Rozhovory
0

Vladimír Říha: Člověk potřebuje touhu, cíl, motivaci a vědět, proč to dělá

Vláďa Rocky Říha je jednou ze stálic Galavečera profesionálního boxu a K1 v Lucerně a i když jsme ho zde viděli převážně v boxerských duelech, tak v neděli to bude podle pravidel K1. Po změně soupeře se Vláďa utká s Denisem Farkašem. Jak bys zhodnotil letošní rok po sportovní stránce a proč jsi neměl žádný […]

Vláďa Rocky Říha je jednou ze stálic Galavečera profesionálního boxu a K1 v Lucerně a i když jsme ho zde viděli převážně v boxerských duelech, tak v neděli to bude podle pravidel K1. Po změně soupeře se Vláďa utká s Denisem Farkašem.

Jak bys zhodnotil letošní rok po sportovní stránce a proč jsi neměl žádný zápas v boxu?

Letošní rok po sportovní stránce byl dost na prd, jelikož jsem měl jen jeden zápas na Heroes Gate. Nyní ještě v Lucerně, jinak nic, nějak nebyly nabídky a do toho jsem byl zraněný. V boxu nebyl žádný zápas, jelikož nepřišla žádná nabídka a když přece jen přišla, tak to nešlo kvůli zdraví, nebo se to nějak krylo s Lucernou, Heroes Gate nebo jsem byl mimo Českou republiku. Takže tenhle rok jsem se spíš věnoval tréninkům, campům, změnám a přípravám, vše je, jak má byt a vše se děje z nějakého důvodu. Každopádně doufám, že rok 2019 už pro mě bude četnější, co se zápasu tyká.

Nyní budeš mít zápas na galavečeru v Lucerně a opět v K1. Původně mělo jít o odvetu pět let starého zápasu vs Tomáš Drábik. V čem ses nejvíc za tu dobu posunul a co říkáš na soupeře v současnosti?

Mrzí mě, že se Tomáš zranil a že zápas nebude. Moc jsem si ho přál, ale chápu to a věřím, že zápas se ještě konat bude. Hlavně ať se dá do kupy, Tomáš to dal vědět cca tři týdny před Lucernou, takže naštěstí včas a já se mohl v klidu připravit na Denise. Tak nějak si zvykám, soupeř se mi mění furt, mám na to nějakou smůlu. Jsem ready, přišla spousta změn, poznatků, zkušeností a já jdu vyhrát! Přípravě jsem věnoval víc než maximum času, energie, prostředků, zkratka vše a hodlám to proměnit ve vztyčenou ruku k nebesům.

Kde ses na zápas připravoval a v jaké formě se cítíš?

Na moji přípravu, co se týče boje dohlíží Aplik, kondici řeší Michal Břetenář a na fyzio využívám Martina Dvořáka, navíc jsem začal spolupracovat s Honzou Brázdou, který mi strašně pomáhá a dává moje tělo do kupy, aby konečně fungovalo jako celek a předcházel jsem zraněním. No a nově jsem začal makat i s Vláďou Písaříkem. Co se týče nějakých tréninkových campu, připravoval jsem se opět ve svém druhem gymu – Kyshenko gym v Barceloně u Artura Kyshenka, kde jsem makal týden trojfázově, bylo to náročný, ale maximálně mě to posunulo a otevřelo oči i trošku jinak a dalo spoustu nových poznatků. Další klasický kemp u Aplika v penzionu Hanapetr. S Mastou a Marpem jsme měli camp na Floridě, kde jsem si zase oživil trošku box a ladil tři týdny ruce. No a po těmto výletům, vše dolaďujeme s klukama, o kterých už jsem mluvil, Aplikem, Mišákem, Honzou a Vláďou, takže vše, jak má být. Cítím se fakt skvěle, nic jsem nepodcenil, věnoval se všem stránkám na 110 procent, vstával skoro každý den v půl 6, abych vše stíhal a domů jsem přijížděl kolem půl 10 a v Lucerně tu formu hodlám ukázat. Když má člověk motivaci a dokáže si odpovědět na tu nejpodstatnější otázku ” proč to dělám?”. Jelikož já si na ni dokážu odpovědět, a hlavně to i cítím, tak to je ten důvod, proč mi nevadí zaběhnout, zvednout, zaspárovat, udělat něco víc, než zvládám, něco navíc, x krát jsem na tréninku i zvracel. Vstát v půl 6 ráno, i když jsem unavený, vysílený z trénovaní, diety, přijet pozdě domů, jít pozdě spát a ráno znovu a znovu. Člověk potřebuje touhu, cíl, motivaci a vědět, proč to dělá a cítit to tak. Ne že vám jen někdo řekne, dělej to protože… to si každý může přečíst, slyšet, nastudovat, ale necítit. Každý jsme přece jiný. Musíte vědet, co je tím vašim “proč?”

Musel jsi nějak upravovat váhu?

Ano ano bohužel váha je vždy můj asi největší soupeř, jelikož jsem prase a ne sportovec, nejím zrovna sportovním stylem  žeru naprosto vše od fastfoodu počínaje po kachny, svíčkový konče. Takže buď držím extrém dietu nebo žeru jako těhotný, čili kolikrát shazuju i 15 kg, jednou jsem shazoval 18. Naštěstí díky krabičkové dietě ” jezte s námi” je hubnutí to nejsnazší, co mě mohlo teď potkat, už netrpím jako zvíře, protože mám pestrou vyváženou stravu než oproti mým předchozím dietám. Spolupracuju s nimi už rok a už nehubnu jinak. Nedokážu si to bez nich představit a můžu jen doporučit. Cca tři měsíce zpátky jsem se navíc dohodl, že mě budou zavážet i mimo zápasy, snažím se držet režim: od po do pá papám jejich krabičky a víkend si vždy užívám svoje “krabičky”  V Lucerně jdu o váhu výš, takže naštěstí tentokrát hubnu jen asi 8 kilo, ale přes Vánoce je to vždy smutný. To je jediná věc, co mi na Lucerně vadí, už jsem asi sedm let neměl pořádný gastro porno Vánoce.

Chtěl bys do Lucerny pozvat diváky?

Jasně chtěl bych pozvat všechny na tuhle jedinečnou akci v duchu 30. let, skvělá atmosféra, skvělá startovka, navíc se můžeš poradně vymódit a kouknout na stylový slečny, to proste chceš, takhle zakončit rok. Chtěl bych taky poděkovat vám všem, co mi fandíte, píšete, lakujete, komentujete a sponzorům za úžasnou podporu, bez vás bych byl 50 procentní. Jste můj skrytý motor, díky vám za to.

.
Vstupenky zakoupíte zde:

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!