Rozhovory
0

Adrian Smrčka: Chceme udělat velkou změnu a přivézt zápasníky i z Ameriky

Night of Warriors poprvé otevřeli celou arénu a přestože se v ten den konaly dvě akce, dokázali přivítat přes 6000 fanoušků. Jak akci hodnotí promotér Andy Smrčka a co plánují na dalších akcí? Jak bys zhodnotil Night of Warriors z pohledu promotéra? Určitě hodnotím toto Night of Warriors jako úspěšný. Podařila se nám udržet česká špička, […]

Night of Warriors poprvé otevřeli celou arénu a přestože se v ten den konaly dvě akce, dokázali přivítat přes 6000 fanoušků. Jak akci hodnotí promotér Andy Smrčka a co plánují na dalších akcí?

Jak bys zhodnotil Night of Warriors z pohledu promotéra?

Určitě hodnotím toto Night of Warriors jako úspěšný. Podařila se nám udržet česká špička, Viktor Pešta, Makhmud Muradov, Karlos Vémola, David Dvořák a do toho bych řekl Prince Aounallah, který tady již zdomácněl, takže po této stránce určitě spokojenost. Měli jsme nejvyšší návštěvnost přes šest tisíc v den, kdy byly další dvě akce, a to Dobříš a box v Ústí nad Labem, který je takřka v sousedním kraji, takže určitě to hodnotíme jako úspěch. Nádherný titulový zápas Makhmuda Muradova, kdy přesný úder ukončil soupeře a skoro tříkolový boj Viktora Pešty, který dominoval na zemi, jeho soupeř zase v postoji, takže si myslím, že si diváci přišli na své.

Který z těch zápasů se ti líbil nejvíc?

Tak divácky, i mě určitě zápas Viktora Pešty, dva různé styly bojovníků, byť skončil před časovým limitem, tak jen tři vteřiny, takže bylo se na co koukat. Krásný zápas Tomáš Hron, kdy jeho ruský soupeř byl velmi silný, risknul to celé první kolo, kdy Tomáš byl v defenzívě a Tomáš profesorským stylem ukázal, že jen hodně tvrdá a hrubá síla nestačí, že je profesionál a počkal si na svou příležitost. To byly z mého pohledu dva nejlepší zápasy. Pak samozřejmě velmi očekávaný zápas Karlos vs Prince, kdy bylo vidět, že TKO v prvním kole rozhodně nebude a byl to jediný zápas večera, kdy rozhodovali bodový rozhodčí. Karlos vyhrál jednoznačně, předvedl dominantní výkon, ale jak sám řekl, soupeř, který každý druhý zápas prohraje, což je bilance Prince a v žebříčku je teď nevím na jakém místě, ale asi 250, tak s ním měl těžkou dřinu, byť dominantní, ale těžká dřina.

Jak už to bývá, startovka doznala na poslední chvíli hodně změn, byla zranění soupeřů. Co ovlivnilo nejvíc výběr soupeřů?

Bylo tam spoustu zranění právě zahraničních soupeřů, a i problémy s vízy. Nám se podařilo udržet českou stranu, ale ze zahraničí to byl právě Dvořák, kde u jednoho soupeře přišlo zranění, u druhého velmi kvalitního se nestihlo vyřídit vízum. Viktor Pešta změna soupeře na poslední chvíli, kdy se soupeř zranil po pádu na motorce a náhrada se sháněla velmi těžko. Za mě jako za promotéra vidím dva zápasy, které z důvodu zranění soupeř byly slabší, a to měl právě Dvořák a Makhmud Muradov. Pro Macha sehnat kvalitního soupeře je velice těžké a na poslední chvíli jsme volili to nejlepší, co momentálně bylo. Myslím si, že to nebyl, jak se říká pytel, ale Mach to skvěle a čistě trefil, ale jsme si vědomi, že to nebyl soupeř jeho kvalit, ale jsme s Machem domluveni, že ten původní soupeř, který si myslím, že bude rovnocenný nebo šampion RCC přijme výzvu a s Machem uvidíme takovou správnou bitvu, jakou si titulový zápas zaslouží.

Každý se snaží galavečery vždy posouvat o příčku výše, kam až to chceš dál posunout, jak bude vypadat podzimní Night of Warriors?

Je to o tom, že jsme sem dokázali přivést kvalitní bojovníky ze zahraničí jako je Ragozin a další. Českou špičku už tady máme za sebou kompletně, co jsme viděli teď napříč organizacemi a promotéry, takže je to jediný. Teď k těm našim českým jako je Viktor Pešta nebo Makhmud Muradov postavit tu úplně top špičku ze zahraničí. Myslím, že se můžete těšit na světový titul Makhmuda Muradova. Je takovým nepsaným pravidlem, že vozíme zápasníky z východu a chceme udělat velkou změnu a přivézt zápasníky i z Ameriky, abychom ukázali, že nejsme jednostranně zaměření, a to bude to správné oživení Night of Warriors.

Night of Warriors bylo vždycky hlavně o postoji, sem tam se objevil zápas v MMA. Dnes už je to ale tak polovina zápasů v MMA. Půjdete tou cestou MMA, které je dnes nejvíc v kurzu?

Nepůjdeme, Night of Warriors nikdy nebude jen o MMA. Od příštího roku budeme chtít držet ten systém, že v březnu bude nad 50 % postoj a v listopadu bude zase dominantní MMA. Ale tak jako mají u nás místo liberecký zápasníci, ať je to Tomáš Penz, David Vinš, Georgij Fibich, tak nikdy nechceme přejít jen na MMA. Chceme vstoupit do jednání s legendou MMA v Liberci, což je Ivan Ivanka a pokud Ivan bude chtít zakončit svou bohatou kariéru, tak určitě to bude na Night of Warriors nebo od nás rozhodně tato nabídka přijde. Nebudeme to stavět jen na zvučných jménech, ale jsme v Liberci a budeme se snažit, aby vždy liberečáci nastupovali u nás, a to nejen od Martina Berky, ale napříč Libercem.

S RCC jste navázali na spolupráci již při minulém galavečeru, nicméně tentokrát jsme jejich zápasníky u nás neviděli. Co se stalo?

S RCC spolupracujeme dále, jsme stále v kontaktu, plánujeme spolu galavečery a zápasy, bohužel se blíží se květen, výročí osvobození a RCC má v květnu čtyři velké turnaje. Takže riskovat zranění té absolutní špičky, kdy jsou v přípravě na vrcholné domácí galavečery nebylo možné. Takže nebylo tentokrát možné postavit například právě ten titulový zápas s bojovníky s RCC a posílat sem béčkový tým RCC jsme jak my, tak RCC promotéři odmítli. Ale určitě v listopadu a nejen tam, ale na každé akci Night of Warriors a Yangames jsou jejich zápasníci vítaní a spolupráce pokračuje. Pozorný divák si jistě všiml, že náš partner RCC byl uveden i na oktagonu a spolupráce jen kvete. Karlos Vémola se teď v květnu ukáže na RCC a myslím si, že tam se ukážou kvality jak Karlose tak RCC.

Zmiňuješ Yangames, který se nám také nezadržitelně blíží a to jak je zvykem poslední čtvrtek v červenci ve Žlutých lázní. Na koho se tam můžeme těšit?

25. 7. je přesně to datum. Vrcholem večera Tomáš Hron vs Roman Kryklia o světový titul WAKO PRO. Víme, že tito bojovníci se již 3 x potkali, teď je to 2:1 pro Romana. Tomáš ho porazil právě ve Žlutých lázní a teď to bude čtvrtý a poslední zápas. Kluci se už znají na tolik, že už to potom nebude atraktivní, ale pro Tomáše je to obrovská výzva vyrovnat skóre, získat ten cenný titul WAKO PRO, takže hlavní hřeb večera máme daný. Osmičlenná pyramida supertěžké váhy, kde předpokládáme, že z jedné strany půjde obhájce David Vinš, z druhé strany Michal Reissinger za Českou republiku a doplníme šesticí cizinců mimo jiné i zástupci RCC, rezervní zápas pyramidy a připravujeme k tomu ještě jeden superfight pravděpodobně ukončení kariéry jedné z legend naší bojové scény, ale to je ještě překvapení.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!