlíková lepší pohyb a hodně kopala. Její polská sokyně se ji snažila tlakem přeboxovat. Ve druhém kole pak Slovenka opět hodně kopala, její protivnice zase předvedla několik krásných otoček. Vítězství na body rozhodčí přiřkli Monice Chochlíkové.

Při zápasu Michala Krčmáře s thajským zápasníkem Choeimoei se oba soupeři v prvním kole snažili rozkopat přední stehno toho druhého. Ve druhém kole začal Krčmář více boxovat, na což Thajec reagoval klinčem a strhy. Ve třetím kole Choeimoei využíval hlavně tvrdé tipy a kolena v klinči. Z vítězství na body se nakonec radoval Michal Krčmář.

V duelu Matouše Kohouta s Italem Armaninim se fanoušci dočkali prvního knock outu. Od začátku viděli tvrdou výměnu boxerských technik zavřených do low kicku. Armanini byl přesnější a dostal Kohouta i do počítání. Ve druhém kole sice Kohout kope round kicky na boxerské útoky Armaniniho, ale ten jej v posledních pěti sekundách poslal znovu na zem a vyhrál tak KO.

Střetnutí na Enfusionu bylo velikou výzvou pro šestadvacetiletého zápasníka ze Žiliny Milana Páleše, který poměřil síly s Yassinou Bajtarem. Ten měl na kontě už 95 zápasů, ale Páleš začal duel bez respektu. Od začátku dokázal získávat body ve svůj prospěch. Ve výměnách byl přesnější v kopech i v boxerských kombinacích. Proto tak zaslouženě vyhrál na body.

Galavečer nabídl také střetnutí těžkotonážníků Martina Pacase s Chornoivanenkem. První kolo používal Pacas tipy a zadní tvrdé round kicky a byl to on, kdo určoval tempo zápasu. Ve druhém kole si slovenský fighter držel svůj styl, zaboxoval a ukončil jej tvrdým round kickem. Třetí kolo bylo vyloženě v režii Pacase, který tak s přehledem vyhrál na body.

Na galavečeru Enfusion v Třinci nechyběla ani slovenská ikona thaiboxu Vladimír Moravčík, který nastoupil proti Saknarongu Suklerdovi z Thajska. První kolo se neslo ve znamení vzájemné výměny úderů. Ve druhém kole začal Moravčík více trefovat čisté údery a v zápase přibývalo klinčů. Ve třetím kole dokázal slovenský fighter po chycení round kicku kopem na žebra poslat Thajce na zem. Moravčík tak vyhrál způsobem KO.

V zápase o světový titul vyzvala ve Werk aréně domácí Karolína Klusová nizozemskou šampionku Georginu van der Linden, která během jediného roku vyhrála tři profi pásy mistryně světa a mistryně světa IFMA. Klusová zase své poslední dva zápasy vyhrála KO, takže diváci se mohli těšit na zajímavou bitvu.

V prvním kole byly patrné bohaté zkušenosti nizozemské zápasnice. Povedly se ji hned dva strhy a bodovala údery i kopy. Druhé kolo bylo pořád přesné ze strany van der Linden. Třetí kolo už Klusová všechno kryla a pomalu se dostávala do klinče. Ve čtvrtém kole Klusová trápila v klinči nizozemskou šampionku a v pátém kole ji dokonce dostala do nesnází. Třinecká bojovnice ji skoro vyhazovala z ringu a dokonce se jí povedlo soupeřkou hodit. Před vyhlášením výsledku se van der Linden udělalo nevolno a vysílením zvracela. Když ji rozhodčí zvedl ruku, tak ještě jednou. Na body tak těsně vyhrála Georgina van der Linden, takže pás mistryně světa zůstal v Nizozemí.

 

Na Enfusionu se představilo také trio fighterů z Como-3gym

Karolína Klusová nebyla jedinou zástupkyní pořádajícího oddílu Como-3gym. V domácím prostředí se představili také Dominik Tabor, David Křístek a Tomáš Kantor.

Mladá naděje Como-3gym Dominik Tabor změřil síly s Francouzem Kevinem Yapi. Po jeho prvním kopu to vypadalo, že bude zle. Silným klinčem Taborovi utekl vždycky na záda. Druhé kolo už bylo vyrovnanější a klinče byly v režii domácího zápasníka. Začal být přesný, zatímco Francouz kopal do prázdna. Ve třetím kole už bylo patrné, že Yapi nemůže najít recept na Taborovu přesnost. Třinecký fighter se tak radoval z výhry 3:0 na body.

Dalším domácím želízkem v ohni byl David Křístek, kterému se nakonec změnil soupeř za polského šampiona Kosuta. Křístek měřící 195 cm byl tentokrát menším v ringu. Polský protivník naměřil 202 cm. Tento faktor byl kamenem úrazu. Polák byl totiž všude rychleji. David Křístek přesto bojoval do poslední chvíle a nedal nic zadarmo, což ocenila i hala, která jej neustále povzbuzovala. Duel vyzněl 3:0 na body ve prospěch Kosuta.

Na Enfusionu nastoupil také zkušený matador a třinecký titán ve váze do 81 kilo Tomáš Kantor, jemuž byl soupeřem Adrian Tadlánek. Celý zápas oba fighteři kopali. Kantorův soupeř se pokoušel i o naskočená kolena, ale žádné z nich netrefil. To Kantor jej přesně zasahoval svými kopy. Třinecký zápasník tak profesorským výkonem dokráčel k výhře 3:0 na body.

Khru Martin Vaňka

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!