Rozhovory
0

Tomáš Kužela: Na Roba bude platit brutalita, surovost a fyzička

Na Oktagon MMA 11 v Ostravě se představí zápasící legenda Tomáš Thor Kužela. Tomáš má v posledních letech smůlu na zranění, ale tuto sobotu je připravený do velmi očekávaného duelu vs Robert Pukač. Tomáši, jak dlouho se připravuješ na tento zápas? Na zápas se připravuji asi tři měsíce, měl jsem nějaké zdravotní problémy, což mě […]

Na Oktagon MMA 11 v Ostravě se představí zápasící legenda Tomáš Thor Kužela. Tomáš má v posledních letech smůlu na zranění, ale tuto sobotu je připravený do velmi očekávaného duelu vs Robert Pukač.
Tomáši, jak dlouho se připravuješ na tento zápas?
Na zápas se připravuji asi tři měsíce, měl jsem nějaké zdravotní problémy, což mě v přípravě zdrželo.
Zdravotní komplikace máš už třetím rokem, kdy se střídal zápas, zranění, několik měsíců léčení a tak dokolečka. O jaké zdravotní problémy šlo?
V roce 2016 po zápase s Machem Muradovem mě začalo zlobit koleno, ale nebylo to způsobeno nějakým zraněním. Nicméně jsem musel jít na operaci, která ale nestačila a následovala totální rekonstrukce kolene a rekonvalescence. V březnu 2018 jsem nastoupil do dalšího zápasu a pak v květnu s Polákem Bugarou, kde jsem si uštípl kousek menisku na stejné noze a musel jsem opět na operaci. Už v přípravě na Bugaru jsem si natrhl biceps, což bylo asi týden před zápasem a dlouho trvalo, než se mi to spravilo. Bohužel mám smůlu na taková zranění, s tím bicepsem jsem se trápil až do října. Mohl jsem běhat, ale nemohl jsem spárovat a pořádně trénovat.
Teď tě čeká zápas s Robem Pukačem, co si myslíš, že na něj bude platit?
Na Roba bude platit brutalita, surovost a fyzička. Uvidím, co na něj bude platit, až vstoupím do klece. Každý zápas je jiný a já nevím, kdy mi správně v hlavě přeskočí. Každopádně si na něj musím dát velký pozor, protože Robo je velmi chytrý zápasník, je šikovný a na tenhle zápas se moc těším. Líbí se mi, že mezi námi neprobíhají žádné velké trash talky, což já nemám rád a nejsem na to zvyklý. Přeci jen jsem začal zápasit v úplně jiné době, kdy toto naštěstí nebylo, a já jsem rád, že to probíhá na přátelské úrovni. Myslím si, že to je sportovní chování a já tak ten sport beru.
Říkal jsi, že ty pauzy mezi trénováním a zápasy byly dlouhé. Jak jsi na tom teď fyzicky?
Je pravda, že mě ten biceps hodně zbrzdil a nejsem tak vyzápasený, jak bych mohl a chtěl být.
Jak dlouho ještě myslíš, že budeš schopný zápasit?
To se dá těžko takhle říct, samozřejmě do té doby, co to půjde, dokud mě to bude bavit a naplňovat, což teď bych rozhodně končit nechtěl, protože mě to opravdu baví a dělám to pro sebe a fanoušky, stejně tak jako když jsem začínal.
V jakém klubu se teď připravuješ?
Připravuji se v RPG v TKBC u Davida Vyvážila. Jinak silovou a fyzickou kondici mám ve Varech u Ládi Ivančáka, což je můj kondiční trenér. Takže pendluji mezi Prahou a Karlovými Vary, dále chodím na Strahov ke Karlu Pelikánovi, kterého si moc vážím a který se mi stará o rehabilitace a dává mé tělo do pořádku.
Překvapilo tě jako letitého sportovce, co s tělem dokáže udělat správná rehabilitace?
Určitě mě to překvapilo, vůbec jsem netušil, že už po jedné terapii přijde takové zlepšení.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!