Rozhovory
0

Pavel Zahradník se chystá vybojovat další titul MEB

Tuto sobotu se v Nymburku uskuteční unikátní galavečer Boxing on the river a jak název napovídá, boxovat se bude na řece. V hlavním zápase uvidíme Pavla Zahradníka, který hodlá vybojovat další titul Manažerské extraligy boxu, tentokrát však ve váze do 91 kg. Foto: Hana Jiráková Co tě přivedlo k boxu, kdy jsi ho začal trénovat? […]

Tuto sobotu se v Nymburku uskuteční unikátní galavečer Boxing on the river a jak název napovídá, boxovat se bude na řece. V hlavním zápase uvidíme Pavla Zahradníka, který hodlá vybojovat další titul Manažerské extraligy boxu, tentokrát však ve váze do 91 kg.

Foto: Hana Jiráková

Co tě přivedlo k boxu, kdy jsi ho začal trénovat?

Pocházím z Ústí nad Labem, Býval jsem hodně tlustý (126 kg) a v asi 18 letech mě kamarád vzal na otevřený trénink boxu na SKP Sever. Párkrát jsem tam zašel a celkem se mi to líbilo. Jednou se přišel podívat zajímavý pán na náš trénink s tím, že je trenér z Ruska a přestěhoval se do Ústí. To byl Vasily Larionov, skamarádili jsme se, a on se mi pak pravidelně věnoval. Od té doby mne už box nepustil. V roce 2002 jsem se přestěhoval do Prahy a měl jsem delší pauzu od bojových sportů. Až pak v roce 2008 mě kamarád vzal na trénink muaythai do Lanna gymu k Viktoru Petrlíkovi. To mě vzalo hned za srdce, a tak jsem přidal i nohy…

Foto MEB

Kolik máš od té doby odboxováno zápasů a jak často trénuješ?

První zápas jsem měl 8. 4. 2010 v rámci Manažerské Extraligy boxu (můj soupeř měl 190 cm a 140 kg). Od té doby mám za sebou 11 zápasů MEB, 2 zápasy amatérské a jeden v muaythai (s Michalem Reissingerem – můj první, jeho druhý zápas). V trénincích i zápasech jsem měl dlouhé mezery (5 let). Poslední dva roky ale tomu věnuji hodně, trénuji 5-6 x týdně. Střídám box a posilovnu. Box s Olegem Matusevichem a posilovnu a stravu řeším s Danielem Dvořákem.

Jaká je tvá bilance v těchto stylech?

MEB 10-1-0 (porážku jsem vrátil i s úroky):-) , amatérské 1-1, muaythai 0-1 (Palec mě uválel v klinči) 🙂

Všechny zápasy byly v kategorii nad 91 kg, nyní si do Nymburku ale jedu pro titul MEB do 91 kg. (pozn. pod 100 kg jsem neměl 18let.)

Foto MEB

Držíš pás MEB, nad kým jsi ho získal a jak dlouho ho již máš v držení? S kým se utkáš tentokrát?

Pás MEB jsem vyhrál v roce 2010 proti Petru Hanušovi. V roce 2011 jsem ho dvakrát obhájil. Pak jsem si dal pár let přestávku. Pás jsem uvolnil. V roce 2017 jsem vyzval stávajícího mistra MEB Martina Mikulenčáka a v prosinci v ČNB jsem ho porazil a vzal si zpět svůj pás. V roce 2018 jsem pás dvakrát obhájil. Loňský rok jsme se snažili domluvit zápas s mistrem MEB do 91 kg Josefem Horáčkem. Bohužel k němu nedošlo. Pepa se rozhodl, že letos již boxovat nebude, proto jsem se rozhodl vybojovat titul v nižší váhové kategorii. Vyzval jsem pro tento souboj Leonida Kušňarenka, který má odboxováno dostatečně zápasů, aby mohl o tento uvolněný titul usilovat.

Jak zvládáš upravit váhu a kolik budeš shazovat?

V prosinci jsem do zápasu šel s váhou 105 kg. V rámci zkoušek, co mé tělo ve 40 vydrží, jsme s Danielem Dvořákem připravili dietu na shazování, no a vlastně ten nápad boxovat ve váze do 91 kg vzešel ve chvíli, kdy jsem na váze měl 95 kg… Musím uznat, že to není lehký úkol, ale tentokrát, na rozdíl od mých předešlých let, jsem našel dostatečnou disciplínu v kuchyni!! No a vida… 91 kg mám

Foto: Hana Jiráková

Jak zvládáš skloubit práci s trénováním a rodinou?

Práce a trénink jdou dohromady celkem těžko, ale vše je o organizaci času. Rozhodl jsem se, že dám tréninku více času, abych si splnil cíl, který jsem si dal. Jelikož se mi narodila v únoru holčička, netuším, jak často budu moct trénovat, ale ještě to jde. Jsem ve 40 letech v nejlepší formě, co jsem kdy byl a jsem za to moc vděčný. Moji hlavní motivací je jít příkladem dceři. Nechci, aby si musela projít čím jsem musel já – obezitou, posměchem apod…

Byl posměch kvůli obezitě to, co tě motivovalo?

Určitě mně to pomohlo k odhodlání jít zkusit box. Na škole jsem byl často bit, ale neuměl s tím nic udělat.

A jak jsi spokojeny s přípravou?

Příprava tentokrát perfektní, měl jsem štěstí, že se mi vyhýbali nemoci. Oleg pro mne sehnal vynikající sparingy, kteří mě nešetřili S Danem Dvořákem nám perfektně funguje dieta. Teď se budu snažit předvést v ringu to nejlepší, co můžu!

Jak se těšíš na tento zápas a chtěl bys pozvat fanoušky?

Těším se opravdu moc. Je to vlastně odměna za všechnu tu dřinu, za ty oběti. Určitě bych rád pozval všechny fanoušky boxu, tohle bude nádherná akce v krásném prostředí. Pohled na startovní listinu ukazuje, že bude opravdu na co koukat a já mohu slíbit, že všem ukážu pořádné bomby!!

Foto: Hana Jiráková

Unikátní Galaodpoledne boxu v Nymburce na řece Labi
Olympijský box, Manažerská extraliga boxu a parabox
Ring bude umístěn na pontonu a u něj bude zakotven parník s cateringem.
Moderátor – Matouš Rajmont
Vstup na ponton : 299kč
Vstup na břeh : 99kč (více na
Www.boxingpodebrady.cz)

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!