Rozhovory
0

Denisa, Meloun, Chroust i Růžový panter se připojili k dražbě pro nemocného Filipa

Tomáš Kozma je mediálně méně známější, než jeho bratr David Kozma, nebojuje už s malými rukavicemi v kleci, zato bojuje za lepší život pro nemocného Filipa, který je upoután na invalidní vozík. Má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu, epilepsii a okohybnou poruchu očí. Jeho velkým snem je delfinoterapie a právě na tu Tomáš shání finanční prostředky. […]

Tomáš Kozma je mediálně méně známější, než jeho bratr David Kozma, nebojuje už s malými rukavicemi v kleci, zato bojuje za lepší život pro nemocného Filipa, který je upoután na invalidní vozík. Má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu, epilepsii a okohybnou poruchu očí. Jeho velkým snem je delfinoterapie a právě na tu Tomáš shání finanční prostředky. Ty chce sehnat pomocí aukce věcí našich známých fighterů, zatím se do ní zapojil Jiří Denisa Procházka, Miloš Petrášek, David Dvořák a David Kozma. Věříme, že se však řady fighterů rozrostou a hlavně že se do akce zapojí co nejvíce fanoušků.

Pro koho bude dražba určená a s jakou nemocí se potýká?

Rozhodl jsem se věci vydražit pro kluka, kterému je 27 let a má těžké kombinované zdravotní postižení. Narodil se ve 27. týdnu těhotenství a vážil jen něco málo přes kilo. Byla mu určená diagnóza DMO (dětská mozková obrna) spastická kvadruparéza, což je vlastně postižení všech 4 končetin a znemožňuje mu téměř veškerý pohyb a je upoután na invalidní vozík. Do toho má ještě okohybnou poruchu očí. No, aby toho nebylo málo, tak ve 24 letech mu do toho všeho vlezla ještě epilepsie. Filipa jsem poznal o Vánocích, kdy jsem mu byl doplatit potřebnou částku na elektrický vozík. Strávil jsem u něj a jeho mamky zhruba 6 hodin a tak mne jejich příběh zasáhl, že jsem se rozhodl s pomocí pokračovat.

Na co budou vydražené peníze použity?

Peníze budou použity na zaplacení delfinoterapie v Turecku, která je jeho obrovským snem. Věřím, možná bych se nebál říct, že jsem přesvědčen o pozitivním účinku delfinoterapie, která mu určitě zlepší zdravotní stav. Filip miluje delfíny. Zjistil jsem to hned, když jsem nad jeho postelí viděl tapetu, na které byly delfíni vyobrazeni.

Jak vznikl nápad oslovit české MMA zápasníky?

Sám jsem se MMA nějakou dobu věnoval a vím, že na naše kluky je spolehnutí a jsou to obrovští srdcaři a vždycky pomůžou, když jde o dobrou věc.

Kdo se zatím rozhodl věnovat věci do dražby?

Momentálně jsem domluvený s českou elitou, a to s Jirkou “Denisou” Procházkou, Milošem “Melounem” Petráškem, Davidem “Chroustem” Dvořákem a Davidem “Růžovým Panterem” Kozmou (bráchou). Až mne překvapilo, jak rychle kluci bez váhání souhlasili. “Meloun” byl schopný si do 5 minut napsat o adresu, že mi věc na dražbu pošle. Tyhle kluky prostě nejde nemít rád. Jsem jim nesmírně vděčný za to, jakým jdou příkladem pro společnost a vůbec pro tenhle sport.

 Chtěl bys oslovit další sportovce?

Rozhodně ANO. Chtěl bych oslovit každého, kterému není osud Filipa lhostejný a je ochoten nabídnout nějakou věc do dražby, která může mít pro fanoušky hodnotu. V dnešní době je sport hodně o egu a tímhle bych chtěl veřejnosti ukázat, že ne všichni jsou vůči lidem, kterým nebyl dán lehký osud lhostejní. Společně to zvládnem!!!

Pokud chcete do aukce věnovat nějakou věc, napište mi do zprávy na czechfighters, osobní profil Lenka Bartáková či přímo na Tomáše Kozmu. Díky moc!

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!