Rozhovory
0

Vasil Ducár: Malá rukavička nic neodpouští

Třetím účastníkem čtyřčlenné pyramidy těžkých vah na I Am Fighter v K-1 po vzoru One FC bude Vasil Ducár. I když Vasil není klasická těžká váha, tak svým pohybem a zkušenostmi může v této společnosti zamíchat kartami. Jeho soupeřem do prvního zápasu bude Michal Janáček. Jak ti vyhovují pravidla K-1 v malých rukavicích? K1 pravidla […]

Třetím účastníkem čtyřčlenné pyramidy těžkých vah na I Am Fighter v K-1 po vzoru One FC bude Vasil Ducár. I když Vasil není klasická těžká váha, tak svým pohybem a zkušenostmi může v této společnosti zamíchat kartami. Jeho soupeřem do prvního zápasu bude Michal Janáček.

Jak ti vyhovují pravidla K-1 v malých rukavicích?

K1 pravidla v malých rukavicích…. ještě jsem to nezápasil, jako nikdo, ale mám zkušenost z MMA, kdy samozřejmě preferuji radši stand up, takže myslím, že mi to bude sedět.

Uvítal bys častější zařazení těchto pravidel na galavečery?

Osobně si myslím, že je to odpověď na nynější vlnu popularity MMA….a pevně věřím, že tyhle postojový zápasy budou pokaždé jedny z divácky nejatraktivnějších na gala a mohlo by to podpořit popularitu postoje.

Jak změníš styl boje oproti soubojům v boxerkách?

V malých rukavicích je to jiný sport, musí se upravit styl celkově…člověk musí být rychlejší a přesnější, protože malá rukavička nic neodpouští 🙂

Co říkáš na svého soupeře?

Soupeře jsem upřímně ještě nezkoumal, takže nevím.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Připravuju se teď ve Spejbl gymu, u Míti Soukupa v Pražským rohovníku a občas dojedu i do svého domovské klubu muaythai Brno. Forma se ukáže vždy až v zápase, ale cítím se v pohodě.

Co myslíš, že bude v souboji rozhodovat?
Rychlost, přesnost, tvrdost, zkušenosti, fyzická kondice, psychická odolnost, technická zdatnost….a spoustu dalších faktorů:-)

S jakou váhou jdeš do zápasu?

Jdu kategorii supertíhy, takže s váhou +91 kg 🙂

Chtěl bys na I Am Fighter do O2 Universum pozvat diváky?

Samozřejmě, pevně věřím, že to bude super gala a pěkný zápasy.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!