Rozhovory
0

Boxeři na Labi

Zítra se v Nymburku uskuteční galavečer Boxing on the river, kde se zápasy uskuteční přímo na pontonu a sledovat je budete moci jak z parníku vedle něj nebo ze břehu. O přípravách jsme si popovídali s organizátorem Danem Venclem. Jak jsi přišel na nápad udělat galavečer na vodě? Před 10 lety jsem viděl dokument o […]

Zítra se v Nymburku uskuteční galavečer Boxing on the river, kde se zápasy uskuteční přímo na pontonu a sledovat je budete moci jak z parníku vedle něj nebo ze břehu. O přípravách jsme si popovídali s organizátorem Danem Venclem.

Jak jsi přišel na nápad udělat galavečer na vodě?

Před 10 lety jsem viděl dokument o válečných flotilách a armádním boxu na moři, a tak mě napadlo něco podobného udělat na řece. Teď jsem si splnil takový malý sen a povedlo se mi dohodnout s Povodím Labe a informačním centrem v Poděbradech. Zmiňované informační centrum v čele s Pavlem Hlaváčem jsou ti, kteří toto umožnili a za to jim díky.

Jak to technicky bude provedené? Není riziko, že se bude ponton pod boxery trošku hýbat?

Určitě ne 🙂
Tento ponton o velikosti 36×8.5 m je určen na přepravu obrovských nákladů a ani se nehne. Jediný problém máme s povrchem pontonu, který je zkosený a dělá nám starosti to vyrovnat.

Bude ring v případě deště krytý?

Už jsem několik galavečerů pod širým nebem dělal a pršelo snad vždy. Nikdy jsem neměl ring zakrytý a všichni to zvládli. Ani teď tomu tak nebude a technicky by to vlastně ani nešlo.

Odkud budou moct diváci zápasy sledovat?

Diváci budou mít možnost sezení na pontonu a na parníku, který je zakotven souběžně s ním. Na parníku bude i sociální zázemí a občerstvení a stejně tak na břehu. Diváci se nemusí bát, že ze břehu nic neuvidí, ba naopak. Na břehu máme připraveno i posezení.

Koho uvidíme v ringu a na jaký zápas se nejvíc těšíš?

Těším se hlavně na akci jako takovou, ale je pravda, že se těším na hlavní zápas Pavla Zahradníka o titul MEBu v těžké váze.

Před nedávnem jsi pověsil svou boxerskou kariéru na hřebík, nestýská se ti po ní?
Ani mi nemluv. Strašně. Trénuji stále 2x denně a sílu stále mám…. Uvidíme, jestli se ještě někdy nezblázním 🙂
Každopádně mám dost práce se svým klubem, a tak je můj život naplněn…. Ale nikdy neříkej nikdy.

Unikátní Galaodpoledne boxu v Nymburce na řece Labi
Olympijský box, Manažerská extraliga boxu a parabox
Ring bude umístěn na pontonu a u něj bude zakotven parník s cateringem. 
Moderátor – Matouš Rajmont
Vstup na ponton : 299kč
Vstup na břeh : 99kč (více na 
Www.boxingpodebrady.cz)

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!