Rozhovory
0

Česká superstar MMA Lucie Pudilová v rozhovoru před únorovým UFC v Praze

S Lucií Pudilovou jsme se potkali na PSK Olymp, kde se zdokonaluje ve wrestlingu. Již za měsíc jí na UFC v O2 aréně bude čekat zápas se světovou šestkou Liz Carmouche. Před pár lety jsi tady na Olympu začínala s wrestlingem a pak ses více zaměřila jen na MMA. Co bylo tím impulsem začít s MMA? Já jsem úplně […]

S Lucií Pudilovou jsme se potkali na PSK Olymp, kde se zdokonaluje ve wrestlingu. Již za měsíc jí na UFC v O2 aréně bude čekat zápas se světovou šestkou Liz Carmouche.

Před pár lety jsi tady na Olympu začínala s wrestlingem a pak ses více zaměřila jen na MMA. Co bylo tím impulsem začít s MMA?

Já jsem úplně nejdřív začala s kickboxem, až pak přišel zápas a do toho jsem dělala MMA. V tom jsem začala zápasit ale až v 19 letech, protože jsem tady neměla žádnou soupeřku. Takže jsem spíš dělala vše dohromady.

V tom kickboxu jsi někdy zápasila?

Tam jsem měla jen jeden zápas, který jsem vyhrála v prvním kole.

Proč jsi v něm nepokračovala dál?

Tehdy jsem si říkala, že nechci dostávat tolik ran do hlavy. Myslela jsem si, že když budu zápasit a dělat grappling, tak nebudu dostávat tolik bití, ale protože mě bavil box i grappling, tak z toho pak vzešlo to MMA. Líbili se mi prostě všechny sporty a MMA bylo logické vyústění.

S jakou taktikou jsi šla do tvého posledního zápasu s Irene Aldana?

Šla jsem tam s tím jí jenom sundat a vůbec jsem s ní nechtěla zápasit, protože jsem věděla, že jsem lepší boxerka, takže jsem s ní chtěla boxovat. Chvíli jsem se s ní držela a cítila jsem, že je úplně slabá, takže jsem jí pak chtěla porazit v tom, v čem ona vyniká.

V čem byla nejvíc nebezpečná, čím tě nejvíc ohrozila?

Nemyslím si, že to byla moje největší soupeřka, jenom jsem měla málo času na přípravu a nebyla jsem úplně připravená na ten zápas. Hodně lidí si myslí, že byla nebezpečná, ale zrovna ona mi tak nepřišla, spíš já nebyla připravená.

Proč jsi nebyla připravená na ten zápas? Dověděla jsi se o něm pozdě?

Ano, dověděla jsem se o něm pozdě, a ještě jsem před zápasem byla nemocná.

Nezvažovala jsi, že bys to zrušila, když jsi nebyla ve 100% kondici?

No zvažovala, ale v té době mi UFC nedávalo tolik zápasů a byla jsem ráda, že můžu zápasit, tak jsem do toho šla.

Jaké byly rady od kouče v jeho průběhu?

Abych jí tolik nehonila 😊

V únoru bude velká událost, a to UFC v Praze, kde budeš startovat. Poprvé v Praze, kde budeš mít obrovskou podporu fanoušků, což jsi v zahraničí zatím nezažila. Jak se na to těšíš?

Je to úplně neuvěřitelné, že to bude tady v Praze a navíc, že mi dali takovou soupeřku, která je vysoko v žebříčku, to je skvělý. Je možný, že to je díky tomu poslednímu zápasu, protože opravdu není obvyklé, aby mi dali šestku na světě. Takže těším se opravdu moc.

Tvou soupeřkou v O2 aréně bude Liz Carmouche. Co ty na ni říkáš?

Myslím si, že se mnou bude chtít hodně zápasit, má dobrý judo, takže moje práce bude jí to co nejméně dovolit, takže budu chtít zase boxovat a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Když to bude na zemi, tak to bude chvíli na zemi a pak to bude zase v postoji.

Zápas bude o váhu níž, tedy ve flyweight. Už jsi v ní někdy šla?

Ano už jsem jednou šla. Ten zápas nejdřív měl být, pak neměl, takže jsem přestala hubnout a poté si to soupeřka zase rozmyslela, že se zápasit bude a já měla 14 dní na to shodit.

Jak ti šlo shazování?

No bylo to brutální za tak krátkou dobu, ale shodila jsem tak, že jsem i podvážila.

Upravuješ už teď svou váhu?

Už na tom lehce pracuju, ještě dietu nedržím, jen si třeba k večeři dám spíš salát a nejím tolik sladkého. Já jsem nikdy nebyla klasická bantamovka, hodně jsem jedla a nijak výrazně neshazovala.

Chtěla bys v flyweight zůstat i v budoucnu?

Doufám v to, že to v této váze bude dobrý. Já jsem se rozhodla, že když už do toho půjdu, tak chci, aby si to už sedlo, a ne že půjdu zase zpátky do původní váhy. Nebude mi dělat problém zápasit v obou vahách, ale chci se teď soustředit víc na tuhle.

Kolik kilogramů váhy budeš upravovat?

Od typické váhy, kterou chci snížit by to mělo být asi šest kilo.

Kde se na zápas připravuješ?

Hlavně se připravuju doma v Příbrami u svého trenéra Ládi Erdélyiho, pak tady na Olympu s Jirkou Žákem a občas v Německu se Sebastianem Otto.

Jakou máš skladbu tréninků?

Hodně dělám kardio kruháče a boxuju, to mám každý den. Dvakrát týdně pak mám wrestling. Takže tu zem jedu hlavně na wrestlingu. BJJ nějak nepreferuju, k tomu nějak nemám vztah.

No když si vzpomenu na tvůj zápas na GCF v Příbrami se Stoliarenko, na UFC s Moras a i teď co jsem viděla na tréninku, tak máš naprosto gumové ruce a jsi téměř neupáčitelná. Proč se nezaměříš tedy i na to BJJ?

No plácat se mi nechce 😊 Já si myslím, že to dobře cítím z toho wrestlingu a mám ještě takové mezery v boxu i zápasení, že se nepotřebuju teď posouvat dál v grapplingu, ale musím se zaměřit na zdokonalení ostatního.

Kolik fightů bys letos chtěla stihnout?

No uvidíme, jak dopadne tenhle a pak bych klidně ještě dala dva zápasy.

Na kolik máš ještě smlouvu v UFC?

Teď mám ještě na tři zápasy. Předtím jsem měla smlouvu na čtyři zápasy a po třetím mi dali zase na další čtyři.

Přišli zároveň s tím, že jsi v UFC i sponzoři? Je to v tomto ohledu lepší?

No my teď máme novou spolupráci s Goldfingers a myslím, že teď to už bude lepší a bude jich víc. Ještě mám doplňky stravy Butchtrade.

S jakou soupeřkou v UFC bys ráda zápasila?

No myslím si, že právě tento zápas je pro mě dost zajímavý.

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

Určitě bych byla ráda, kdyby mi tam fandili a podporovali mě.

Máš vůbec čas na svůj osobní život?

To vůbec nemám, kamarády mám na zápase, jinak nic jiného nestíhám. Teď mám vyhlídky, že potřebuju trénovat a posouvat se nahoru a nějaké chození po zábavě mě neláká.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!