Rozhovory
0

Volnostylařka Adéla Hanzlíčková postoupila na mistrovství Evropy do finále

Historického úspěchu dosáhla dnes reprezentantka České republiky v zápase ve volném stylu Adéla Hanzlíčková. Na mistrovství Evropy v rumunském hlavním městě Bukurešti postoupila ve váhové kategorii do 68 kilogramů do finále, ve kterém se zítra večer střetne s Ukrajinkou Allou Cherkasovou o titul mistryně Evropy. Účastnice olympijských her z roku 2016 Adéla Hanzlíčková si tak poprvé v kariéře odveze z mistrovství […]

Historického úspěchu dosáhla dnes reprezentantka České republiky v zápase ve volném stylu Adéla Hanzlíčková. Na mistrovství Evropy v rumunském hlavním městě Bukurešti postoupila ve váhové kategorii do 68 kilogramů do finále, ve kterém se zítra večer střetne s Ukrajinkou Allou Cherkasovou o titul mistryně Evropy. Účastnice olympijských her z roku 2016 Adéla Hanzlíčková si tak poprvé v kariéře odveze z mistrovství Evropy v kategorii dospělých cenný kov.

Cesta do finále začala pro brzy pětadvacetiletou Češku velmi zostra, když v kvalifikačním duelu s Litevkou Danute Domikaityte vyhrála až po infarktovém závěru a celkovém skóre 5:3 na body. Ve čtvrtfinále už ale velmi suverénně porazila německou reprezentantku Mariu Selmaierovou, když ji v druhém kole položila na lopatky. Semifinále pak Hanzlíčková ovládla 7:2 na body, když po prvním kole vedla 1:0, ovšem ve druhém kole svůj náskok navýšila až o sedm bodů. Zbytek utkání si zkušeně pohlídala a slaví postup do finále evropského šampionátu.

“Povedlo se mi stoprocentně prodat dobrou formu, kterou jsem v posledních týdnech nabrala a která se ukázala už na posledním přípravném turnaji v Bulharsku na začátku března. Cítila jsem se dnes fyzicky dobře, naštěstí jsem zvládla těžkou kvalifikační bitvu s Litevkou, a pak už jsem se cítila na žíněnce velmi jistě. Rozhodně se ale s postupem do finále nespokojím a zítra udělám vše pro to, abych získala titul,” uvedla Hanzlíčková po úspěšném semifinále.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!