Rozhovory
0

Zlatí kluci z mistrovství Afriky a Pan American v MMA

Výborných úspěchů dosáhli amatérští reprezentanti v MMA, když se ze dvou prestižních turnajů vrátili ověnčení medailemi. Tu nejcennější získali Jaroslav Hrdlička na otevřeném mistrovství Pan American a Jakub Tichota na otevřeném mistrovství Afriky. Jakub Tichota Nedávno jsi získal zlato na amatérském mistrovství Pan America /Afriky MMA. Považuješ to za svůj dosavadní největší úspěch? Jarda: Ano […]

Výborných úspěchů dosáhli amatérští reprezentanti v MMA, když se ze dvou prestižních turnajů vrátili ověnčení medailemi. Tu nejcennější získali Jaroslav Hrdlička na otevřeném mistrovství Pan American a Jakub Tichota na otevřeném mistrovství Afriky.

Jakub Tichota

Nedávno jsi získal zlato na amatérském mistrovství Pan America /Afriky MMA. Považuješ to za svůj dosavadní největší úspěch?

Jarda: Ano považuji, protože se jedná o turnaj na mezinárodní úrovni.

Jakub: Zatím ano. Doufám ale, že v listopadu vybojuji titul Mistra světa na MS v Bahrajnu. Přípravu jsem už začal.

Kdo ti nejvíce pomáhal v přípravě a přímo u klece?

Jarda: V přípravě mi nejvíce pomáhá David Vyvážil, který je můj hlavní trenér. Dále pak Roman Čedík – specialista na grappling a BJJ. Za boxerskou přípravu vděčím hlavně Karlu Vrtiškovi a Janu Kloudovi. Na mistrovství s námi jako trenér odcestoval Pepa Král, který mi u klece pomáhal nejvíc. Musím však zmínit i Michala Hamršmída a Tima Ha, kteří mi u klece rovněž pomáhali.

Jaroslav Hrdlička

Jakub: Připravoval jsem se v Hanuman Gym Praha, All Around Fighters, Pražský Rohovník a OLYMP – Wrestling Gym Praha. V Africe nás coachovali Petr Khru Macháček a Petr Píno Ondruš.

Kolik jsi na šampionátu absolvoval zápasů a který byl nejtěžší?

Jarda: Absolvoval jsem celkem dva zápasy. První den jsem měl volný los. Oba zápasy nebyly snadné, ale finálový zápas byl určitě těžší, i protože jsem ve třetím kole dostal mínusový bod, kvůli kterému musel být extraround.

Jakub: Měl jsem mít tři zápasy, ale druhý zápas se nekonal, protože soupeř v den zápasu nenavážil. Oba zápasy byly s kvalitními soupeři a každý byl jiný. První zápas jsem bojoval více takticky a na jistotu, zatímco v druhém zápase jsem volil spíše divácky atraktivnější styl, který vyžadoval větší agresi a improvizaci.

Jak dlouho chceš ještě startovat v amatérech?

Jarda: Tohle rozhodnutí nechávám hlavně na Davidu Vyvážilovi, ale po společné domluvě jsme usoudili, že minimálně ještě následující podzim zůstanu v amatérech, a pak se uvidí.

Jakub: Teď mám za cíl MS v listopadu a nad ničím jiným teď nepřemýšlím.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Jarda: V amatérech bych se ještě chtěl na podzim zúčastnit mistrovství světa v Bahrainu. Následně budeme uvažovat o přestupu do profi, kde budu zápasit o váhu níž. V profi chci pak ukázat, co ve mně je. Jsem ale realista a vím, že konkurence je obrovská a nebude to vůbec snadné.

Jakub: Jak jsem zmiňoval, chtěl bych získat zlato na MS a v budoucnu se stát jedním z nejlepších bojovníků na světě.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!