Rozhovory
0

Daniel Vítovec jede do Německa pro titulovou odvetu

Daniel Vítovec se podruhé vydává do Německa, aby zde ukořistil titul mistra světa WKU ve fullcontactu. Po prvním skandálním rozhodnutí rozhodčích je zde druhá šance, kterou věříme, že Dan využije. Poslední zápas jsi měl na Heroes Gate. Jak vzpomínáš na tento duel?  Na Heroes Gate jsem měl poslední zápas a můj soupeř byl přerostlý polský […]

Daniel Vítovec se podruhé vydává do Německa, aby zde ukořistil titul mistra světa WKU ve fullcontactu. Po prvním skandálním rozhodnutí rozhodčích je zde druhá šance, kterou věříme, že Dan využije.

Poslední zápas jsi měl na Heroes Gate. Jak vzpomínáš na tento duel?

 Na Heroes Gate jsem měl poslední zápas a můj soupeř byl přerostlý polský Oskar Mosberg, s kterým jsem zápasil poprvé a vyhrál na body. Nic moc lehkého to pro mě úplně nebylo, nemohl jsem ho zaměřit, byl nepříjemný, velký a neměl jsem u zápasu své trenéry. Ani jsem se vlastně pořádně nemohl s Petrem připravovat, protože si 14 dní před zápasem rozdrtil prst na ruce, takže to všechno bylo takový hektický, ale zvládli jsme to a dotáhli do vítězného konce, což bylo nejdůležitější a žádné zásadní ranění nepřišlo.

Před Heroes jsi měl v Německu zápas o titul mistra světa WKU ve fullcontactu. Jak ti vyhovují tyto pravidla bez kolen a lowkicku?

Pravidla ve fullcontaktu mi nevyhovují, když celý život zápasím thaiboxu a K1, ale bral jsem to prostě jako výzvu. Chtěl jsem nějaký zápas a tohle bylo první, co mi přišlo za nabídku pod ruku, tak jsem to vzal s tím, že si prostě po tom zranění a všech těch nehodách, se mi staly okolo Vánoc a v Novém roce, prostě udělám takový rozpink. Měl jsem tam tu motivaci, že to bylo o titul mistra světa, jinak bych raději asi čekal pár měsíců na zápas, než abych zápasil v kickboxu, ale ten profi kickbox se dá, je to bez chráničů, bez všeho, takže to vypadá trošku líp.

Zápas skončil remízou, ale tvůj tým se proti výsledku odvolal. Můžeš nám to více osvětlit?

Zápas skončil nesmyslnou remízou si myslím. V zápase na YouTubu pod mým jménem si může každý udělat obrázek sám. Myslím si, že jsem všechny tři kola dost jasně vyhrál, už jenom tím že jsem nakopal asi 50 roundkicků. Soupeř držel z minulého roku ten titul, takže dali remízu a tím vlastně mu titul zůstal.  Bylo to tam celé strašná divočina, jedenáct zápasů a vše domácí Němec proti cizině a já jsem byl jediný, který neprohrál, ale měl remízu. Takže si všichni dokážete asi představit, jak to tam vypadalo.

Bude se chystat odveta?

Hned poté co vyjel plakát na Heroes Gate, tak stanovili datum náhradního zápasu o ten titul v Německu. Náš protest proti rozhodnutí uznali, ale s tím, že teda musí být náhradní zápas na pět kol. To měl být i původně na pět kol, ale na vážení to najednou stáhli na tři kola. Takže odvetu mi nasolili hned dva týdny po zápasu na Heroes Gate, navíc zase dva týdny po odvetě mám jít na Prague Harley Days, který mám rád a chtěl bych tam taky jít. Němce ale nezajímalo, že už to mám domluvené dva měsíce, prostě stanovili datum, tak jsem to musel vzít.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!