Rozhovory
0

Václav Pejsar jede urvat třetí výhru v řadě

Václav Pejsar má po přestupu do křížové váhy za sebou dvě výhry a to vždy ve druhém kole. V posledním zápase porazil anglického Craiga Glovera a nyní ho čeká lotyšský Nikolajs Grisunins. V posledním zápase jsi zvítězil ve druhém kole vs Craig Glover. Věřil sis, že to ukončíš před limitem? Do zápasu s Gloverem jsem […]

Václav Pejsar má po přestupu do křížové váhy za sebou dvě výhry a to vždy ve druhém kole. V posledním zápase porazil anglického Craiga Glovera a nyní ho čeká lotyšský Nikolajs Grisunins.

V posledním zápase jsi zvítězil ve druhém kole vs Craig Glover. Věřil sis, že to ukončíš před limitem?

Do zápasu s Gloverem jsem šel samozřejmě s tím, že chci vyhrát a udělat v ringu pro vítězství maximum. To, že by to mělo byt před limitem, jsem někde v hlavě měl schovaný, protože víme, že ne vždycky je venku lehké vyhrát na body. Věděl jsem, že v přípravě jsem udělal maximum a že do zápasu stačí mít dobře nastavenou hlavu, abych ze sebe vydal to nejlepší, což se povedlo. Byl jsem na tom před zápasem psychicky výborně.

Co na něj platilo?
Přesně to, co jsme trénovali s boxerským trenérem Lukášem Navrátilem za taktiku. Tlačit, přebírat jeho útoky a kombinace zavírat předním hákem. To jsme trénovali, a nakonec to přesně tak vyšlo i v zápase, kdy byla obě počítání po předním háku.

V sobotu tě čeká další boxerský duel. Kde se bude boxovat a kdo bude tvůj soupeř?
Zápas bude v hlavním městě Lotyšska Rize na prestižním galavečeru World Boxing Super Series a soupeřem mi bude Nikolajs Grisunins.

Jaké máš o něm informace?
Je to bývalý dlouholetý amatérský boxer, levák, takže opačný postoj, má dobrý pohyb a přehled v ringu, je rychlý, umí si dobře povolit a vrátit se s kontrem. To všechno mu bude ale málo platný 🙂


Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Na zápas se připravuji klasicky v Plzni se svým boxerským trenérem Lukášem Navrátilem a kondičním, silovým a mentálním coachem v jedné osobě Petrem Klikošem. S ním jsem také byl dva týdny na tréninkovém kempu v Polsku u Krzysztofa Glowackeho. Cítím se skvěle, 100 % připravený tam nechat všechno pro výhru a předvést to, na čem jsme v této přípravě pracovali.

Budeš ještě nějak upravovat váhu?
Váhu jsem upravit musel, protože moje běžná váha je okolo 100 kil. V tomhle ohledu mi maximálně pomáhá Filip Grznár, za což mu opravdu děkuji, protože je to skutečný odborník. Momentálně v posledním týdnu ladíme poslední kila, aby to v pátek na vážení bylo tak, jak má a v sobotu v zápase taky 🙂

Máš už domluvené něco dalšího?
Nic dalšího nemám, nějaké návrhy padaly, ale nic konkrétního. Soustředíme se právě teď jen na tenhle zápas a pak uvidíme, co bude potom. Já se po zápase budu těšit na prázdniny, svatbu a relax s rodinou.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!