Rozhovory
0

Na Fusion Fight Night budou i postojáři zápasit v malých rukavicích

Na chystaném Fusion FN 24: Cage fight, který se na podzim v Brně bude odehrávat v kleci, se poprvé i postojový bojovníci představí v malých rukavicích. O nových Fusion pravidlech jsme si povídali s organizátorem a trenérem Martinem Karaivanovem. „Fusion turnaje byly vždy “multisportovní”, vždy jsme měli mix zápasů MMA, muaythai, K-1, BJJ, box, a […]

Na chystaném Fusion FN 24: Cage fight, který se na podzim v Brně bude odehrávat v kleci, se poprvé i postojový bojovníci představí v malých rukavicích. O nových Fusion pravidlech jsme si povídali s organizátorem a trenérem Martinem Karaivanovem.

„Fusion turnaje byly vždy “multisportovní”, vždy jsme měli mix zápasů MMA, muaythai, K-1, BJJ, box, a to jak v ringu, tak i oktagonu. V současné době, kdy je MMA na vlně popularity, nechceme zapomínat na postojáře, kterých je stále hodně. Zároveň s tím přichází myšlenka postojové zápasy trochu oživit, zatraktivnit. Chceme ctít pravidlo, že thajský box, jak jej známe, patří jako tradiční bojové umění do ringu. Oktagon je zase spjatý s malými MMA rukavicemi. Z těchto důvodů budou postojové zápasy v oktagonu nově v malých MMA rukavicích. Souhrnně budou postojové zápasy v oktagonu podle FUSION pravidel, která jsou již připravena a schválena,“ řekl o novém konceptu Martin Karaivanov.

V postoji budou povoleny všechny techniky thajského boxu, tedy lokty, kolena, delší aktivní klinče, strhy a na rozdíl od MMA nebude zápas pokračovat na zemi a bude zde i možnost počítání, jak jej známe z postojových zápasů.

Ne každému sedí MMA

Tato pravidla budou pro diváky určitě zajímavá.  Jak dlouho trvalo, než se podařilo prvotní nápad zrealizovat? „Celkem dlouho. Ještě než MMA zaznamenalo současný boom, byly tady postojové zápasy Kard Chuek, nebo MAX Muaythai, které jsem chtěl organizovat, ale vždy tomu “něco” chybělo. Teď dozrál čas a tento posun v pravidlech dává pocitově smysl. Kolikrát se třeba Denisa dostal s Lawalem na zem? Průběžně se bavím se zápasníky, všichni vnímají trend MMA, ale ne každému sedí zem. Právě těmto chceme vyjít vstříc. Zájem je velký,“ prozradil Martin. Zajímalo nás, jak na takovou změnu reagují samotní zápasníci. „Jak jsem říkal, zájem je a “bláznů” se přihlásilo dost. Změnu vítají, je to pro ně něco nového. Nechci odkrývat všechna jména, protože ty budou součástí vyjádření o další spolupráci, ale třeba Ladislav Lengál, Pepa Vít… určitě jich bude víc, vše dáváme dohromady, aby to stálo za to.“

Fusion pravidla jen v kleci?

Fusion Fight Night střídá galavečery jak v ringu, tak v oktagonu. Nová pravidla Fusion rules uvidíme již 23. 11., kde bude právě galavečer v oktagonu. Uvidíme tato pravidla i na ringovém Fusionu? „Respektuji muaythai jako bojové umění, se všemi tradicemi, a proto FUSION pravidla budeme dávat jen do oktagonu. Ring patří muaythai v klasických rukavicích, do oktagonu patří zase MMA rukavice. FUSION pravidla obecně nebudou ale omezena jen na oktagon. Stejně jako MMA vídáme i v ringu, FUSION pravidla budou moct být v ringu také. Bude záležet na samotném organizátorovi.  První galavečer se uskuteční 23. 11. 2019 v Brně, v Zoner BOBYHALL a již nyní máme na FUSION RULES velké ohlasy nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Bude to mix MMA a FUSION pravidel, navíc dolaďujeme ještě další velmi zajímavé spolupráce, které odkryjeme v nejbližší době. Určitě se bude na co těšit,“ dodal Martin Karaivanov.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!