Rozhovory
0

Ondřej Skalník se vrací na naši bojovou scénu

Šampion německé Aggrelin a anglické UK Fighting Championship Ondřej Skalník se po delší pauze vrátil ze zahraničí a ještě letos by chtěl v oktagonu zvládnout tři zápasy. V nově otevřené tělocvičně Choketopus gymu bude vést tréninky MMA, sám však bude trénovat ve svém domovském Penta gymu. Naposledy jsi zápasil před dvěma lety a v organizaci UK […]

Šampion německé Aggrelin a anglické UK Fighting Championship Ondřej Skalník se po delší pauze vrátil ze zahraničí a ještě letos by chtěl v oktagonu zvládnout tři zápasy. V nově otevřené tělocvičně Choketopus gymu bude vést tréninky MMA, sám však bude trénovat ve svém domovském Penta gymu.

Naposledy jsi zápasil před dvěma lety a v organizaci UK Fighting Chapionship jsi urval titul vs Ste Nightingale. Jak na tento zápas vzpomínáš?

Bylo to náročný, zápas skončil totiž těsně před koncem, takže jsem si to v kleci pěkně užil. Protivník byl zkušený zápasník a jeden z prospektů anglického MMA, dnes má podepsáno s ACA (dřívější ACB), takže to nebylo rozhodně žádné ořezávátko. Zápas byl celou dobu pěkně vyrovnaný – první kolo jeho, druhé moje i díky knockdownu. Ale třetí jsem si nenechal utéct a na konci kola korunoval výhrou na RNC. Kdekoliv venku nechávat rozhodnutí na rozhodčích se nevyplácí, ač jsem zatím ještě nebyl okradenej nikdy. Ale zkrátka jistota je jistota.

Proč sis poté dal od zápasení tak dlouho pauzu?

Zápasení se mi pěkně rozjelo – měl jsem nabídky do Japonska, nebo do Ruska. Ale dal jsem přednost cestování, protože jsem dostal víza na Nový Zéland, takže jsem jel. Přeci jen už myslím na rodinu a tak, takže to byla poslední příležitost se nadlouho takhle někam podívat. Bydleli jsme přes rok v obytném autě, cestovali, běhali po horách, šnorchlovali s velrybama a trochu pracovali po sadech. Užil jsem si to, ale jsem rád, že jsem zpět.

Našel jsi v tomto období čas na trénink?

Spíš ne. Občas jsem trénoval (hlavně v MMA Auckland a Cantenbury Fighting Centre pod Karlem Weberem), ale nebyla to žádná souvislá příprava. Potkal jsem pár zajímavých jmen – jako například hvězdu One FC Ev Tinga – ale doma mám na přípravu a trénink mnohem lepší podmínky. Prostě jsem se těšil na tu naší partu v Pentě a na moje trenéry – Dana Bartáka, Mamuta, Michala Zuba Novotného a Ríšu Andrše. Ty jsou stejně nejlepší na světě.

Sledoval jsi dění na české scéně MMA a co na něj říkáš?

To je těžká otázka. Sledoval jsem celkem dost a nestačil jsem se divit. Děsí mě vulgarizace českého MMA (především noví fanoušci, ale i “rádobycelebrity” přístupu některých zápasníků). Na druhou stranu je nutno přiznat, že tato vulgarizace přitáhla spoustu nových fanoušků a zařídila důstojnější podmínky klukům, co každý den neskutečně dřou na žíněnce.

Jaké jsou nyní tvé sportovní plány? Chtěl by ses vrátit do oktagonu?

Chtěl. Strašně moc. Nicméně teď začínám pomalu trénovat a uvidím, kam mě vítr zavane a jestli vůbec ještě do parádně rozjetého vlaku českého MMA zvládnu naskočit. Mám a měl jsem nějaké nabídky, například od Saši Chocholouše, abych zápasil v postoji na Dobříši, ale pro mě je teď primární MMA, takže se chci věnovat jedné věci. Chtěl bych před létem dát jeden zápas a pak na podzim ideálně dva. A příští rok si třeba zase odskočím do K1. Ale jak říkám – zatím se rozjíždím a uvidím, co pro mě Dan Barták s Mamutem vymyslí.

Nyní budeš nově vést tréninky v Choketopus gym. Na co budou zaměřené a kdo všechno je může navštěvovat?

Jasně, ještě na Zélandu mě oslovili kluci z Choketopus gymu, kde působí jeden z mých trenérů a technický bůh Ríša Andrš, jestli nechci vést u nich tréninky MMA. Bude to kurz, který povede svěřence od úplných základů v krásné a nové tělocvičně na pražském Střížkově. Přijít můžou ale i pokročilí kluci na jeden trénink třeba zaspárovat, pokud se jim to bude hodit. Tréninky budou pondělí, středa a neděle večer (víc info na: https://choketopusgym.cz/mma/). Moc se na ty tréninky těším, učit lidi mě baví.

Ty jsi byl jeden z organizátorů MMA sparingů, které se už rok nekonaly. Chtěl bys je znovu oživit?

Jasně, s Paťasem Kinclem, zvaným tíž Tlusťoch, jsme se už domluvili, že od dubna opět rozjedeme sparringy na pravidelné měsíční bázi. Brzo snad doladíme termín a dáme vědět. Díky moc za rozhovor.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!