Rozhovory
0

Souboj o profesionální titul a mnoho dalšího na Noci bojovníků Dobříš

Čtvrté pokračování Noci bojovníků v Dobříši se uskuteční 6. dubna a poprvé se můžeme těšit na souboj o titul WAKO PRO, v němž se utká Jan Rudolf a Gor Harutjunjan. Koho ještě v Dobříši uvidíme, jsme se zeptali organizátora akce Alexe Chocholouše. V dubnu nás čeká již čtvrtá Noc bojovníků v Dobříši. Na koho se můžeme […]

Čtvrté pokračování Noci bojovníků v Dobříši se uskuteční 6. dubna a poprvé se můžeme těšit na souboj o titul WAKO PRO, v němž se utká Jan Rudolf a Gor Harutjunjan. Koho ještě v Dobříši uvidíme, jsme se zeptali organizátora akce Alexe Chocholouše.

V dubnu nás čeká již čtvrtá Noc bojovníků v Dobříši. Na koho se můžeme těšit tentokrát?

Diváci, kteří se chystají na tento galavečer, kde uvidí styly box, thajský box a K-1, budou mít možnost vidět také historicky poprvé zápas o titul, a to o profesionální pás “National WAKO PRO Title” organizace World Association of Kickboxing Organizations pod patronací ČSFU.

O tento profesionální pás budou bojovat dle pravidel K-1 ve váze 71 kg champion WAKO K-1 EUROPEAN CUP 2018, vícemistr Slovak Open K-1 2018, champion EUMS Evropský titul 2017, champion WAKO K-1 EUROPEAN CUP 2017, Czech Open 2017 K-1, bronzový WAKO K-1 European Cup 2016, Mezinárodní MČR K-1, vícemistr MČR K-1 2016 Gor Harutjunjan a proti němu účastník Akademického MS 2018 a ME 2016 v Thaiboxu Jan Rudolf, fighter, který pravidelně startuje na největších galavečerech v ČR.

Jako každoročně se představí “domácí” Bernard Plavec – vítěz pyramidy Souboj Titánů 2017, Mistr ČR Muay Thai CMTA. 2017, který bude čelit zatím nejtěžšímu soupeři v kariéře a tím bude Matěj Kozubovský -profesionální champion WASO 2018, champion finálové pyramidy prestižní Evropské Muay-thai ligy / EML 2017, C.M.T.A. Czech champion 2017

Velká výzva čeká pro Jana Greisigera – profesionální mistr světa a Evropy WKU 2018, Mezinárodní mistr ČR WAKO PRO, 2x vítěz světového poháru WAKO K-1, 4x amatérský mistr ČR K-1, který se utká proti srbskému soupeři Miloš Cvjetićanin – mistr světa WAKO 2017.

Dále se na Noci bojovníků 4 představí velezkušený top fighter Vladimír Říha, který zatím jako jediný Čech zápasil na nejprestižnější organizaci v Muay Thai -Thai Fight reality show / Thaifight Kard Chuek, zápasy v provázkách, bronz WAKO K-1 EUROPEAN CUP 2018, vicemistr ČR v K-1 2013, mistr ČR C.M.T.A. 2010, vítěz pyramidy Combat Invation, bronz Czech Open v K-1 2010. Jeho soupeřem bude Vladimír Lengál, mistr ČR K-1 a Fullcontact 2017, am. vicemistr Evropy v K-1 WKU, mistr ČR v boxu a 3x vicemistr ČR v boxu.

Po delší době diváci uvidí v ringu bombarďáka Tadeáše Růžičku – profesionální mistr ČR v thajském boxu 2017, am. mistr ČR v Low Kicku 2017, juniorský mistr světa WAKO K1 2016, mistr ČR v K-1 2016, bronzový na IFMA World Cup – Kazan, Russia 2016, vítěz Czech Open 2016, juniorský mistr světa IFMA z Bangkoku 2015, mezinárodní MČR v K-1 Evropský pohár WAKO 2015, am. mistr ČR v Muay Thai 2015, který poměří síly se srbským zápasníkem Danilem Ratkičem, mistr světa a Evropy Wako junior.

Josef Vít mistr ČR v K-1 2016, mistr ČR v K-1 2015 a vicemistr Czech Open v Thajském boxu 2015 se utká proti Janu Rychtářovi – bronz Mistrovství ČR v K-1 2016, bronz European Cup WAKO K-1 2015, bronz Czech Open v  K1 2014, vicemistr Maximus Cup – Muay Thai 2014.

Tomáš Laube -dvojnásobný mistr ČR v lowkick 2018, am. mistr světa WKN a WKA ve fullcontactu, mistr Evropy WKU v K-1 2017 a bronzový MČR v boxu 2016. Jeho soupeřem bude Italský fighter Valentin Stefan – am. Champion Muay Thai 2015.

Mistr ČR Muay Thai C.M.T.A. Jan Chroust vs Kuba Stelšovský Mistr ČR v K-1 2018 Držitel profesionálního pásu IPCC v Muay Thai 2017 a slovenského mezinárodního pásu WKU v Muay Thai 2016, vítěz mezinárodního poháru WAKO Austrian Classics – World Cup 2016, vítěz Czech Open v Thajském boxu a vicemistr ČR v K-1 2015 a 2016, vicemistr světa WKF – World Kickboxing Federation 2014, , mezinárodní mistr ČR v K-1 2014, vítěz Ekobena liga 2014.

Věra Korbášová – am. mistryně ČR v Muay Thai 2017, její soupěřka Zarina Apaková – vicemistryně Evropy v K-1 2017, vicemistryně MČR v Low Kick 2016.

V boxerském duelu se utkají Michal Knápek proti Dominikovi Landgrafovi. Diváci budou mít možnost vidět i předzápasy. Představit by se měl také za domácí club Adam Kremr, Eliška Chábová proti Anna Kotrčová a Ladislav Petrželka vs Ivan Biče.

Poprvé bude i zápas o titul mezi Honzou Rudolfem a Gorem Harutjunjanem. Jak bylo náročné postavit titulový zápas? A proč jsi vybral právě tyto zápasníky?

Jelikož jsem galavečer a startovku připravoval velmi brzy a měl jsem téměř všechny zápasy domluvené už na konci roku 2018, věděl jsem, že kluci ještě spolu nešli. Tak jsem si říkal, že by to mohl být fight jako řemen. Po oslovení obou borců byl zájem. Po dalším jednání s Jirkou Apeltauerem jsme se dohodli, že by bylo velmi zajímavé, “oba fighteři si zaslouží o tento pás bojovat”, kdyby kluci šli o pás a zda bych i já chtěl, aby tomu tak bylo na Dobříši. Jelikož jsme se domluvili včas a já si tak mohl vše “v klidu připravit”, tak nebyla jiná volba, než do toho jít :D. Myslím si, že je to velká bomba nejen pro galavečer, město Dobříš, ale i pro mě :D. Historicky poprvé uvidí diváci na Dobříši fight o profesionální titul! Když jsem začínal dělat svůj první gala, ani by mě nenapadlo, že by k tomu mohlo někdy dojít. Považuji to za úspěch a galavečer to zase zvedá o příčku výše. Mám radost, že i v menší hale mohou diváci vidět titulové zápasy. V poslední době haly s větší kapacitou nebyly zcela zaplněny i přesto, že je gala kvalitně obsazen nebo tam je dokonce titulový zápas. Pak to vypadá, jak když v hale nikdo není (myslím tím gala v K-1).  Také atmosféra v menší hale je úplně jiná a mám rád, když diváci spustí ten svůj kotel právě u nás 😀 Každý má dobrý výhled a je velmi blízko ringu, což je zase o to zajímavější.

Na jaký souboj se těšíš nejvíce?

Startovka, kterou se mi podařilo sestavit, je velmi kvalitní, řekl bych nejkvalitnější, co Dobříš zažije. Několik lidí mi psalo a říkalo, že je to srovnatelné jako na velkých galavečerech 😀 To mě moc těší a také to ukazuje, že i “velká” jména chtějí zápasit kdekoli, nejen na těch největších akcích u nás, hlavně chtějí zápasit! Očekávám ale velkou bitvu a přestřelku od Jana Greisigera, Tadeáše Růžičky, Vládi Říhy, Josefa Víta, Matěje Kozubovského…takže se těším vlastně na každý zápas, na každého zápasníka, ale samozřejmě se těším na titulový zápas :D.

Jak se ti daří skloubit přípravu galavečera, její průběh i s koučováním vlastních svěřenců na gala?

Vždy začínám s přípravou velmi brzy. Minulý rok jsem začal v září, i když některé věci musím řešit dokonce už v létě. To se týká spíše sponzorů apod. Mám rád, když si mohu vše v klidu připravit, ale stejně ten největší blázinec je právě cca měsíc před gala. Jak se blíží termín, tak jsem více a více nervózní. Jsem ale zvyklý dělat pod velkým tlakem a ten je opravdu pak obrovský. Ta zodpovědnost za vše, celé ty hodiny, týdny, měsíce práce pak zúročit cca ve 4 hodinách, aby vše dopadlo tak jak má 😀 A to nemluvím o dalších věcech, které se dějí okolo mě spojené právě s galavečerem. Co se týče koučování, tak je to velmi těžké. I když se snažím být se svým svěřencem před zápasem v šatně, tak stejně odbíhám a řeším organizační věci. V šatně jsou s ním tedy kluci od nás. Jsem vždy rád, pokud mohu postavit alespoň jednoho borce od nás jako dobříšáka. Každý, kdo pořádá svůj galavečer, chce mít někoho od sebe. To že nejsme žádní profesionálové, ani to netvrdíme, nemáme ani takové podmínky k trénování jako mají spousty klubů, ale máme rádi tento sport a pokud je možnost se ukázat, tak kde jinde než na domácí půdě. Když jsem v rohu, tak to velmi prožívám. Klaním se klukům a každému, kdo po tvrdé dřině, spousty hodin tréninku má odvahu vlézt do ringu.

Kdo ti pomáhá s přípravou?

Nebudeš tomu věřit, ale prvního galavečeru (2016- už to letí) kdy jsem do toho vlítnul defakto sám, tak se nic nezměnilo. Nemám žádný tým 5 ti nebo 10 ti lidí, kde bych rozdal každému práci a každý musel plnit svoje úkoly. V minulosti jsem teda měl učitele Míru “Mimina” Peka, který mi ukázal cestu, a tak nějak se toho držím stále. Chybí mi tu jeho rady a další věci… 🙁 stále je tu s námi… Obětuji přípravě galavečeru opravdu moc času. Čas, který bych mohl věnovat mé rodině, mým dvojčátkům a mé manželce, tak věnuji právě přípravě. Úkoly mám a plním si je tak, jak potřebuji já. Je pak i na mně všechna  zodpovědnost, jak to celé dopadne.

Věřím, že když už připravuji čtvrtý galavečer, tak to asi špatně nedělám 😀 Předchozí ročníky měly velmi kladné ohlasy. Pokud se mi podaří, aby Noc Bojovníků Dobříš, o kterém se mluví, byl více známější a měl své místo na bojové scéně, tak to je pro mě velký úspěch! Když pomohu jakémukoli fighterovi se takto zviditelnit díky tomuto galavečeru, tak je to přeci skvělé! Velmi si vážím spolupráce s Michalem Frabšou, který bude opět tento gala moderovat a který nás vždy dokáže nabít svojí energií 😀

Musím ale říci, že mám okolo sebe skvělé lidi, své kamarády, kteří mi pomáhají s uspořádáním scény (děkuji i firmě Promotech.cz) a celkového kolotoče v přípravě na hale. Těchto lidí si moc cením. Baví je být součástí přípravy, vidět to z té druhé strany a hlavně zákulisí. Už jsou také o něco zkušenější, když už u toho budou po čtvrté 😀 Pomoc mám také od 3K Production.

Chtěl bys někomu poděkovat?

Chtěl bych velmi poděkovat všem partnerům a sponzorům, bez kterých nelze galavečer uspořádat. Především PROFIRENTCARS – luxusní půjčovna vozů, NEJDRAZSIPNEU.CZ, BIOS s.r.o., Alexreklama, Středočeský kraj, Ploty a oplocení Pilecký s.r.o., Sped-It s.r.o.,  Driver’s Point – autoservis Dobříš, 3K Production s.r.o.,  Fous střechy Dobříš, Divian Dream, , Sped-It s.r.o., Zámecká restaurace Dobříš, FishHouse Dobříš, Český svaz full-contact, Hayashi.cz, Bojová umění – Fighters magazín, Extra.cz, Ticket Art s.r.o.,  městu Dobříš. Svým kamarádům a mojí manželce, která mě neustále v tomto maximálně podporuje…tobě a Czechfighters.

Doražte 6. 4. 2019 do sportovní haly na Dobříši, “NOC BOJOVNÍKŮ 4” se blíží!!! Podpořte bojové sporty, zápasníky, bude to sportovní zážitek a budou lítat opět bomby!!

Předprodej na https://vstupenky.ticket-art.cz/sport/noc-bojovniku-4-15288/
Vstupenky a VIP stoly lze také objednávat na mailu nbdobris@seznam.cz nebo piště na facebook https://www.facebook.com/NocBojovnikuDobris/ a https://www.facebook.com/alexandr.chocholous

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!