Rozhovory
0

Pavel Šusta: K soupeři mám velký respekt a úctu

Na galavečeru GCF 47 v Nymburku se vrací po zranění Pavel Šusta v zápase vs Michal Vostrý. Jejich společný fight měl proběhnout již v říjnu loňského roku, ale pro zranění obou kluků se odložil a tak tento souboj uvidíme příští sobotu v Nymburku. Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo? […]

Na galavečeru GCF 47 v Nymburku se vrací po zranění Pavel Šusta v zápase vs Michal Vostrý. Jejich společný fight měl proběhnout již v říjnu loňského roku, ale pro zranění obou kluků se odložil a tak tento souboj uvidíme příští sobotu v Nymburku.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

Bojovým sportům se věnuji cca 10 let a přivedl mě k nim Miloš Bosák.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Trénoval jsem u Miloše Bosáka, který mě učil judo, sambo a grappling. Potom jsem poznal Zbyňka Goralczyka, u něhož jsme s Milošem objevili a trénovali Brazilian JiuJitsu a po čase poznali Michala Bittnera, nyní černý pás v BJJ, u kterého jsem spoustu let trénoval a hodně mě toho naučil. A pak, když jsem přestoupil do MMA, jsem poznal Davida Vyvážila, u kterého trénuju dodnes v RenegadePragueGym. Ještě mám trenéra na postoj Michala Vančuru a Karla Vrtišku, Ondru Spejbla Hutníka ve Spejblgymu.

 

V jakých disciplínách zápasíš a která ti je nejbližší?

Nyní zápasím v MMA, ale pořád mi zůstane nejblíž Brazilian JiuJitsu.

Před rokem jsi startoval po delší době na GCF v Ostravě. Můžeš nám říct, proč jsi měl tak dlouhou pauzu?

Bohužel měl jsem zranění zad, kdy jsem i částečně ochrnul na nohy a dlouho jsem to dával do kupy, ale naštěstí se mi to povedlo a mohl jsem se vrátit zpátky do klece. Samozřejmě děkuju kondičnímu trenéru Jakubu Pražákovi, ten mi hodně pomohl. Tři měsíce jsem to dával dohromady.

Jak zápas dopadl a jak ses cítil?

Zápas jsem vyhrál v prvním kole na páku na koleno, ale bohužel z vítězství jsem neměl radost, nebyl jsem se sebou spokojený, ani můj trenér David Vyvážil nebyl spokojený a oba jsme se shodli, že zápas jsem vyhrál s velkým štěstím a že nade mnou stál anděl strážný.

Jsi už po zdravotní stránce v pořádku?

Ano jsem a můžu trénovat i zápasit. Čas od času se samozřejmě něco ozve, ale komu ne, když někdo trénuje na vysoké úrovni.

 

Nyní tě čeká další fight opět na galavečeru GCF v Nymburku. Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?

Michal Vostrý a co o něm vím, že je opravdu ostrý  🙂 S Michalem už jsem měl jít v říjnu minulého roku na GCF v Dobříši, ale oba jsme bohužel onemocněli, tak jsem se domluvili, že si to dáme v lednu. Michal je oproti mně velmi zkušený a tvrdý soupeř a mám k němu opravdu velký respekt a úctu.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas?

Jak jsem spokojený s přípravou to se uvidí po zápase, co mi řekne trenér. Samozřejmě jsme zpracovali na chybách, které jsem dělal na minulém zápase. Ale to nic neznamená. Člověk má pořád na čem pracovat.

Dříve jsi v průběhu zápasů preferoval pozici ze zad, i když v MMA nebývá výhodná. Jak je tomu nyní?

Spíš jsem vždycky preferoval pozici, která se mi v tom zápase naskytla 🙂 Ale není žádné tajemství, že z BJJ se snažím ukončit zápas na zemi, ale už to není v dnešním MMA jednoduché, si to BJJ prosadit nebo udělat na zemi chybu. Jednou jsem i na to v zápase dojel, když jsem zápasil s Janem Jankou a on to dokázal využít a zaslouženě vyhrál zápas se mnou. Ale vyhráli jsem oba, já se z té chyby poučil, poslechl trenéra Vyvážila a změnil uvažování do dalších zápasů. Ale v dalších zápasech přišly další chyby, tak jak říkám, pořád se mám co učit a je jedno, jestli zápas vyhraju nebo prohraju.

 

Máš už domluvené něco dalšího?

Možná už mám, ale ještě to není jisté, tak si to zatím nechám pro sebe

Chtěl bys na GCF pozvat diváky?

To určitě bych chtěl, přijďte se podívat kouknout se na pěkný zápasy, kde budou zápasit velký jména jako Penz, Petrášek, já s Michalem a další výborný bojovníci. Ale hlavně GCF pomáhá dětem, který bojují, co jim život nadělil. A můžete jim pomoci i vy, když přijdete na GCF a už sami uvidíte. Těším se na vás.

FIGHTCARD:
10. Welterweight 3x5min
Pavel Šusta vs Michal Vostrý
9. Lightweight 3x5min
Krisztián Simon vs Jan Malach
8. Catchweight -86kg 3x5min
Miroslav Vacek vs Tomáš Penz
7. Catchweight -72kg 3x5min
Jan Hájek vs Ondřej Petrášek
6. Featherweight 3x5min
Filip Hučín vs Jakub Kukla
5. Welterweight 3x5min
Nikolas Kubáň vs Jiří Holeček
4. Featherweight 3x5min
Martin Pršala vs Michal Jančuška
3. Welterweight amatuer 3x3min
Mansur Soltachanov vs Jan Turek
2. Featherweight amateur 3x3min
TBA vs Jaroslav Hrdlička
1. Lightweight amateur junior 3x3min
Vasil Hretu vs Jan Kubíček

Vstupenky v prodeji na https://www.ticketlive.cz/cs/event/gcf-47-27-01-2019-nymburk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!