Rozhovory
0

Radek Giessmann uvítá v Lucerně Václava Pejsara do křížové váhy

Poprvé se Galavečeru profesionálního boxu a K1 zúčastní i Radek Giessmann, který má velké zkušenosti z amatérského boxu, kde má za sebou 186 zápasů a spolu s profi se v Lucerně ukáže ve svém 198 zápase. Jeho soupeřem bude bývalý šampion těžké váhy Vašek Pejsar. Jak dlouho se věnuješ boxu a co tě k němu […]

Poprvé se Galavečeru profesionálního boxu a K1 zúčastní i Radek Giessmann, který má velké zkušenosti z amatérského boxu, kde má za sebou 186 zápasů a spolu s profi se v Lucerně ukáže ve svém 198 zápase. Jeho soupeřem bude bývalý šampion těžké váhy Vašek Pejsar.

Jak dlouho se věnuješ boxu a co tě k němu přivedlo?

Boxu se věnuji 17 let, začalo to celkem nevinně, kdy jsem jako malej kluk měl pokračovat s řecko-římským zápasem stejně jako můj táta a děda. Protože se můj pozdější trenér boxu znal velice dobře s taťkou, pamatuji si, kdy jednou přijel na návštěvu a zeptal se mě, zda bych nechtěl začít boxovat, kývl jsem a od té doby se věnuji tomuto sportu.

 

Kolik máš zápasů v amatérech a kolik v profi?

V amatérech mám za sebou 186 zápasů a v profi to je prozatím 11.

 

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Pokud se budeme bavit o časech, kdy jsem boxoval za amatéry, je to jednoznačně vítězství v Olympijských nadějích a Mistr České republiky, v dráze profi to je získání titulu Mistra Německa v letošním roce.

 

Na galavečeru v Lucerně tě čeká Václav Pejsar. Co říkáš na svého soupeře?

Vašek je bezesporu velice zkušený boxer, kterého si vážím, má za sebou celou řadu zápasů v super těžké váze, nebude to vůbec lehký soupeř, o to více se na zápas těším.

 

Čím bys chtěl v zápase dominovat?

V poslední době tvrdě trénuji a pracuji na technice, kterou koneckonců všichni uvidí právě na galavečeru.

 

Budeš nějak upravovat svoji hmotnost?

Víceméně jen doladím váhu, tak abych splnil limit, žádnou větší redukci neplánuji.

 

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Mým cílem je na sobě zapracovat a zúročit pak nabyté zkušenosti nejen u nás, ale i v zahraničí, kde je těžké prosadit se.

 

Chtěl bys do Lucerny pozvat diváky?

Určitě ano, protože tento galavečer již má svou pověst a já mám tu čest poprvé se ho zúčastnit z pohledu fightera, mimo to zde vystoupí celá řada výborných zápasníků a nikdo, kdo jen trochu vyznává bojové sporty, by si neměl tuto událost nechat ujít. Těším se na Vás na všechny.

.
Vstupenky zakoupíte zde:

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!