Rozhovory
0

Petr Píno Ondruš: Sám se nemůžu dočkat vidět pořádnou chlapskou štípanou

První galavečer organizace I Am Fighter se nezadržitelně blíží a my jsme vyzpovídali Petra Pína Ondruše o tom, jak vznikla, kdy začne reality show a na koho se nejvíc těší z fightcard. Kdy se zrodil nápad založit vlastní organizaci a kdo stál na začátku? Každý rok lítám leden – únor pryč. Poslední týden na dovolené […]

První galavečer organizace I Am Fighter se nezadržitelně blíží a my jsme vyzpovídali Petra Pína Ondruše o tom, jak vznikla, kdy začne reality show a na koho se nejvíc těší z fightcard.

Kdy se zrodil nápad založit vlastní organizaci a kdo stál na začátku?

Každý rok lítám leden – únor pryč. Poslední týden na dovolené se ke mně začaly donášet zprávy, že XFN končí, volali mi zápasníci, lidé z produkce XFN, věřitelé, fanoušci a já tomu sám nemohl uvěřit. Dost věcí mi tam nesedělo už dlouho, ale že je opravdu konec a nezbylo tam vůbec nic, to jsem prostě nedokázal přijmout. Když jsem se vrátil, věnoval jsem tomu celý měsíc, lítal jsem od čerta k ďáblu a chtěl vysvětlení, vidět účetnictví, vědět, co se bude vůbec teď dít a co bude hlavně s klukama.
Když jsem pochopil, že je opravdu konec, že zápasníci nedostanou už nikdy výplaty a plno dalších lidí už neuvidí svoje peníze, nemohl jsem z toho spát. Přemýšlel jsem nad tím fakt non stop a řekl si, že ty fightery prostě nemůžu nechat takhle bezprizorně a že kluci z Oktagonu nemůžou dát práci úplně všem. Tam to asi začalo, někdy v březnu – dubnu. Samozřejmě jsem to nejdřív řešil doma se ženou (Michaela Ondruš Mudrochová), která se mnou dělá většinu mých businessů. Pak se k nám přidal markeťák Jakub Kotek, taky jsme přizvali Lukáše Blacka Jirkovského a pak jsem s tímhle nápadem oslovil Ondru Pálu.


Jaká je koncepce organizace a kdy začne reality show?

Vznikla organizace IAF, která bude pracovat s profesionály a několikrát do roka pořádat galavečery. Druhou větví je I AM FIGHTER reality show, která chce objevovat nové talenty a z amatérů je dostat až k profesionálům do IAF a celou jejich cestu tak mapovat. Natáčet se začíná už příští týden. Na obrazovkách to poběží od ledna.


Kdo jsou nejvýznamnější finanční partneři?

Každý z nás vložil do projektu dost svých vlastních zdrojů a nějaké peníze jsme si půjčili. Rozhodně se chci ale vyhnout nečistým zdrojům nebo podpoře od strip clubů, casin atd. Chci opravdu jet jinou hru než tu je zvykem a ukázat lidem, že tenhle sport nemusí být spojován jen s nočním životem a podvodným účetnictvím.


Jako první turnaj nabídne I Am Fighter galavečer v O2 Universum. Proč jste se rozhodli pro tuto halu?

O2 Universum je špičkově vybavená hala, budeme tam úplně první sportovní akce vůbec. Začínáme, na 02 arenu fakt ještě nemáme 🙂

Ale Královka nebo Podvinný mlýn mi přijdou fakt málo. Tahle hala je bomba, z každého místa je skvěle vidět přímo do klece, ta atmosféra tam bude tak něco absolutně nového v ČR. Strašně se na to těším.


Kromě MMA budou k vidění i postojové souboje v malých rukavicích. Podle jakých pravidel?

Celé je to podle vzoru One FC K1 v malých rukavicích v kleci. Domluvili jsme se s Fusion FN na použití těchto pravidel a možnost tak bojovat o titul v supertěžké váze jako první v ČR. Na 1.IAF galavečeru se v těchto zápasech představí Michal Palec Reissinger VS Jiří Giant Stariat a Michal Golden Mike Janáček VS Vasil Ducár. Myslím si, že tohle bude pro diváky neuvěřitelný zážitek, jak se tyhle hordy masa budou řezat v postoji v malých rukavicích. Sám se nemůžu dočkat vidět pořádnou chlapskou štípanou. Vítěz pyramidy se stane profesionálním šampionem ČR a získá pás Fusion FN.


Na který duel se Ty nejvíc těšíš?

Já rozhodně na Monstera a Carlsena. Pro mě jsou tohle vážně tvrdí chlapi, co nemelou, co dřou, co si nevybírají a sekají vše, co se jim postaví do cesty. To mám rád.


Je šance, že na turnajích I Am Fighter budeš také startovat?

Nikdy neříkám nikdy, ale momentálně jsem vcelku pracovně vytížen 🙂


Fighterům chceš pomáhat i manažersky. Už máš někoho vyhlídlého nebo kdo má šanci na smlouvu?

Založil jsem i managerskou agenturu University of Real Fighters, která zastupuje a pomáhá zápasníkům v jejich sportovní kariéře, ale i v běžném životě. Pak jsme také rozjeli ten projekt I AM FIGHTER reality show, kde se chci zaměřit hlavně na nové tváře a vytáhnout talentované kluky, co na to třeba mají, ale neměli takové štěstí nebo se neumí tak prodat, neumí se v tomhle MMA světě dobře pohybovat apod. Chci prostě pomáhat mladým a předat jim, co jsem se za dvacet let v bojových sportech naučil sám.

Vstupenky na galavečer zakoupíte zde:

https://www.ticketmaster.cz/event/mma-event-iaf-1-vstupenky/22095?fbclid=IwAR03Ez6jFeJv705BUcmHGVtTlQLhOfovoXpDPz-lLBTfxn5O6K83degp2sE

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!