Rozhovory
0

Další Čech v UFC? Michala Martínka čeká v Las Vegas zápas pravdy

Šampion organizace Oktagon MMA Michal Blackbeard Martínek se 30. července zúčastní Dana White’s Tuesday Night Contender Series, kde si vítězstvím a výkonem může vybojovat smlouvu v nejprestižnější organizaci UFC.  Kdy jsi začal s bojovými sporty a proč sis vybral MMA? Mám rád náročný sporty a mma mi nejvíc přibližovalo boj na ulici, když jsem po […]

Šampion organizace Oktagon MMA Michal Blackbeard Martínek se 30. července zúčastní Dana White’s Tuesday Night Contender Series, kde si vítězstvím a výkonem může vybojovat smlouvu v nejprestižnější organizaci UFC. 

Kdy jsi začal s bojovými sporty a proč sis vybral MMA?

Mám rád náročný sporty a mma mi nejvíc přibližovalo boj na ulici, když jsem po ukončení hokejové kariéry začal dělat vyhazovače v podnicích. Dávalo mi to největší smysl, páky atd. Začal jsem v nějakých 19ti letech, hned po ukončení profesionální kariéry hokejisty.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Úplně první trenér Petr Hromádko (soukromý trenér ) – dal mi základ postoje a něco na zemi. Pak mma Olymp pod vedením Tomáše Toboly (wrestling) Jan Kašpar (thaibox + mma) (Ondřej Zita judo) A nakonec jsem přešel pod Andrého Reinderse, kde jsem dodnes a odzápasil jsem pod ním všechny mé profi zápasy. Momentálně mě vedou: hlavní trenér mma André Reinders, lapař Lukáš Bárta, kondiční trenér Michal Břetenář, silový trenér Michal Širučka, trenér wrestlingu Artur Omarov.

Který z dosavadních zápasů byl pro tebe nejtěžší?

Každý zápas mi dá něco jiného a je těžký v něčem jiném. Důležitý je si z toho vzít maximum, udělat rozbor a eliminovat chyby. Můžeš mít 50 zápasu, ale když nemáš cit na vnímání chyb, tak jsi pořád na jednom místě. Pro mě byl nejtěžší zápas se Slovákem Tomašovičem, protože jsem dostal ze startu tvrdý úder, který mi zlomil nos a následně sadu úderů, které mi zlomily obličejové kosti, a měl jsem k tomu lehký otřes mozku. Takže jsem odzápasil s bolavou hlavou a ve druhém kole ho ukončil.

Nejdůležitější zápas tě bude čekat 30. 7. na akci UFC Contender series. Kdo tě s touto nabídkou oslovil?

Napsalo mi to Mtk global, co mě oslovili na spolupráci jako potencionální prospekt (managment z Brazílie a zastupují Tysona Furyho a Darena Tilla).

Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?

Fernando Ferreira. Je to Brazilec, velký chlapík 196 cm a nějakých 115 kg. Purple belt v bjj podle informací a dobrý boxer. Bilanci má 6-0 a vše před ukončením a skoro všechno první kolo.

Kde se na zápas připravuješ a kdo ti v přípravě nejvíce pomáhá?

Připravuju se v Reinders mma teamu pod vedením Andrého Reinderse, kondiční příprava Uličník gym Michal Břetenář, lapy Lukáš Bárta v mma monster gym, Michal Šíručka silová příprava, wrestling Artur Omarov. Dále jsem byl na třech kempech 2x Švédsko a sparingové Gustaffson, Latifi, Manuwa a 1x London shootfighters a sparingové Vémola, Procházka, Arunas, Shippman.

Jaká je nyní skladba tréninků a omezil jsi sparingy, aby ses nezranil?

Trénuji 2x denně po-pá a ne mám jeden plus  sobota nějaké plavání a regeneraci. Šest tréninků mám ostrých a čtyři tréninky buď na zlepšování techniky, nebo uvolněnější tempo. Poslední ostrý sparingový týden naplno byl v London shootfighters . Náročný týden. Tam když přežijete týden a podaří se vám nezranit a jedete tam jako sparing pro jejich borce, tak jste do zápasu krásně ready na válku, protože tam je to vojna. Neznám osobně tvrdší gym, co se tyče sparingoveho levelu od zápasu.

S jakou váhou půjdeš do fightu?

Lidi často spekulují, zda jsem nebo nejsem těžká váha. Žijí v minulosti, kdy jsem vážil 103. Já prošel za poslední rok hromadou změn od operace kolene minulý rok a momentálně vážím 110 kg a byl to rok odříkání, tvrdé přípravy a hodně změn – jídelníček, trénink, silové a kondiční přípravy a zdvojnásobil jsem tréninky.

Kdo všechno s tebou do Las Vegas poletí?

Poletí se mnou André Reinders , měl letět i Miloš Petrášek ale přišla zpráva, že mi neproplatí druhého corner mana. A pak pár přátel – barmani z mojí minulé práce, kde jsem dělal vyhazovače a Petr Procházka z Karlových Varů, takže after party jasná – Vegas bejby

Bude možnost tvůj zápas někde sledovat?

Mám informace, že jedna TV zakoupila práva na sledování on-line ten večer, co budu zápasit, ale zatím nikdo neřekl mluvit o tom, včas se dozvíte. Potom espn a ufc channel.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!