Rozhovory
0

Makhmud Muradov: Uzbecký beton prostě neprobiješ

Makhmud Muradov si ve své premiéře v UFC včera připsal vítězství a stal se tak prvním Čechem, který vyhrál úvodní zápas v této nejprestižnější organizaci. Další zápas by měl mít pravděpodobně v prosinci a následně v březnu, takže se máme rozhodně na co těšit. Překvapil tě něčím soupeř? Soupeř mě ničím nepřekvapil, věděl jsem, že […]

Makhmud Muradov si ve své premiéře v UFC včera připsal vítězství a stal se tak prvním Čechem, který vyhrál úvodní zápas v této nejprestižnější organizaci. Další zápas by měl mít pravděpodobně v prosinci a následně v březnu, takže se máme rozhodně na co těšit.

Překvapil tě něčím soupeř?

Soupeř mě ničím nepřekvapil, věděl jsem, že je tvrďák, ale pomalejší a bude sázet na jednu dvě rány. Ale já jsem rychlejší, takže jsem potřeboval hodně pohybu, což jsem dělal a takhle jsem vyhrál dvě kola. Třetí kolo jsem prohrál, tam mě trefoval, měl ránu, ale uzbecký beton prostě neprobiješ 🙂

Věřil jsi na konci zápasu ve své vítězství?

Ano věřil jsem v něj, věděl jsem, že jsem dvě kola vyhrál. Ten zápas jsem si užil, připravoval jsem se nějakých dvanáct, třináct dní, vzal jsem to a jsem první Čecho – Slovák, který v prvním zápase v UFC vyhrál a navíc s takto krátkou přípravou. Jsem rád, že jsem první Uzbek v UFC.

Jak jsi na tom byl fyzicky?

Četl jsem o sobě, jak jsem na tom fyzicky špatně, že musím na fyzičce zapracovat, osmadvacátý ve světě, s takto krátkou přípravou na zápas, navíc jsem posledních pět dní už musel být v Kodani, dělat váhu a tak. Ano sice jsem byl předtím už v přípravě ať už tady, v Americe nebo Uzbekistánu, ale na nic konkrétního. On je rozdíl trénovat si jen tak a cíleně se připravovat na zápas, obzvláště v UFC, to každý fighter potvrdí. Já jsem tam prostě bojoval za nás všechny a nechal tam srdce a vůli, že chci vyhrát. Mám nejlepší fanoušky a jsem za všechny moc rád, ať už jsou od nás z Čech nebo z Uzbekistánu. Přijeli za mnou do Kodaně, což jsem byl hodně překvapený. V hale bylo spoustu českých vlajek a bylo to nádherný. Já jsem bojoval za obě země, jsem hrdý, že jsem Uzbek, ale stejně jsem i hrdý, že mohu reprezentovat Českou republiku. Děkuji všem fanouškům, co mi fandí, protože právě oni mě ženou dopředu.

Zůstaneš ve střední nebo se přesuneš už do velteru?

Je to tak, jak to je, jedeme dál a chtěl bych další zápas mít v prosinci, tak snad se to podaří. V březnu pak můžu vyměnit váhovou kategorii.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům?

Děkuji Lenko tobě, děkuji všem, co mi fandí i všem, co mi nefandí, protože to mě taky motivuje 🙂

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!