Rozhovory
0

Tomáš Peleška: Cítím, že tohle už je takový závěr mojí kariéry v profi MMA a chci si to užít

Příští pátek na turnaji Oktagon Prime v Košicích se vrací zpět Tomáš Peleška. Tomášovi slibně rozjetou šňůru vítězství přerušilo vážné zranění a nyní po necelých dvou letech nastoupí proti Pavolu Langerovi. Je to více jak rok a půl kdy jsi naposledy mel zápas v oktagonu a před startem v Karlových Varech jsi měl šňůru tří […]

Příští pátek na turnaji Oktagon Prime v Košicích se vrací zpět Tomáš Peleška. Tomášovi slibně rozjetou šňůru vítězství přerušilo vážné zranění a nyní po necelých dvou letech nastoupí proti Pavolu Langerovi.

Je to více jak rok a půl kdy jsi naposledy mel zápas v oktagonu a před startem v Karlových Varech jsi měl šňůru tří vítězství v řadě. Jak ses cítil po výkonnostní stránce?

               Před zraněním jsem se cítil vážně dobře, zápas od zápasu jsem se zlepšoval a sebevědomí mi rostlo. Po dohodě s mým hlavním trenérem jsme se rozhodli brát postupně těžší a těžší soupeře. Polský bojovník mě měl tak nějak otestovat, jakou mám formu a jestli má smysl jít i do zahraničí. Bohužel jsem se ale zranil. Do chvíle, kdy se stala ona nehoda, jsem byl s průběhem zápasu spokojený.

V Karlových Varech na Fight night west sis přivodil úraz. Jak dlouho trvala rekonvalescence a zvažoval jsi i konec kariéry?

                Ano, ve Varech jsem si při kopnutí low kicku překopl holenní i lýtkovou kost. Vlastně jsem si toho všiml, až když jsem ležel na zemi a nechápavě koukal, co se stalo. Během minuty se dostavila i bolest a šok. Nicméně jsem si řekl, že chci z oktagonu vylézt jako chlap a kousal jsem se, co to šlo do chrániče zubů, a zvedl ruku na znamení, že mi nic není, ale věděl jsem, že je to asi vážně špatný.

                V první chvíli jsem si říkal, že tohle je konec, že už se nevrátím, protože po tomhle jsem si neuměl představit znovu stát a chodit, natož kopnout nebo zápasit. Nicméně po operaci, na kterou jsem šel, co si pamatuju, až za 13 hodin, mi primář řekl, že to bude ok a že se sportu budu moci znova věnovat. Tak jsem pracoval na tom, abych se mohl vrátit. Rekonvalescence byla dlouhá, byly různé komplikace především s lýtkovou kostí, která se ulomila rotací nohy a špatně srůstala. Nicméně chodit jsem začal cca za tři měsíce a naplno jsem trénoval po roce.

 Odkdy jsi v plném tréninkovém zatížení, a je všechno po zdravotní stránce v pořádku?

V plném tréninkovém zatížení jsem tak cca 6 měsíců, za jeho vrchol považuji kemp ve Švédsku v Allstars training center, kam jsem odletěl se svými tréninkovými parťáky Milošem Petráškem a Michalem Martínkem. Sáhnul jsem si tam na dno, ale vydržel a zjistil, že to zápasení ještě asi půjde, i když asi ne nadlouho, protože ten rok a půl mi vzal i část sportovní kariéry. Ve svých 38 letech už si to spíše jdu naposledy vyzkoušet a zjistit, jestli na to ještě mám.

Další zápas tě čeká v pátek 26.4. na Oktagon Prime v Košicích. Na kolik zápasů jsi s Oktagon MMA domluvený?

               Prozatím jsme domluveni na jednom zápase, o management se mi stará André Reinders a já dostávám vlastně jen informace kdy, s kým a jak na něj. 🙂

 Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?

                Můj soupeř je Pavol Langer, informace mám jen z internetu, kouknul jsem na pár zápasů, je to takovej vysokej rváč. Myslím, že to bude hezký zápas a těším se na něj a přál bych si výhru.

 Jak jsi spokojený s přípravou na zápas a v jaké formě se cítíš?

               Relativně ano, nicméně já se sebou nikdy nejsem spokojený. V rámci možností jsem odvedl maximum a to jsem taky ochotnej a schopnej to v zápase prodat. Hodně mi pomáhají kluci v gymu při sparingách, stejně tak i v dalších klubech kam chodím trénovat. Cítím se dobře, jen mě dost štve to hubnutí do váhy, už jsem si na to celkem odvykl, nicméně v moderním MMA je to nutné zlo a já to pokorně přijímám 🙂

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

                Moje plány jsou odzápasit ještě pár zápasů v MMA a pak se pomalinku více věnovat Bjj a graplingu a především trénování lidí. Cítím, že tohle už je takový závěr mojí kariéry v profi MMA a chci si to užít.  Chci ukázat i lidem, kteří byli zranění, že když člověk chce a dá tomu vše potřebné, jde se vrátit i po tak ošklivém úrazu, jako jsem měl já. Tímto bych chtěl poděkovat všem svým trenérům André Reinders – hlavní trenér MMA, Robert Keňo na Bjj, Lukáš Bárta a Jan Vávra na Stand up MMA, Michal Zub Novotný – Box, Artur Omarov – wrestling, Jan Volf – silový a kondiční trenér za to, že se mi věnovali a snažili se mi pomoci.  Obrovské poděkování za podporu na mojí cestě patří mým sponzorům, které hrdě nosím na tričku. V neposlední řadě chci taky poděkovat své snoubence Janě za obrovskou podporu, kterou mi dává, i když vím, že se o mě po minulém zážitku bude hrozně bát.

Lístky zakoupíte zde: 👉 https://bit.ly/OKTAGONPRIME
Live stream zde: 👉 www.oktagon.tv

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!