Rozhovory
0

Václav Mikulášek: První trénink MMA byl jako první sex s holkou vašich snů

Další zápas čeká Václava Mikuláška na Oktagon MMA na Štvanici. Vyčaruje Baba Jaga další vítězství v řadě? Kdy jsi začal s bojovými sporty a proč sis nyní vybral MMA? No s bojovým sporty jsem začal asi kolem 10 ti let. Začal jsem klasika – karate, kickbox, potom jsem strašně dlouho boxoval, no a pak přišel […]

Další zápas čeká Václava Mikuláška na Oktagon MMA na Štvanici. Vyčaruje Baba Jaga další vítězství v řadě?

Kdy jsi začal s bojovými sporty a proč sis nyní vybral MMA?

No s bojovým sporty jsem začal asi kolem 10 ti let. Začal jsem klasika – karate, kickbox, potom jsem strašně dlouho boxoval, no a pak přišel kamarád a říká: pojď zkusit mma. První trénink byl jako první sex s holkou vašich snů, takže se mi líbil a úplně mě to pohltilo. Taková ta láska na první pohled, víte, že bolí, ale nechcete bez ní být 😊

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Začal jsem Fighting club Ostrava, kde mě vedl Jirka Černý a Ivo Chrastina. Potom jsem přešel do Morava gymu, kde mě vede Jirka Polášek. Robert Franek, byl to přesněji Péťa Měsíček, jeden taky dalo by se říct z trenérů a rádců, mě pak seznámili s Davidem Vyvážilem. A teď zápasím jak za Morava gym, tak za RPG, kde mě vede David Vyvážil a Roman Čedík.

Jaká je tvá celková zápasová bilance?

Má pravá zápasová bilance by měla být 7:5, ale na sherdogu mám 5:5. V boxu mám amatérskou asi 15:5, ale přesně to nevím, je to tak dlouho.

Souboj vs Ondřej Raška byl hodně vyhecovaný od samotného začátku. Budeš dál “bad boy ” na československé scéně MMA?

Ano byl vyhecovaný dost, ale nic nebylo hrané, nerad přehrávám, když mi někdo vadí. Tak prostě se takhle chovám.

No, jestli budu bad boy budu svůj, protože to jediné mi lidi nemůžou vzít. Každý si myslí, že jsem zlý anebo čtu pomatený a další tyhle věci. Pravda je asi jinde, ale už jsem se naučil, že nemusím nikoho přesvědčovat kdo co jsem, jediný co vím, že jsem Václav Mikulášek, jsem babajaga, rád se směju a občas udělám nějakou blbost, ale tak to hold mám už od malička.

Jak ses cítil v samotném zápase?

V zápase s Ondrou jsem byl totálně v klidu a prostě vyrovnaný Buď bych vyhrál, anebo prohrál. Lidi dělají z věcí strašnou vědu, pořád poslouchám: musíš vyhrát a musíš ho zbít a bla bla… Upřímně, nemusím nic, mně ten sport dává svobodu, výhra je super, potěší, prohra má taky krásnou vlastnost, naučí, takže já proste šel s tím, že nemám co ztratit. Užíval jsem si to.

Po skončení jsi dal ještě průchod vášním. Vyčítali ti to trenéři nebo někdo z organizace?

Po konci zápasu jsem si to chtěl vychutnat no a prostě moje emoce byly víc než já. Samozřejmě že trenéři měli zlost, ale znají mě a ví, jak emoce u mě dělají strašně moc a v daný moment to nešlo udržet, protože jsem v sobě dusil docela hodně a dlouho urážky a vše možné z Ondrovy strany, tak i lidi co mi nevěřili a prostě jen psali o mně zle, tak v zápase to hold šlo ven.

Na turnaji Oktagon MMA na Štvanici se střetneš s Milanem Ďatelinkou. Jak hodnotíš svého soupeře?

Můj soupeř je kvalitní, dynamický, silný, přesný, ale stále jen člověk jako já a kdokoliv jiný. Šance jsou vyrovnané.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Cítím se skvěle i přes zdravotní problémy, které se se mnou táhnou delší dobu. Ale to už nezměním  Připravoval jsem se klasicky všude v Orlové Morava gym a v Praze v mém druhém domácím Renegade Prague gym, dále taky Primmat gym, kde mi strašně pomáhal Pavel Bechtold. Také v Polsku u Nastuli a Warszava athletic center, kde můžeš trénovat s lidmi s KSW, ACB anebo UFC. Pro mě neskutečná příprava abych řekl pravdu.

Kolik kilogramů budeš upravovat?

Dával jsem dolů nějakých 25 kg, asi poslední týden udělám nějakých 7-8 kg, uvidím ještě, jak mi to vyjde

Máš pro Milana nějaký vzkaz?

Ani vlastně nemám, jen doufám, že si dáme oba brutálně do držky, Chci si ten zapas užít, jak jen to půjde

Chtěl bys na Štvanici pozvat diváky?

Budu strašně rád, když tam budu mít ty nejbližší. Nechci být nevděčný, každý je fanoušek, co mi fandí anebo hejtuje.  Je to skvělý pocit, ale mít tak ty co s vámi stojí od začátku do konce je nejvíc. Každopádně budu rád a strašně vděčný za každého, kdo mě přijde podpořit.

Vstupenky zakoupíte zde:

https://www.ticketportal.cz/event/OKTAGON-13

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!