Rozhovory
0

Tomík Nguyen: Každý sportovec sní o tom, jak na takových akcích startuje

Posledním naším účastníkem Arafura games bude Tomík Nguyen. Tomík ve svém fighterském životě udělal velký pokrok a progres a nyní má velkou šanci to zúročit. V Austrálii tě čeká start na turnaji, který je v rámci Arafura Games. Už jsi někdy startoval na takovéto události? Nikdy jsem na takové akci nezápasil, bude to má premiéra. […]

Posledním naším účastníkem Arafura games bude Tomík Nguyen. Tomík ve svém fighterském životě udělal velký pokrok a progres a nyní má velkou šanci to zúročit.

V Austrálii tě čeká start na turnaji, který je v rámci Arafura Games. Už jsi někdy startoval na takovéto události?

Nikdy jsem na takové akci nezápasil, bude to má premiéra. Těším se na to a je to pro mě velká čest reprezentovat ČR na akci jako je Arafura Games.

V případě vítězství je možnost přímé kvalitu kvalifikace na Světové hry do USA. Je tato skutečnost pro tebe velká motivace?

Světové hry jsou něco jako Olympijské, takže ano je to pro mě obrovská motivace. Každý sportovec sní o tom, jak na takových akcích startuje a já nejsem výjimkou.

Znáš složení soupeřů ve skupině a který z nich je nejvíc nebezpečný?

Ve váze do 57 kg je nás myslím 15. Nikdy by mě nenapadlo, že v této váze bude nejvíce zápasníků z celého turnaje. Všichni tam jedem se stejným cílem, a to je výhra. Myslím si, že kvalita soupeřů bude vysoká a čekají nás krásné zápasy.
Složení soupeřů zhruba znám. Ve váze se představí například skvělý Francouz, kterého jsme mohli vidět loni i na ME IFMA v Praze, kde vyhrál celý turnaj. Ukrajince Mykytase, kterého zná můj trenér Pyotr a i Thajsko vysílá svého skvělého zápasníka. Tohle jsou asi 3 nejnebezpečnější fighteři ve váze, podle mě.

Jak jsi spokojený s přípravou na turnaj a v jaké formě se cítíš?

 S přípravou jsem spokojený. V Lanna gymu jsem byl pod dohledem Viktora Petrlíka a Pyotra Nakonechnyiho, kteří jsou TOP trenérským týmem. Láďa Krištůfek se připravoval na zápas na Korsice o WMC titul a Míša Krčmář na titulový zápas v Rusku, a tak jsme se makali společně a dali jsme tomu vše. Posouvali jsme hranice jeden druhému a motivovali se navzájem k lepším výkonům. S tím nám, ale pomáhali i další kluci z gymu.
Jako vždy se mi nevyhnuly nějaké zranění, ale ono to k tomu trénování patří. Jinak se cítím dobře a ladím poslední detaily před odletem.

Jaké jsou tvé sportovní plány na tento rok?

Kvalifikovat se na Světové hry je plán číslo jedna, dále bych chtěl zápasit a sbírat zkušenosti, které mi pomohou v mé další zápasnické kariéře. A ještě bych rád porazil soupeře jménem škola, s kterým se pereme už 20 let, tak snad to letos po Austrálii dopadne a získám titul Ing.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!