Rozhovory
0

Lukáš Blažek v rozhovoru o nedělním GCF v Nymburku

Tuto neděli se uskuteční další pokračování série turnajů GCF. Popovídali jsme si s organizátorem Lukášem Blažkem, co nás v kleci tentokrát čeká a na koho bude zaměřena tradiční charitativní sbírka. V neděli 27. 1. budeš pořádat další galavečer GCF v Nymburku. Po kolikáté to bude? Turnaj pořádáme v Nymburce již potřetí, dvě kola byly ještě […]

Tuto neděli se uskuteční další pokračování série turnajů GCF. Popovídali jsme si s organizátorem Lukášem Blažkem, co nás v kleci tentokrát čeká a na koho bude zaměřena tradiční charitativní sbírka.
V neděli 27. 1. budeš pořádat další galavečer GCF v Nymburku. Po kolikáté to bude?
Turnaj pořádáme v Nymburce již potřetí, dvě kola byly ještě před tím v Poděbradech, ale s přibývajícím počtem fanoušků a sledujících mma jsme byli nuceni posunout turnaj do větší haly a tu nám nabídl pouze Nymburk, byť náš klub je základem Z Poděbrad.
Na jakou startovku bys diváky rád pozval?
Hlavním zápasem bude Michal Vostrý vs Pavel Šusta vzhledem k tomu, že kluci jsou již velice zkušení, tak by se mohlo jednat o atraktivní zápas. V dalším zápase uvidíme Míru Vacka z Milovic proti tvrdému ranařovi Tomaši Penzovi, co bude podle mě parádní rvačka. Omlouvám se, ale neznám všechny kluky dobře, takže pokud někoho nejmenuji, tak to není naschvál. Na GCF v profi nastoupí i Ondřej Petrášek, brácha Miloše „melouna“ Petráška, který se vrací do oktogonu cca po dvou letech, tady se taky můžeme těšit na parádní zápas. Samozřejmě se těším i na zápasy Jakuba Kukly, Honzy Malacha a dalších profíků. Z amatérské úrovně bych chtěl zmínit našeho 18ti letého Jana Turka, který vždy nechá v oktagonu vše. Ten nastupuje proti staršímu borci z Gorila gym, kde jsou kluci pod vedení Pepy Krále a už to je pěkná reference na to, že to nebudeme mít jednoduché. A ve finále jsem velice zvědavý na to, co předvede věčně se usmívající Jarda Hrdlička. Prostě startovka jak má být.
Proč zápasí Jan Turek ještě v amatérských pravidlech?
Honzik je hodně mladý. Přestože se dokáže popasovat se staršími borci, tak dle mého má ještě čas. Díky amatérské úrovni se může daleko lépe vyzápasit a pak do profíků přestoupit s bohatými zkušenostmi. Věřím, že jeho čas přijde.
Tvé turnaje jsou spojeny vždy s nějakou charitou. Komu bys rád pomohl tentokrát?
Nyní vybíráme peníze pro Vojtíška a Barušku, jsou to děti z okolí Nymburka a naší pomoc potřebují. Rád bych pomohl všem, to ale nyní nedokážeme, proto se soustředíme každý rok na konkrétní dětičky. Věřím, že vybereme dostatek peněz, aby se jim a jejich rodičům ulehčilo. Vše si můžeš pročíst na našich fb MMA pomáhá.
Máš nějaké informace, kdy by se mohl vrátit do klece Vít Vávra?
Informace o návratu Víta Vávry samozřejmě mám. Pro ty, kteří by ho chtěli v brzké době vidět zpět, to bude zklamání…… Vítek si dal jedna a jedna dohromady a vydal se cestou businessu, je šikovný manažér a minimálně stejně jako v oktagonu mu to jde i v zaměstnání, jen tam to prý podle jeho slov méně bolí. I tak dále trénuje a tak kdo ví, třeba se mu jednou zasteskne.
Dnešní doba nahrává různým návratům a překvapením. Ty sám neuvažuješ o tom, že bys šel opět do klece?
Častá to otázka říká se, že pokud se zápasníkem staneš, tak tak i umřeš (prostě to tam bude napořád) takže vždy mě to láká, ale myslím že můj čas zápasníka je už pryč. Jsem rád, že mohu ten adrenalin prožívat se svými svěřenci, kteří možná dokážou víc než já. Každopádně pokud se jednou nebudou prodávat lístky na gala, tak přemluvím svého trenérského kolegu Tomáše Čerycha a půjdeme tam, abychom podpořili prodej. Přes velkou chuť zápasit, v zájmu našeho zdraví doufám a věřím, že tahle situace nenastane. 

FIGHTCARD:
10. Welterweight 3x5min
Pavel Šusta vs Michal Vostrý
9. Lightweight 3x5min
Krisztián Simon vs Jan Malach
8. Catchweight -86kg 3x5min
Miroslav Vacek vs Tomáš Penz
7. Catchweight -72kg 3x5min
Jan Hájek vs Ondřej Petrášek
6. Featherweight 3x5min
Filip Hučín vs Jakub Kukla
5. Welterweight 3x5min
Nikolas Kubáň vs Jiří Holeček
4. Featherweight 3x5min
Martin Pršala vs Michal Jančuška
3. Welterweight amatuer 3x3min
Mansur Soltachanov vs Jan Turek
2. Featherweight amateur 3x3min
TBA vs Jaroslav Hrdlička
1. Lightweight amateur junior 3x3min
Vasil Hretu vs Jan Kubíček

Vstupenky v prodeji na https://www.ticketlive.cz/cs/event/gcf-47-27-01-2019-nymburk

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!