Rozhovory
0

Michael Krčmář se zítra utká s Albertem Krausem

Michaela Krčmáře čeká další těžká zkouška a to tentokrát na Heroes Gate, kde se již zítra střetne s legendou K1 Albertem Krausem. Albert se za svou kariéru stal šampionem nejprestižnějších světových organizací. Poslední zápas jsi měl v organizaci Fairfight, kdy jsi prohrál v souboji o titul nad Alexanderem Skvortsovem. Co se z tvého pohledu nepovedlo? […]

Michaela Krčmáře čeká další těžká zkouška a to tentokrát na Heroes Gate, kde se již zítra střetne s legendou K1 Albertem Krausem. Albert se za svou kariéru stal šampionem nejprestižnějších světových organizací.

Poslední zápas jsi měl v organizaci Fairfight, kdy jsi prohrál v souboji o titul nad Alexanderem Skvortsovem. Co se z tvého pohledu nepovedlo?

Začalo to už v přípravě, kdy sice fyzicky šlo vše dobře, ale spíš hlava nebyla úplně správně nastartovaná. Řešil jsem nějaké osobní věci a hlava je strašně důležitá, ten trénink pak nevypadal tak, jak by měl správně vypadat. Myslím si, že i to zapříčinilo to, že ten zápas nedopadl tak, jak jsme si představovali. To je jedna věc. Druhá věc je, že jsem v tom zápase až moc chtěl a jak jsem ho chtěl každým úderem seknout, tak jsem se vypálil a fyzicky jsem úplně nevydržel těch pět kol.

Myslíš, že bys na to fyzičku jinak měl?

Já myslím že jo, já jsem byl fyzicky připravený, cítil jsem se dobře, až na tu hlavu.

Nemrzí tě to teď zpětně, že jsi mohl udělat něco jinak?

Tak mrzelo mě to pár dní, ale chybami se člověk učí a musí jít dál.

Jaká jsou vlastně pravidla v organizaci Fair fight?

Mě bylo řečeno, že dávají důraz na držení středu ringu, na to jsem se i upnul. V klinči bylo povoleno jedno koleno.

Připadalo mi, že někdy ten klinč roztrhávali okamžitě a někdy vás nechávali.

Ano ze začátku to tak drželi a pak to už nechávali. To bylo zvláštní. Každopádně si nemyslím, že by to byl nespravedlivý výsledek. On byl držitelem pásu, byl domácí a já nedokázal tak přesvědčivě zazápasit, aby to dali mě.

Zítra tě čeká další výzva, a to zápas s Albertem Krausem. Jsi teď už psychicky úplně v pohodě?

Dá se říci, že jsem úplně v pohodě, vše jsem tomu podřídil, abych v té pohodě byl. Prakticky jen trénuju, jím, spím. Snažím se dělat co nejméně ostatních věcí a soustředím se jen na ten zápas a věřím, že to pomůže a dotáhnu to do vítězného konce.

Na pomoc v přípravě na Alberta ti přijel z Běloruska trenér Gridin, Yuri Bessmertny, Žora Akopian, Roman Kryklia. Jak se ti s nimi spárovalo?

S kluky z Běloruska to je vždycky zajímavý 😊 Ty sparingy jsou vážně super, jsou to všichni talenti, nabroušení, trénují od mala a je to s nimi úplně něco jiného, než když chodím se sparringy tady u nás v Čechách.

Všechno to jsou až na Romana víceméně tvé váhy. Je něco, na co bys je ty nachytával?

Musím přiznat, že ze začátku ne. Ty první dny mi to s nimi nešlo, protože jsem nebyl přivyklý na jejich rány, rychlost, ale trénink od tréninku jsem pak hledal cestu, jak na ně. Nebylo to vždy, ale občas jsem si našel cestu, jak to tam pustit. Nebylo to tak, že bych celé kolo nedal ani ránu, ale nejdřív jsem dal dvě, pak čtyři, další den už šest, a tak se to stupňovalo.

A dnes bys je už zbil.

Přesně tak, dnes už bych je zbil 😊

Čím to je, že jsou tak rychlejší, mají lepší fyzičku, větší ránu? V čem je jejich trénink tak jiný než ty naše?

Když porovnám náš trénink a jejich, tak bych řekl, že kolikrát my dřeme mnohem víc, ale oni tu dřinu pojmou vždy jinak. Myslí rovnou na ten zápas, snaží se to vždy provést dobře technicky, a nejen mlátit do pytle a vyšťavit se. Jedou skvěle technicky ať jde o jakýkoliv úder. Víc o všem přemýšlej. Tím že jich je tam hodně takhle dobrých, tak vzájemně rostou na sobě. Když tady spáruju s lidmi v mé váze, tak to dělám vždy abych těsně vyhrál, ale nedělám víc. Nemám tu motivaci a ani nejsem ten typ, abych tady někoho na sparingách zbil. Tam je to jiný, tak se prostě bijou.

Oni mají širokou základnu a tím pádem i víc špičkových fighterů ve váze, než je tomu tady. Pomáháte si mezi kluby, vyjíždíš někam na sparingy?

Ani moc ne, já si myslím, že tady u nás máme dobré sparringpartnery na české poměry. Spíše vyjíždíme 3x-4x ročně do Běloruska na soustředění před zápasy, což mi dá vždycky nejvíc.

Ty tam vyjíždíš před každým zápasem?

Většinou ano, snažím se tam vyjet vždy. Někdy to samozřejmě nevyjde.

Je pro tebe příjemnější, že oni teď přijeli za tebou, že jsi v domovském gymu nebo to je pro tebe horší?

Má to své výhody, ale já jsem hrozně rád, když odjedu do Běloruska, změním prostředí, nové lidi, můžu se soustředit jen na ten trénink a ničím jiným se nerozptyluju. Tady má člověk pořád nějaké povinnosti, které musí řešit, a tak se nelze soustředit jen na trénink. Ale zase jsem doma, tak mám větší pohodlí.

S Albertem máte podobnou bilanci, co se týče zápasů, ale ty tam máš v tom hodně amatérských zápasů a přeci jenom má Albert ty zápasy s opravdu špičkou. Co myslíš, že na něj v zápase bude platit?

S Andrejem a Vikim jsme udělali nějakou taktiku, je to převážně levácká taktika, kterou jsme brousili dvakrát denně, takže si myslím, že ty věci, které jsme na něj zvolili budou platit a když nebudou, tak uvidíme v ringu. Pak bude platit něco jiného 😊

Myslíš, že bude rozhodovat i jeho věk, jemu přeci jen kariéra pomalu končí a ty jsi teď na vrcholu?

Já v to doufám 😊 Ne určitě, on už má svůj věk, fyzicky na tom asi nebude jako v roce 2008 v K1, ale nesmí ho člověk podceňovat, je to pořád zkušený fighter, který tu ránu má. Já jsem s ním měl i tu čest trénovat v Holandsku a několikrát mě tam nachytal na spodek, a to měl boxerské rukavice 20 oz. Takže ví, co v té ruce má. On je dobrý na blízko, musí si dojít do té blízké vzdálenosti, kde je vážně dobrý, a já se mu to budu snažit nedovolit. Držet si ho od těla nebo naopak zkrátit na tak blízko, že nebude moct zaboxovat.

Viděl jsi jeho poslední zápasy?

Viděl jsem ten poslední, už byl samozřejmě trochu pomalejší než ve své éře v tom roce 2008, ale pořád je to aktivní sportovec.

Ty nejsi zrovna knockoutér, rozdal jsi nějaké KO ve své kariéře?

Nějaké tam mám, asi pět myslím.

Snažíš se jít v zápase po tom ukončení KO?

Když jsem se snažil naposledy v tom zápase ve Fair fight, tak to zrovna nedopadlo😊 Takže se snažím nesnažit se. Minule jsem šel každý úder silnej, ale minul jsem, sebralo mi to tolik fyzičky, že to je zbytečný. Ty zápasy, které skončili Ko, tak byly tak, že jsem to ani ukončit nechtěl, ale nějak to padlo. Spíš myslím na to, kam mu ten úder dát, kde je poodkrytej. Jakmile zvedne loket, už tam dám roundkick, který mám silný a je to má zbraň.

V létě tě bude čekat významný životní krok a to svatba. Jak se těšíš?

Určitě se těším, minulý rok v Thajsku jsem požádal přítelkyni o ruku a v srpnu se budeme brát. Je to další krok do života a hrozně se na to těším. Nemyslím si, že by se něco nějak změnilo, my se máme hrozně rádi už sedm let, ale zpečetíme ten vztah.

Chtěl bys pozvat na Heroes Gate fanoušky?

Určitě ano, přijďte nejen mě, ale všechny fightery povzbudit a zafandit. Budou lítat bomby a granáty. Rád bych poděkoval i sponzorům, kteří mi pomáhají v přípravě: Maxima pojišťovna, Kk detail, Bakr sro, Led média.

Vstupenky zakoupíte zde: 
https://www.ticketstream.cz/akce/heroes-gate-22-zapasy-mma-k1-box-galavecer-bojovych-sportu-124788

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!