Rozhovory
0

Vladimír Říha: Tentokrát jdu do zápasu s naprosto čistou hlavou

Zítra nastupuje Vláďa Říha na Noci bojovníků v Dobříši, a i když to mělo být původně muathai, tak nakonec z toho je válka v K-1 vs Vladimír Lengál. Tvůj poslední zápas byla prohra v Lucerně vs. Denis Farkaš. Překvapil tě něčím soupeř, nebo co bylo v zápase špatně? Byla špatně nastavena hlava už na začátku zápasu, […]

Zítra nastupuje Vláďa Říha na Noci bojovníků v Dobříši, a i když to mělo být původně muathai, tak nakonec z toho je válka v K-1 vs Vladimír Lengál.

Tvůj poslední zápas byla prohra v Lucerně vs. Denis Farkaš. Překvapil tě něčím soupeř, nebo co bylo v zápase špatně?

Byla špatně nastavena hlava už na začátku zápasu, odchod z rodinného mateřského gymu, jiná příprava, nový lidé kolem sebe atd. atd… ale tím se nechci vymlouvat, Denis byl skvěle připravený a vyhrál právem, podělal jsem začátek, kdy jsem dvakrát sbíral drobáky na zemi a nedošlo mi, že je zápas. No a pak se to snažil dohánět, ale bohužel vlak už ujel 🙂


V sobotu 6. dubna tě čeká zápas na Noci bojovníků v Dobříši vs. Ladislav Lengál. Co říkáš na svého soupeře?

No byla opět změna, ale na tu už si zvykám. Původně jsem mel jít muaythai a v jiné váze s jiným soupeřem, ale naštěstí dostatečné dopředu dali vědět, a jdu nakonec s Vláďou. Máme ho nastudovaného, je skvělý, ale to já jsem taky, řekl bych, že diváky čeká krásný, vyrovnaný zápas plný emocí a mají se na co těšit.Dal sis od Lucerny nějakou pauzu, než jsi začal přípravu na Dobříš?

Yes dal asi 14 dní… což normálně nedělám vůbec, ale cítil jsem, že potřebuju víc vyčistit hlavu a trošku od všeho toho vstávání, makání, vypnout.  To se povedlo a teď se cítím fakt skvěle jako už dlouuuuho ne, vše je, jak má být.Po kolika letech jsi odešel s Xgymu a co tě k tomu vedlo?

V Xgymu jsem v 18 ti začínal, byl to můj úplně první gym, čili necelých 10 let řídil můj život. Jak říkám, začal jsem tam, a i jsem v něm dospěl. Za vše, co teď mám a za základy vděčím Mastovi, Honzovi Vlasákovi, Rudolfu Kotkovi a Mírovi Pekovi… ale tak nějak se starej tým včetně fighterskýho jádra pozměnil a se mnou už teď maká jen Ruda. Já zůstal poslední odchovanec, podle mě je to přirozený vývoj jako ve vztahu, když zásadní věci neklapou a jste spolu už jen proto, že se znáte dlouho. Par věcí jsem cítil jinak, a tak jsme se s Mastou vzájemně dohodli, ať jdu dál svou cestou bez něj. Za vše mu ale moc děkuju.  Nyní jsem v AMT pod Aplíčkem a tady se cítím fakt skvěle.Kde se nyní připravuješ na zápas a v jaké formě se cítíš?

Tentokrát po dohodě s fighterskejma trenérama Aplikem a Písou jsem udělal vše uuuplně jinak, vykašlal se na zahraničí. Objem, kondice, starání se o sebe, víc fyzia, atd atd. Dal jsem tentokrát víc na kvalitu kondice a dynamiky, což mel na starost opět nejlepší kondiční trenér u nás a myslím si, že i ve světovým meřítku, Michal Břetenář a odvedl neskutečně skvělou práci. Cítím se nejlíp za posledních 10 let. Fighterský rozvoj, jak jsem už řekl, měl na starost Písa s Aplikem, ti mě uvolnili, nastavili, nabrousili a cítím se neskutečně. Vše dolaďoval Honza Brázda, abych úplně nekolaboval, hlídal mi tělo po fyzio stránce. A samozřejmě jsem tentokrát zapracoval i víc na hlavě s Petrem Žídkem. Takže bych řekl, že jsem prodělal tu nejlepší přípravu, sedla jak pr… na hrnec a cítím se neskutečně skvěle, strašně pozitivně nalaďenej jako nikdy. Tentokrát jdu do zápasu s naprosto čistou hlavou, že mam vše vylazeno na 1000 procent.Máš už domluvené něco dalšího?

Haaale nic není stoprocentního, ale pokud mě budou chtít na Heroes gate tak moc rád a Matouš Rajmont už něco naznačoval s Lucernou, takže tam se už tradičně bez Vánoc těším moc. Box bohužel teď stagnuje, nic není. Takže budu moc rád, když mě někdo bude víc angažovat ať už v k1, muaythai, boxu a kdo ví, třeba i mma.

Chtěl bys do Dobříše pozvat diváky?

No jasný, čeká nás skvěla startovka, kterou Alex fakt vyladil. Vyrovnané krásné zápasy včetně tituláku Rudyho, kterému to neskutečně přeju, strašně si to zaslouží. Pepíček Vít taky udělá skvělý fight a mnozí další taky, takže si myslím, že tohle bude akce, na který byste neměli chybět. Startuju tu po prvé a vážím si této nabídky. Navíc moji fans, já doufám, že se připojíte i vy ostatní, vytvoří neskutečnou atmosféru jako vždy. Čili to bude i zážitek plný emoci a bouřlivý atmošky a to chceš zažít!Dal sis nějakou pauzu, než jsi začal přípravu?

Nene, nemám rád nějaké dlouhé pauzy a ani to nedokážu. Vždy dám něco málo po fightu a pak vstříc práci. Jsem v přípravě defakto furt, jen střídám období před zápasem, zápasové a pozápasové období, což znamená pro mou váhu brutální objem anebo přísná dieta, ale díky krabičkám od Jezte s námi, je to hráčka. Navíc za to vše strašně vděčím svoji nejlepší přítelkyni, že to všechno se mnou prožívá, respektuje, podporuje to, tohle snese vazně málokdo je skvělá.

Předprodej na https://vstupenky.ticket-art.cz/sport/noc-bojovniku-4-15288/
Vstupenky a VIP stoly lze také objednávat na mailu nbdobris@seznam.cz nebo pište na facebook https://www.facebook.com/NocBojovnikuDobris/ a https://www.facebook.com/alexandr.chocholous

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!