Rozhovory
0

Michal Vostrý: Na Pavla si musím dát pozor v každém momentu zápasu

Na galavečer GCF 47 v Nymburku se po téměř roční pauze vrací Michal Vostrý. V hlavním zápase večera se v kleci utká s Pavlem Šustou. Tvůj poslední zápas bylo vítězství nad velmi odolným Jiřím Holečkem. Jak vzpomínáš na tento duel? Ahoj, zdravím všechny čtenáře Czechfighters 🙂 Na poslední duel proti Jirkovi raději moc nevzpomínám. Na […]

Na galavečer GCF 47 v Nymburku se po téměř roční pauze vrací Michal Vostrý. V hlavním zápase večera se v kleci utká s Pavlem Šustou.

Tvůj poslední zápas bylo vítězství nad velmi odolným Jiřím Holečkem. Jak vzpomínáš na tento duel?

Ahoj, zdravím všechny čtenáře Czechfighters 🙂
Na poslední duel proti Jirkovi raději moc nevzpomínám. Na vítězství jsem se obrovsky nadřel. Jirka je neskutečný tvrďák se železnou bradou a hodně mě potrápil. Byl to pro mě zápas “do or die”. Táhl jsem za sebou nelichotivou bilanci a prostě jsem musel vyhrát.

Před tímto zápasem i po něm jsi měl delší pauzu. Proč tomu tak bylo?

Zápasové pauzy mě víceméně provází celou moji kariéru. Mám smůlu na zranění jak moje, tak soupeřů. Myslím, že víc zápasu se mi muselo zrušit, než kolik jich mám odzápaseno. Po návratu z Asie jsem se postavil proti Davidu Kozmovi na Heroes Gate, kde mě ve druhém kole vyškolil pákou na nohu, kterou jsem nechtěl jen tak plácnout, no a tím jsem si obnovil staré bolístky právě z Asie. Další faktor, který může za moji prodlevu mezi zápasy je ten, že normálně pracuju a volna není tolik, abych se připravil na ty dravce 🙂

V neděli tě čeká zápas na GCF 47 v Nymburku vs. Pavel Šusta. Co říkáš na svého soupeře?

Pavla znám od vidění, potkali jsme se na pár veřejných trénincích. Je to skvělý BJJ specialista, umí se dobře trefit. Musím si na něj dát pozor v každém momentu zápasu. Beru to tak, že si to strčíme 15 minut a pak půjdeme na pivo.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Připravuji se víceméně doma v MMA Chomutov a podle práce jezdím do Komplex gym Louny za Radkem Sachrem, který je můj hlavni coach. Když se zadaří, vždycky se rád vracím do Penty. Určitě nesmím zapomenout Chomutovsky klub šampiona Jirky Žáka, Zak’s Muay Thai a kondici ladím ve Sweep sport gymu.
Po Vánocích jsem trošku přibral, takže jsem musel máknout, abych se dostal do zápasové formy, ale už je víceméně hotovo a cítím se opravdu skvěle.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Sportovní plány do budoucna? Chtěl bych dál bavit zápasením sebe i diváky, dokud to pro mě bude fyzicky i pracovně možné. Hlavně být pořád sám sebou, nenechat se stáhnout k válkám skrz sociální sítě a celkově víc makat, než mluvit a fotit se.

Moc děkuji za prostor k vyjádření se a všechny vás zvu 27. ledna do Nymburku. GCF postavilo skvělou fightcard, takže zábava vás nemine.

PS: Nesmím zapomenout poděkovat svým sparing partnerům, trenérům, klukům ze všech gymů, kde se připravuji, přítelkyni, bratrům a samozřejmě sponzorům Sweep sport a No.1 Cars Chomutov. Díky a v neděli se vidíme 🙂

FIGHTCARD:
10. Welterweight 3x5min
Pavel Šusta vs Michal Vostrý
9. Lightweight 3x5min
Krisztián Simon vs Jan Malach
8. Catchweight -86kg 3x5min
Miroslav Vacek vs Tomáš Penz
7. Catchweight -72kg 3x5min
Jan Hájek vs Ondřej Petrášek
6. Featherweight 3x5min
Filip Hučín vs Jakub Kukla
5. Welterweight 3x5min
Nikolas Kubáň vs Jiří Holeček
4. Featherweight 3x5min
Martin Pršala vs Michal Jančuška
3. Welterweight amatuer 3x3min
Mansur Soltachanov vs Jan Turek
2. Featherweight amateur 3x3min
TBA vs Jaroslav Hrdlička
1. Lightweight amateur junior 3x3min
Vasil Hretu vs Jan Kubíček

Vstupenky v prodeji na https://www.ticketlive.cz/cs/event/gcf-47-27-01-2019-nymburk

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!