Rozhovory
0

Pavel Šour: Bude to nejtěžší zápas dosavadní kariéry

Druhá obhajoba domácího titulu v boxu čeká Pavla Šoura tuto sobotu na galavečeru Boxing live v Ústí nad Labem. Tentokrát ho v ringu čeká mladý a nadějný Tomáš Šálek. Poslední obhajobu titulu jsi měl téměř před rokem v odvetě s Václavem Pejsarem. Jak těžký zápas to pro tebe byl a co rozhodlo o tvém vítězství? […]

Druhá obhajoba domácího titulu v boxu čeká Pavla Šoura tuto sobotu na galavečeru Boxing live v Ústí nad Labem. Tentokrát ho v ringu čeká mladý a nadějný Tomáš Šálek.

Poslední obhajobu titulu jsi měl téměř před rokem v odvetě s Václavem Pejsarem. Jak těžký zápas to pro tebe byl a co rozhodlo o tvém vítězství?

Odveta s Pejsarem byl velmi těžký zápas. Od třetího kola jsem odpočítával každou vteřinu do konce. Měl jsem poraněnou ruku. V zápase nakonec rozhodly moje zkušenosti.

 

V sobotu 6. dubna tě čeká v Ústí nad Labem souboj s vyzyvatelem Tomášem Šálkem. Jak se na tento zápas těšíš?

Na zápas s Tomášem se velmi těším. Je to pro mě velká výzva. Bude to předpokládám nejtěžší zápas dosavadní kariéry.

 

 Jak hodnotíš Tomáše jako boxera a na co si budeš muset dát největší pozor?

Tomáš ještě není vyboxovaný. Ale má obrovskou sílu a fond. Je to nebezpečný soupeř.

 

Co by sis v ringu rád prosadil?

Přesnou taktiku prozrazovat nechci. Ale predikujeme, co bude dělat Tomáš. A snažíme se dopředu eliminovat naše staré chyby, na které trenér Konečný sází.

 

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Připravuji se doma v Plzni. Makám především na fondu. Chci mít kyslík v zápase. Doufám, že se superkompenzace vydaří a správně to načasujeme.

 

Jakou váhu bys chtěl mít v zápase?

Před Vánoci jsem měl 120 kg. Měl jsem plán do zápasu zhubnout 20 kg. Nicméně už nyní (106-107) se cítím dobře. Takže už výrazně dolů nepůjdu. Vidím to max. 104-106 kg.

 

Máš pro Tomáše nějaký vzkaz?

Tomáše mám jako člověka rád. Chová se ke mně slušně a s určitou věkovou pokorou. Takže i já se k němu chovám s úctou. Tomáš se narodil, když jsem začal boxovat.

 

 Máš už domluvené něco dalšího?

Když Tomáše porazím, máme velké plány s naší stáji AtomGym Plzeň. A to sice zápas o titul mistra Evropy na domácí scéně. Pokud prohraju, budu se muset otřepat, psychicky zvednout a vše si v hlavě přenastavit. Ale i v případě prohry nebudou další plány malé.

 

Chtěl bys do Ústí pozvat diváky?

Diváky bych rád pozval do Ústí na pěkné zápasy. Startovka je zajímavá a předpokládá se velká účast. Věřím, že bude super atmosféra.

Vstupenky zakoupíte zde:

https://www.ticketportal.cz/event/Boxing_Live

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!