Rozhovory
0

Karolína Klusová: Thajský box jsem začal dělat, abych zhubla

Viktorie Bulínová představuje jednotlivé fighterky, které se zúčastnily dámského kempu.  Jako další si představíme Káju. Pamatuji si, jak jsme začínaly zápasit skoro stejně. Jsme jedna generace a každá si žijeme svůj sen po svém. Karolína Lagertha Klusová Váha: 57-60 kgVýška: 174 cmVěk: 29 letZápasy: 31 zápasů Tituly:2 x mistryně světaVicemistryně Evropy IFMAVítězka Poháru IFMA v […]


Viktorie Bulínová představuje jednotlivé fighterky, které se zúčastnily dámského kempu.  Jako další si představíme Káju. Pamatuji si, jak jsme začínaly zápasit skoro stejně. Jsme jedna generace a každá si žijeme svůj sen po svém.

Karolína Lagertha Klusová
Váha: 57-60 kg
Výška: 174 cm
Věk: 29 let
Zápasy: 31 zápasů
Tituly:
2 x mistryně světa
Vicemistryně Evropy IFMA
Vítězka Poháru IFMA v Litvě
Vítězka Kaunas Cup IFMA
3.místo Arafura Games Austrálie
Vítězka Maximus cup CMTA
Mistryně ČR CMTA
Povolání: Zdravotní sestřička na operačním sále, nyní od února profi boxer.

Na co se teď připravuješ?
Teď se připravuji na MS v Bangkoku. Kde odlétáme už 8.7., abych se mohla aklimatizovat a připravit na 100%. Příprava byla úžasná, jelikož můj trenér, Khru Vaňka, připravil kemp pro zápasnice.

Proč děláš Thajský box?
Thajský box jsem začal dělat, abych zhubla. Nikdy jsem neviděla tlustého boxera, takže jsem si říkala, že to musí být makačka. A byla to pravda.

Začala jsem chodit do Como-3gym k holkám a díky Martině Botyánské a jejich tréninkům jsem dala dolů nějakých 20 kg. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych snad někdy zápasila… Ale hrozně mě to chytlo a chtěla jsem si zkusit první zápas. Je to asi jako kdyby jste se učili techniku tance a nikdy si nezatančili.

Přešla jsem k zápasníkům k trenérovi Khru Martinu Vaňkovi a časem mě připravil na první zápas. Trenér je přísný, takže jsem si musela svůj první zápas vyloženě dobít. Ukázat, že na to fakt mám.

Martin by jen tak na zápas někoho nepustil. Zápasník musí být v top formě, plně přípraven…No a pak přišel druhý zápas… Třetí… Teď mám přes 30 zápasů. Jsem mistryně světa, více mistryně Evropy IFMA a mistryně České republiky C.M.T.A. Jo a taky miss C.M.T.A toho si taky moc vážím 🙂

Abych se mohla plně věnovat Thaiboxu, tak jsem odešla z práce a jsem profi boxer. Díky TOP RECRUIT se můžu plně věnovat boxu, a dát do toho maximum.


Nejoblíbenější jídlo?
To se liší

Miluji thajskou kuchyni, pálivé jídla… Ale teď je to momentálně krupička s tvarohem na večeři.

Kdybych si ale měla vybrat jediné jídlo, které bych jedla do konce života, tak vločky.

Co ráda čteš?
Mám ráda knihy, které mi něco dají, dozvím se něco nového. Hodně čtu knihy o výživě ve sportu. Celkově jak funguje tělo, ale můžu všechno. Teď jsem dočetla zrovna Osvětimskou ukolébavku. Mohu doporučit.

Jak vnímáš bolest
Co to je???? Né, sranda.

Jako profi boxer si uvědomuji, že se musím o své tělo dobře starat. Pokud chci, aby mi dalo nejlepší výsledky. Takže o sebe dbám, chodím pravidelně na fyzio, regeneruji… Tělo pak funguje jak má.

Bolest beru jako upozornění, že něco nefunguje a někde je problém. To nemyslí pozápasové bolístky, ty mám ráda. Člověk ví, že zápasil a to k tomu přece patří ne?

Jak se Ti líbil kemp?
Hodně se mi líbil. Měly jsme šanci si zaspárovat s nejlepšími fajterkami v ČR a Slovensku. Kemp se hrozně povedl, sedly jsme si i jako holky, měly si co říct pokecat. Předat si zkušenosti. Bylo to super! Moc děkuji Khru Vaňka za takovou akci.


Díky:
Sting.cz
Ipponshop.cz
TOP Recruit
Ultimatesports.cz
Edgarpower
C.M.T.A.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!