Rozhovory
0

Ondřej Skalník se vrací do klece v hlavním zápase na GCF 50

Šampion organizace Aggrelin a UKFC Ondřej Skalník se vrací do hry již tuto sobotu na galavečeru GCF 50 v Příbrami. Po peripetiích se soupeři bude nakonec jeho protivník Karolis Buslys. Jak je to dlouho od tvého posledního zápasu a čemu jsi se v této přestávce věnoval? Zápasil jsem naposledy v K-1 na Noci Bojovníků na […]

Šampion organizace Aggrelin a UKFC Ondřej Skalník se vrací do hry již tuto sobotu na galavečeru GCF 50 v Příbrami. Po peripetiích se soupeři bude nakonec jeho protivník Karolis Buslys.

Jak je to dlouho od tvého posledního zápasu a čemu jsi se v této přestávce věnoval?
Zápasil jsem naposledy v K-1 na Noci Bojovníků na mé rodné Dobříši. To bylo už před dvěma a půl lety. Pak jsem měl jít MMA v Japonsku, ale bohužel jsem si na tréninku zlomil ruku a ze zápasu sešlo. K tomu jsem s přítelkyní Barunkou dostal working holiday víza na Nový Zéland, takže jsem se přesunul na 15 měsíců na druhou stranu světa, kde jsem sice trochu trénoval (mimo jiné s jedním z nejlepších lightweight zápasníků věhlasné OneFC Ev Tingem), ale spíš jsem chodil po horách, makal v zemědělství a pěstoval zahálku.


V sobotu 12. 10. tě čeká zápas na GCF 50 v Příbrami. V jaké formě se cítíš?
Cítím se dobře, shazování jde lépe než jsem očekával a zbývá mi posledních pár kilo dodělat. Trénoval jsem celkem poctivě – hned od svého návratu ze Zálandu jsem byl v Penta gymu dost často, ale nechtěl jsem naskočit příliš zběsile do přípravy a zranit se, takže jsem začal pomalu s dvěmi, třemi tréninky týdně. K tomu jsem začal učit MMA v Choketopus gymu na Střížkově, takže jsem byl vlastně v tělocvičně pečenej vařenej. S tím samotným návratem mi pomohli hodně moji silově-kondiční trenéři z KB5. Postupně jsem se do toho dostal a přes léto měl plnohodnotnou přípravu.

Z důvodu zranění Davida Skříšovského bude tvým novým soupeřem Chenadie Gitlan. Jak hodnotíš svého soupeře a je to pro tebe změna k lepšímu či horšímu?
Davida považuji za více komplexního a všestrannějšího soupeře, takže v tomto ohledu změna k lepšímu pro mě. Na druhou stranu je soupeř velmi nebezpečný postojář s obrovskými zkušenostmi z ringu, takže jednostranně, v postoji samotném, to bude asi těžší, než by bylo s Davidem. Rozhodně to ale bude zajímavý a celkově se mi ten matchup líbí.

Kde se na zápas připravuješ a kdo ti v přípravě nejvíce pomáhá?
Příprava probíhá hlavně v Penta gymu Praha, kde trénuji MMA pod Danem Bartákem a Michalem Hořejším a postoj pod Zdendou Bartošem. V KB5 se o mě starají z hlediska silové přípravy, takže zvedám nejčastěji kettlebell, pracuji na kloubní mobilitě a také se učím lépe dýchat. V Choketopus gymu pak pod headcoachem Ríšou Andršem trénuji se skvělou závodnickou skvadrou grappling a no gi BJJ, když nestíhám trénink v Pentě a jedu na Střížkov trénovat lidi MMA. Moc mě mrzí, že z našeho trenérského týmu zmizel Michal “Zub” Novotný, ale s ním jsem aspoň v kontaktu a jezdím k němu na večeře a na kávy 🙂 Svá moudra mi předával také Honza Stach, který dělá s Hořejším Prším skvělé semináře a pořádá fajn minisoustřeďka Grappling and Chill v Brně. Doporučuji je nepropásnout.
No a nejvíc mi pomáhá má úžasná přítelkyně Barunka, která je hodná, milá, krásná, ale ze všeho nejvíc hodná 🙂

Udělal jsi v přípravě nějakou změnu, když máš nového soupeře?
Máme ho nakoukaného, ale stylově není příliš odlišný od Davida Skříšovského, takže tolik změn nebylo. Jo a mimochodem jsem tohle napsal, než mi dnes změnili opět soupeře (už počtvrté), ale pořád je to dost podobný soupeř, takže nic velkého v přípravě jsem měnit nemusel.

Kolik kilogramů jsi upravoval váhu?
Začal jsem někde na 73 kg na začátku léta a jdu 61 kg. Teď jsem někde kolem 67 kg.


Chtěl bys do Příbrami pozvat diváky?
Nechtěl, nenávidím šmouly! (mluví ze mě nedostatek sacharidů a špatný smysl pro humor)

Jaké jsou tvé další sportovní plány?
Rozhodně chci jít zápas ve slap jiu jitsu v Meet Factory v rámci Choketopus Grappling Challenge VII (https://www.facebook.com/events/457052741563429/), který proběhne 8. 12. v Praze. A v MMA? To se uvidí! Třeba v sobotu na GCF zjistím, že patřím do starého železa. Pokud ne, tak bych si rád ještě nějaké zápasy střihnul, neb se cítím být mladým jinochem 🙂

Zatím ale žádnou nabídku nemám, tak bychom tomu mohli pomoct, ne? Asi se, milý čtenáři, ptáš, jak bys mi v tom mohl pomoct právě ty? Prý je základ pro zápasníka, aby se uměl promovat. Tak můžeš pomoct tím, že mě začneš sledovat na Facebooku a Instagramu 🙂

Vstupenky na GCF v prodeji na https://www.ticketlive.cz/…/…/gcf-50-cage-fight-pribram-2019

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!