Rozhovory
0

Magdalena Šormová: Zápas v UFC mně nepřijde nereálný

Svou první obhajobu titulu WWFC bude mít Magdalena Šormova tuto sobotu na turnaji v Kyjevě. Její vyzyvatelkou bude francouzská zápasnice Eva Dourthe. V posledním zápase jsi porazila Světlanu Gotsyk a získala titul WWFC. Bylo v průběhu fightu vše podle taktiky? Tak napůl, říkali jsme si, že není kam spěchat, že uvidíme, jak to půjde v […]

Svou první obhajobu titulu WWFC bude mít Magdalena Šormova tuto sobotu na turnaji v Kyjevě. Její vyzyvatelkou bude francouzská zápasnice Eva Dourthe.

V posledním zápase jsi porazila Světlanu Gotsyk a získala titul WWFC. Bylo v průběhu fightu vše podle taktiky?

Tak napůl, říkali jsme si, že není kam spěchat, že uvidíme, jak to půjde v postoji a nebudeme se zbytečně hnát na zem, abych si na něco nenalítla, třeba na koleno. Jenže byla příležitost, tak jsem ji využila. Navíc rozhodčí mě, když jsem byla v top pozici na zemi, již po 2 vteřinách začal vyzývat k akci. No a já se lekla, že jí jako domácí budou nadržovat, tak jsem se rozhodla snažit o submissi co nejdříve. A vyšlo to v půlce prvního kola.

Nyní tě čeká první obhajoba. Kdy se to uskuteční a kdo bude tvoje soupeřka? Jaké máš o ní informace?

Obhajobu mám tuto sobotu v Kyjevě. Soupeřkou je francouzská zápasnice Eva Dourthe se skórem 4-1. Většinu výher má na rozhodnutí, stylově si jsme trochu podobné. Zápas by měl jít sledovat online, jakmile zjistím víc, asi v pátek či v sobotu, tak budu dávat odkaz či info na svoje fb stránky.

Kde ses na zápas připravovala a jak se před fightem cítíš?

Cítím se unaveně, částečně natěšeně, částečně už to chci mít za sebou. Na zápas jsem se připravovala hlavně u nás v Pentagymu, na nějaký tréninkový camp nebyl kvůli práci bohužel čas. Teď se soustředím hlavně na váhu, která mě čeká v pátek, na zápas se vždy začnu soustředit až poté, co mám tohle splněné. I když samozřejmě jsme v přípravě s trenérem Danem Bartákem zohlednili, koho mám za soupeřku.

Co jsi říkala na turnaj UFC v Praze a myslíš, že je tam pro tebe cesta?

Přiznám se, že jsem z turnaje UFC v Praze neviděla zatím jediný zápas, ani ten Lucie Pudilové. Dělání váhy, tréninky a k tomu někdy i 10 hodin denně v práci mě dost zaměstnalo. Samozřejmě bych zápas v UFC ráda a nepřijde mně to nereálné třeba kvůli mému umístění v žebříčcích mé váhové kategorie do 52 kg. V evropském žebříčku jsem na 3. či 5. místě dle fightmatrixu (teď tam nějak zvláštně nějaké top zápasnice vypadly) a v celosvětovém asi na 32. místě.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!