Rozhovory
0

Tomáš Bezvoda se chystá na souboj s českou jedničkou

Tomáš Bezvoda přijede do Kladna na Noc Válečníků poměřit síly s českou boxerskou jedničkou light heawyweight Karlem Hořejškem. Přijďte se podívat na tento skvělý galavečer, kde uvidíte i tento velmi očekávaný duel. Jak dlouho se věnuješ boxu a proč sis vybral právě tento sport?  Boxu se věnuji zhruba 15 let. Chtěl jsem boxovat od malička. […]

Tomáš Bezvoda přijede do Kladna na Noc Válečníků poměřit síly s českou boxerskou jedničkou light heawyweight Karlem Hořejškem.
Přijďte se podívat na tento skvělý galavečer, kde uvidíte i tento velmi očekávaný duel.

Jak dlouho se věnuješ boxu a proč sis vybral právě tento sport?

 Boxu se věnuji zhruba 15 let. Chtěl jsem boxovat od malička. Líbilo se mi to už jako malému klukovi, ale bohužel jsem se k tomu dostal shodou okolností až v 17 letech.


Jakými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Začínal jsem v Liberci, u Roberta Szirtiho a Ondry Malce. Zhruba po třech letech jsem se díky Ondrovi dostal do Ústí nad Labem, kde byl můj trenér asi na sedm let Miroslav Vrba a poté jsem skončil ve Znojmě, kde jsem do teď u trenéra Miroslava Janského.


Kolik zápasů máš celkem odboxováno zápasů a co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

V amatérech můžu mít minimálně kolem 150 zápasu, vše v mužské kategorii, ve které jsem rovnou začínal. V amatérech určitě mistr České republiky a vicemistr České republiky ve váze do 81 kg. Dále medaile z mezinárodních turnajích, a účast na Evropském šampionátu 2015 Samokov.V profi to mám zatím 6:6 na vyhrané a prohrané zápasy. Určitě v profi ještě nějaký úspěch přijde, chtěl bych boxovat třeba o nějaký uznávanější titul. Hlavně ale dělám to, co jsem chtěl dělat od malička a baví mě. Je to moje životní cesta, a to je pro mě největší úspěch.


Nyní tě čeká očekávaný zápas na Noci Válečníků vs Karel Hořejšek. V jaké váze se bude boxovat?

Zápas by měl být do 81 kg, což jsem boxoval na konci své amatérské kariéry. Jinak v profi boxuji ve střední váze, což je kolem 75 kg.


Vyhovuje ti počet vypsaných kol?

Čtyřkolový zápas jsem boxoval jen jednou, tak uvidíme :-), ale neměl by to být pro mě problém.


Co říkáš na svého soupeře?

Karel je zkušený profík, který je ve své váze českou jedničkou a má zkušenosti i s titulovými zápasy. Má můj obdiv a respekt, navíc je to tvrďák.


Máš už domluvené něco dalšího?

 Příprava je úplně normální jako na každý jiný zápas a cítím se ok. Zápasil jsem před týdnem v Anglii, kde jsem bohužel ve vyrovnaném zápase prohrál na body, ale hlavně mi vyhovuje to zápasové tempo, cítím se pak lépe, když častěji zápasím. Jinak se nevyhýbám žádným zápasům a určitě do léta bych byl rád, kdybych mohl ještě něco stihnout. V létě bývá bohužel méně zápasů, tak uvidíme no :).


Chtěl bys do Kladna pozvat diváky?

Určitě zvu všechny fanoušky boxu, i když to bude v kleci, bude to pěkný zápas. Děkuji ti za rozhovor a budu se těšit na všechny v sobotu na Kladně.

Vstupenky zakoupíte zde:
https://www.ticketlive.cz/cs/event/noc-valecniku-16-kladno-2019

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!