Rozhovory
0

Viktor Pešta: Pohrávám si s myšlenkou o přestupu do polotíhy

Viktor Pešta v posledním zápase vs Alexander Emalianenko utrpěl tříštivou zlomeninu nosu, ale nyní je už zpátky ve formě do zápasu na galavečeru Night of Warriors. S jakou váhou bude nastupovat a s kterým z českých bojovníků by se rád potkal v oktagonu se dozvíte v následujícím rozhovoru. Tvůj poslední zápas byl vs Alexander Emalianenko. […]

Viktor Pešta v posledním zápase vs Alexander Emalianenko utrpěl tříštivou zlomeninu nosu, ale nyní je už zpátky ve formě do zápasu na galavečeru Night of Warriors. S jakou váhou bude nastupovat a s kterým z českých bojovníků by se rád potkal v oktagonu se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Tvůj poslední zápas byl vs Alexander Emalianenko. Jaká byla taktika do zápasu a jaké byly nejsilnější stránky soupeře?

Taktika byla hodně se hýbat na nohou, nepouštět se do větších přestřelek a útočit z dálky. Donutit ho zatlačit a tím si usnadnit případný takedown.

V jednom momentu ti rozhodčí upřel výhodu, když to z pro tebe výhodné pozice vrátil do postoje. Na kolik myslíš, že to ovlivnilo zápas?

Zápas to rozhodně ovlivnilo, to je bez debat. Nechci se na to ale vymlouvat, třeba by mě porazil v dalším kole i kdyby to rozhodčí nechal. Spíš než rozhodčího viním sebe. Shrnul bych to citátem kouče Pažouta: posral jsem si to sám, přestal jsem se prát.

Z fightu sis také odnesl zranění. Co přesně se stalo a jak dlouho ses zotavoval?

Měl jsem tříštivou zlomeninu nosu. Nic příjemného, muselo se operovat. Nicméně lékaři z Homolky odvedli skvělou práci a nos je jako novej. Možná ještě lepší. Měl jsem předepsáno půl roku bez úderů do obličeje, nicméně i tak jsem samozřejmě trénoval s ochrannou maskou.

Další zápas tě čeká na Night of Warriors v Liberci. Kdo tě oslovil a půjde pouze o tento fight nebo plánujete další spolupráci?

Zatím je domluvený jen jeden zápas, pak se uvidí. Rozhodně se nebráním další spolupráci.

Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?

Můj soupeř bude Roman Gudochkin. Mladý ruský bojovník. Vůbec poprvé v kariéře budu nastupovat proti mladšímu soupeři. Je to zvláštní pocit, vždycky jsem byl ta mladá krev a najednou je to naopak.

Kde se na zápas připravuješ a jak jsi s přípravou spokojený?

Už tradičně se připravuji v Hard Knocks 365 na Floridě a nemůžu si stěžovat.

S jakou váhou budeš nastupovat?

Zápas je vypsán v těžké váze, nicméně trošku jsem shodil, protože si pořád pohrávám s myšlenkou o přestupu do polotíhy. V zápase budu nejspíš mít něco přes sto kilo.

Máš už domluvené něco dalšího?

Zatím ne, nicméně průběžně se něco řeší.

Kterého z českých bojovníků bys rád potkal v oktagonu?

Chci se utkávat s těmi nejlepšími, což je u nás momentálně Jirka Procházka. Moc rád bych s ním změřil síly, ale vím, že je to v tuhle chvíli naprosto nereálné. Attila Vegh by určitě byl taky zajímavý soupeř. Dlouhodobě mě samozřejmě zajímá i zápas s Karlem Vémolou. Všechno tohle jsou nicméně polotíhy, což je i jeden z důvodů, proč zkouším jít s váhou dolů.

Chtěl bys do Liberce pozvat diváky?

Hale asi jo no.

Vstupenky na Night Of Warriors jsou v prodeji na https://www.ticketmaster.cz/…/night-of-warriors-xv-vs…/12207

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!