Rozhovory
0

Martin Wodecki: David u nás určitě dostane šanci co nejdřív

Včerejší výhra Davida Kozmy na galavečeru RCC mu zajistila další spolupráci s touto ruskou organizací. S promotérem RCC Martinem Wodeckim jsme mluvili nejen o tomto zápase, ale i další možnosti pro Karlose Vémolu. Jak se vám líbil výkon Davida a uzavřete s ním dlouhodobou smlouvu? David Kozma zápas zvládl dobře. I když trošku kluci ne […]

Včerejší výhra Davida Kozmy na galavečeru RCC mu zajistila další spolupráci s touto ruskou organizací. S promotérem RCC Martinem Wodeckim jsme mluvili nejen o tomto zápase, ale i další možnosti pro Karlose Vémolu.

Jak se vám líbil výkon Davida a uzavřete s ním dlouhodobou smlouvu?

David Kozma zápas zvládl dobře. I když trošku kluci ne úplně pochopili čas nástupu a neměli dost času na rozcvičku. David se dostal do zápasu a všechna kola vyhrál, i jak v ČR říkají, na body se v Rusku nevyhrává. Na turnaji byla mezinárodní skupina rozhodčích jako vždy na RCC hlavních turnajích. David u nás určitě dostane šanci co nejdřív a taky dle jeho požadavku.

Na kolik zápasů a tušíš už, kdy by mohl nastoupit?

Dnes jsme se bavili, že v létě si chce odpočinout a podzim, zima budeme ladit soupeře a datum.

Jaké zápasníky v jeho váze máte a kdo myslíš, že by mohl jít jako první?

Soupeřů máme spoustu v jeho váze. Ale jak jsem se dohodl s Markem Lončákem a Pavlem Toušem, zatím ještě aspoň jeden zápas zkusím domluvit s přiměřeným soupeřem a pak bychom zkusili něco, co Davida posune k jeho snu UFC. Naše turnaje sledují skauti a manažeři, vidí, že u nás se střetávají opravdové špičky MMA. Navíc i hvězdy UFC, a nejen ty jsou vždy přítomny jako Oleinik, Arlovski, Chabib, Kunchenko, Petr Yan, Fedor atd. Jezdi i Mike Tyson, ale jak někteří tvrdí, on opravdu v UFC moc pomoci nemůže. To spíše manažeři. David je kluk z Karviné, a i já tam vyrůstal, tak budu rád, když mu budu moct nějak dopomoci k jeho snu. David je profesionál a opět to dokázal. Věděl, že se chce dobře zapsat v RCC, a i proto minimalizoval počet bojů a soustředil se na přípravu k tomuto zápasu. Ví, že bojovat jen doma ho neposune tam, kam chce. Škoda že ne všichni jsou takoví profesionálové a skromní jako on. Někteří moc mluví o profesionalizmu, ale skutek utek. Už jednou jsem se snažil pomoci Viktoru Peštovi a domluvil pěkný boj se zvučným soupeřem, ale to bohužel nevyšlo. Viktor prohrál.

Kdy se RCC zápasníci ukážou zase u nás v Čechách? Máte v hledáčku další naše zápasníky?

Co se týče našich bojovníku v ČR, my jsme schopni přiletět, nastoupit a v případě zranění okamžitě postavit kvalitní náhradu. Nevybíráme si soupeře, což jsme předvedli na Night of Warriors. Nedávno nám byl nabídnutý boj v ČR. Ten jsme odmítli kvůli financím. Ano financím. Když my kupujeme bojovníka podobné kvality, tak platíme 5-6 x víc, ale když chtějí stejnou kvalitu, tak nám nabízejí 1/6, což není fér, si myslím. Na další zápasníky se rozkoukáváme a komunikujeme s promotérem jako Adrian Smrčka, Ondřej Novotný, Monika Soukalová atd. A samozřejmě s Pavlem Toušem a Janem Voborníkem. Na druhou stranu u nás chtějí bojovníci z celého světa zápasit , takže my nemáme nouzi o bojovníky.

Co říkáš na zrušený zápas Karlose Vémoly a uvažujete, že byste mu u vás dali ještě šanci?

Za Karlose jsme během 24 hodin měli 6 náhrad, a to i s vízy, které je většinou třeba do Ruska a ne všichni bojovníci je mají. Opravdu nevím, co s Karlosem. Mnoho lidí říká, že by to byl skvělý skalp pro Michala. My na to spíš koukali, že prověříme Míšu, jak se za 2 roky zlepšil po boji s Helsym, než ho podepíšeme do UFC. A Karlos je velice dobrý na zemi. Z druhé strany, jak Karlos říká, že chce do UFC, tak mohl mít kvalitního soupeře, kterého sleduje UFC, KSW i OneFC a mohl se ukázat a vydělat si i peníze. Šli jsme na kompromis s váhou i jsme nabídli a domluvili, že rozhodčí v kleci bude Pavel Touš, abychom předešli kritice za postup rozhodčích. Ale bohužel se zranil. Což při jeho vytížení opravdu muselo přijít. Tolik zápasů, shazovaní a různých dalších věcí, které ho zatěžují, je to vždy otázka času. Dívám se na Karlose jako na kluka, který zviditelnil MMA v ČR. A chtělo se mu dát šanci, což RCC má. Máme opravdu dobré možnosti postavit fightcard. A kdo u nás vyhraje, většinou dostává další a výhodnější příležitost. Například dnes Alexandr Shlemenko, mnoho manažerů velkých organizací koukalo, jaký předvedl boj. Jestli jste neviděli, určitě se podívejte na youtubu. Karlose je škoda, že bojuje jen v ČR se soupeři, kteří jsou daleko pod ním ve statistikách anebo už je nikdo nesleduje, myslím tedy velké organizace. Věnuje tomu sportu mnoho, tak by si možná zasloužil víc než odvety jen v ČR. Pevně věřím, že ho Oktagon povede dobře a dostaví se to, co Karel chce, a to je návrat do UFC. A upřímně mu to přeji!

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!