Rozhovory
0

Zápasníci MMA Petr Beránek a Vojtěch Garba v boxerském duelu

Zajímavý boxerský duel se nabízí na Den Bojovníků 21: New Blood, kde proti sobě v sobotu 19. ledna nastoupí Petr Beránek a Vojtěch Garba, jejichž prioritní sport je MMA. Jak se jim povede ve velkých rukavicích? Trénuješ box nějak speciálně nebo pouze v rámci tréninku MMA? Petr: Trénuju ho v rámci MMA, ale teď se připravuju […]

Zajímavý boxerský duel se nabízí na Den Bojovníků 21: New Blood, kde proti sobě v sobotu 19. ledna nastoupí Petr Beránek a Vojtěch Garba, jejichž prioritní sport je MMA. Jak se jim povede ve velkých rukavicích?

Trénuješ box nějak speciálně nebo pouze v rámci tréninku MMA?

Petr: Trénuju ho v rámci MMA, ale teď se připravuju speciálně jen na boxerský zápas.

Vojtěch: Samozřejmě, že se momentálně na tréninku připravuji na zápas v boxu, nicméně to není tak, že bych trénoval jen box a nic jiného. Dělám MMA, což je moje hlavní disciplína, je ale potřeba se rozvíjet i v dalších stylech.

 

Máš už odboxovaný nějaký soutěžní zápas?
Petr: Mám odboxovaný dva soutěžní zápasy v boxu, tenhle bude třetí.

Vojtěch: Mám odboxovaný jeden zápas, který byl na oblastní lize (myslím, že se to tak jmenuje), jen nevím, jestli se to dá považovat za soutěžní zápas. Tento zápas jsem vyhrál.

 

Co říkáš na svého soupeře?

Petr: O soupeři moc nevím, tak jako vždycky na to mám trenéra Vladana Weise, který mě na něj připraví.

Vojtěch: Můj soupeř je zkušený řízek, který mi to rozhodně nedá zadarmo. Mám ho v povědomí od té doby, co jsem začal s bojovými sporty. Už v té době byl velice zkušený, a proto jsem rád, že jsem dostal příležitost poměřit se s ním v boxu.

 

Kde se na zápas připravuješ a plánuješ boxerské zápasy i v budoucnu?

Petr: Připravuju se pod Vladanem Weisem v Brennen boxing clubu a určitě bych rád i další zápasy v boxu.

Vojtěch: Na zápas se připravuji v Jayman MMA Fighting Systems pod vedením Jakuba Müllera. Soustředím se hlavně na MMA, kariéru v jiném sportu neplánuju. Pokud ale přijde nějaká zajímavá nabídka na zápas, ať v boxu, K1 či jiném sportu, určitě ji s trenérem promyslím.

 

Chtěl bys na Den bojovníků pozvat fanoušky?

Petr: A samozřejmě chci pozvat lidi, snad se to bude líbit.

Vojtěch: Chtěl bych pozvat všechny lidi, aby se přišli podívat 19. 1. na Den Bojovníku do Ostravy a přišli podpořit jak začínající borce, tak i ty zkušenější. Myslím si, že takhle zajímavá startovka v Ostravě dlouho nebyla.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!