Rozhovory
0

Šárka Melínová: Kickbox mě neskutečně změnil a vnesl disciplínu jak do boje, tak do života

Viktorie Bulínová představuje jednotlivé fighterky, které se zúčastnily dámského kempu. Třetí v pořadí je Šárka Melínová. Jako další si představíme Šárku. O ní s klidem můžu říct, že je to má první kickboxerská kamarádka. Šárka MelínováVáha: -65 kg Výška: 175 cmVek: 20 let Klub: Tolja Gym – PrahaStudium: Od října nastupuju na Univerzitu Karlovu, obor […]

Viktorie Bulínová představuje jednotlivé fighterky, které se zúčastnily dámského kempu. Třetí v pořadí je Šárka Melínová.

Jako další si představíme Šárku. O ní s klidem můžu říct, že je to má první kickboxerská kamarádka.

Šárka Melínová
Váha: -65 kg
Výška: 175 cm
Vek: 20 let
Klub: Tolja Gym – Praha
Studium: Od října nastupuju na Univerzitu Karlovu, obor studium humanitní vzdělanosti. To si dám na rok, protože jsem vynechala přijímačky školy, na kterou jsem chtěla. Ale beru to jako další zkušenost a rozšíření obzorů. Příští rok mám v plánu nastoupit na sportovní univerzitu a věnovat se vyloženě tomu, co mě baví.
Zápasy: 25 K1 + 1 box (je tam zahrnuto i pár profi)
Tituly:
Mistrovství Evropy WAKO v K-1 2018 3. místo
Juniorská mistryně Evropského poháru WAKO v K-1 2018

Na co se teď připravuješ?

Teď mi začala letní příprava, v rámci které mě čekají dvě soustředění a v září se chystám zápasit na World Grand Prix v Praze. Ještě více se ale zaměřuji na mistrovství světa v říjnu, kam se chci vydat s reprezentací. Nebráním se ani žádné nabídce na profi zápas:)


Jak si se dostala k bojovým sportům?
Ke kickboxu mě dostala moje nejúžasnější maminka, nejdůležitější člověk v mým životě. Která mi v době, kdy jsem cca od 14 let chtěla dělat dámskou kulturistiku, zjednodušeně řečeno řekla, ať jdu zkusit kickbox. Tak jsem to zkusila a rovnou u Tolji. Nadchlo mě to natolik, že jsem u toho zůstala. Byla jsem děsnej nervák a vztekla, takže v tu chvíli to byl pro mě ten pravý sport. Neskutečně mě změnil a vnesl disciplínu jak do boje, tak do života.

Nejoblíbenější roční období a proč?
Asi léto, mám ráda teplo, sluníčko, je dlouho světlo. Ráda se opaluju, ale ta vedra, která jsou poslední roky, to nedávám, to je moc i na mě 🙂

Co se ti líbí na bojových sportech a proč?
Líbí se mi, že ve většině případů ti ten bojový sport zasáhne i do osobní života. Naučí pokoře (měl by teda), úctě a respektu. Naučí také sebeovládání. Po sportovní stránce jsou bojovky prostě nejkrásnější sport. Bojovníci ví, o čem mluvím.


Kdyby si celý život mohla jíst jenom jedno sladké nebo slané jídlo, co by sis vybrala?
Kdyby to tak bylo, tak jsem peknej buřt. Ale jelikož jsem na sladký, tak bych si vybrala asi palačinky nebo lívance, a nebo donut. Ještě že si reálně nemusím vybírat, bylo by to fakt těžký 🙂

Jak se ti líbil kemp?
Jsem moc ráda, že jsem byla pozvaná. Jelikož jsem tady jediný kickboxer a zbylé holky jsou “thajky”, tak jsou to supr zkušenosti. Jejich styl je dost odlišný. Zároveň je tady půlka leváků, to taky jen tak nemáš. Myslím, že jsme si sedly jako parta a určitě bych to ráda zopakovala.

Díky:
Sting.cz
Ipponshop.cz
TOP Recruit
Ultimatesports.cz
Edgarpower

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!