Rozhovory
0

Jiří Denisa Procházka: Cítím se už na to, že bych Badera zvládl

Jiří Denisa Procházka zvládl v sobotu bravurně svůj další zápas v japonském Rizin a ve váze -100 kg nedal Fábiu Maldonadovi sebemenší šanci. Proč Denisa očekával dobrý boj, koho by si v prosinci přál jako dalšího soupeře a kdy se s ním budete moci setkat a popřípadě i vyfotit se dozvíte v následujícím rozhovoru. Popiš […]


Jiří Denisa Procházka zvládl v sobotu bravurně svůj další zápas v japonském Rizin a ve váze -100 kg nedal Fábiu Maldonadovi sebemenší šanci. Proč Denisa očekával dobrý boj, koho by si v prosinci přál jako dalšího soupeře a kdy se s ním budete moci setkat a popřípadě i vyfotit se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Popiš nám, jak vypadá tvůj den po příletu do Japonska?

Přiletěli jsme v osm ráno místního času, kdy bylo ještě vše zavřené a tak jsme se šli podívat do města. Den příletu jsme měli celý volný a tak po procházce jsme si na pokoji odpočinuli z cestování a pak se šli podívat na hrad Ósaka. Druhý den jsme měli media day, kde mě čekalo focení, rozhovory, předzápasové promo a zbytek dne jsme zase měli volno.

Přišli na ten media day i fanoušci?

Ti spíše jezdí až na vážení, ale i tady se začínali sjíždět na hotel, chodí kolem a fotili se se mnou, ale není to až tolik, jako v den vážení.

Probíhá tam vážení ráno nebo až večer?

Nejdřív máme vážení od devíti do třinácti, kdy musí dát zápasník váhu a to je bez lidí. Následuje výklad pravidel, ty už znám sice nazpaměť, ale musím tam být. Odpoledne je pak oficiální vážení.

Je vážení hodně oblíbené mezi fanoušky? Kolik tam bylo asi lidí?

Bylo tam strašně moc lidí, je to tam opravdu populární, myslím, že tam mohlo být 200-300 lidí.

Jak tam na tebe reagovali?

Super, musím říct, že dobře. Měl jsem hlavní zápas, takže to berou jako něco velkého a hodně fandí. Už mě tam celkem znají, takže ta podpora od nich byla.

Byl tam někdo v tvém tričku nebo mají tvůj plakát?

Jo to mají, triček mají celkem málo, nevím, jestli jsme z BJP store posílali něco do Japonska, ale kolikrát mi psali, abych jim něco dovezl, tak jsem přivezl pár triček a něco jim tam rozdal. Oni mi ale spíš nosí dárky s mým obrázkem.

S jakou taktikou jsi šel do zápasu?

Taktika byla jednoduchá, zaměřovali jsme se na to, abych pracoval přední stranou, v ní být aktivní a rozdělávat si ho a tím si ho načnout, střídat hodně pásma, nahoře, dole, lowkick, protože co jsem viděl na videu, tak měl dobrý kryt nahoře. Takže když mu začneš rozbíjet nohy, střídat pásma, tak toho má víc na práci a už se tak nekreje. Takže přes tady ty věci ho tam párkrát prověřit a pak tvrdě trefovat hlavu.

Tento zápas byl 3 x 5 minut, proč nebyla Rizin pravidla?

Tak to nevím, nám to jen oznámili, ale myslím si, že to bylo kvůli času vysílání do televize.

Fábio působil hodně odevzdaně, bylo to tak i na vážení?

Na vážení byl Fábio takový nic neříkající. Na svůj tým se tam usmíval, na mě byl jako že je nad věcí. Ale když jsme se na sebe dívali, tak jsem cítil, že není nijak extra vyhecovaný, tak jsem taky nic nedával najevo. Ale před zápasem, než scházíme k ringu, tak stál vedle mě a byl oddělený jen takovou plachtou a to na sebe s týmem řvali, hecovali se a povzbuzovali se.

Neznervóznilo tě to?

Vůbec ne, já už se soustředím jen na sebe a svůj výkon. Borec si může dělat a říkat co chce. Ale říkal jsem si, že když se tam takhle hecuje, že bude dobrý boj, že do toho dá všechno a mě to vybudí k tomu, abych tam do toho pořádně šlapal. Myslel jsem si, že když dělá takové věci, tak bude ostrej, bude mě chtít překvapit a nastoupí rychle s nějakým kombem a bude mě ohrožovat. On na začátku vyhodil akorát pár předních, chviličku trvalo, než jsem si chytil rytmus a pak už jsem si jel svoje.

Co tě bude čekat dál? Víš už soupeře pro prosincový zápas?

Soupeře ještě nevím, jsou tam ve hře nějaké jména, hodně probíraný ze strany organizace je Ryan Bader, ale mluví i o dalších fighterech z Bellatoru.

To bude turnaj Bellatoru?

Jeden večer bude turnaj Bellatoru, druhý večer Rizinu.

A ty budeš na Rizinu?

To ještě nevím, kde budu.

Oni dokáží vyprodat dva takové galavečery za sebou?

Ano a to je hala pro 50 000 lidí a vždycky je vyprodáno.

Kdyby sis mohl do toho zápasu někoho přát, byl by to Bader?

Ano, cítím se už na to, že bych Badera zvládl. Je to dobrý zápasník a já bych s ním šel rád.

Máš po zápase čas jít se podívat po památkách?

Teď jsme docela chodili. Měli jsme s sebou partnera The Dice team, který mě sponzoruje po čas zápasu, a chce mít logo na trenkách a tričku jen během zápasu. Byli jsme se podívat v jeho rodném městě Kyota, tam jsme chodili po památkách, budhistických a bojových chrámech, kde se zdržoval i Musaši. Ta atmosféra byla skvělá, na jednom místě jsem se cítil jako doma.

Končí ti smlouva v Rizinu, budeš chtít smlouvu prodloužit nebo tě spíš láká UFC?

Uvidíme, jak dopadne tenhle poslední zápas. V Rizinu už teď chtějí, abych jim řekl, co by se mi líbilo. Já bych ale asi šel rád dál, třeba do toho UFC. Zájem z jejich strany pořád je.

Na naší bojové scéně se teď objevila pravidla Fusion nebo-li One FC, tedy K1 v malých rukavicích. Zajímal by tě takový zápas?

Na podívanou rozhodně, ale já mám radši komplexní boj. Já bych jinak vypouštěl spodní polovinu těla. Potřebuju se hýbat komplexně, ruce, nohy musí hrát v zápase jednu roli. Sice preferuju postoj, ale dělám to, co je třeba. Když jsme s týmem studovali Maldonada, tak jsme viděli, že má dobrý postoj a říkali si, že když to s ním nepůjde v postoji, tak s ním půjdeme na zem a tam jsem si na něj taky věřil. Mám rád i zem, asi to budu muset v zápase víc používat, aby to lidi viděli 🙂

Oktagon MMA chystá zápas Karlos Vémola vs Attila Végh, jak myslíš, že to dopadne?

Doufám, že když už je tomu dělané takové promo jako zápas století, tak doufám, že ti borci udělají alespoň trošku zajímavý zápas. Myslím si ale, že Karlos vyhraje. Karlos používá surovou sílu, aby tě strhl, a ty mu musíš jít maximální surovou silou proti němu. A to nejen obranu, ale jako bys chtěl srazit dva vlaky proti sobě a ještě ho přetlačit.

Jaký by byl Jirka Procházka, kdybys nepoznal MMA? Přeci jen jsi byl trošku sígr.

To nevím 🙂 Ale všechny věci mi přichází do života skrz jiné lidi a tak to má být. Odmalička jsem měl rád sport, tak mě mamka přihlásila na střední sportovní školu. Tam jsem zase měl kamaráda, který začal posilovat a přivedl mě do fitka. Z toho jsem byl tak unešenej, že jsem nedělal nic jiného, než posiloval, ještě k tomu úplně blbě. Já jel třeba každý den v posilovně jen bicák 🙂 Tam zas chodili borci, co boxovali do pytle, to se mi líbilo. Zeptal jsem se jich, kdy chodí na tréninky, jeden z nich mě vzal s sebou a tam už jsem zůstal u thaiboxu.

Kolik máš v muaythai zápasů a jakou bilanci?

Na lize C.M.T.A. mám asi 11 nebo 12 zápasů a všechny vyhrané. Tři zápasy mám v profi a bilanci 2-1.

Jak se ti líbil pozdrav od dětí na C.M.T.A. ?

To bylo super. Já jsem před zápasem většinou klidný, už nevnímám ani zprávy, i když jsou povzbudivé a soustředím se na sebe a boj. Ale tohle mi udělalo vážně radost, i jsme se tam pro vás šli vyfotit před zápasem, což normálně vůbec nedělám.

Příští týden odlétáš do Brazílie na kemp, proč sis vybral právě toto místo a s kým tam budeš trénovat?

Jeden známý z Brna má vazby na brazilskou ambasádu a velvyslance. V rámci spolupráce mezi naší a brazilskou ambasádou tam jako zástupci České republiky poletíme trénovat do města Brasília. Od našeho velvyslanectví jsme na to dostali baget a budeme deset dní v tréninkovém centru Duelo, což je jeden z největších komplexů, kde trénují i UFC zápasníci. Budu tam mít tréninky karate, thaiboxu, mma,… Takže to bude takový pozápasový oddech, kde ale budu makat.

Kdo se ti z naší bojové scény nejvíc líbí?

Mně se líbí jen dokonalé věci a ty jsou jen ve hrách, takže Mortal kombat 🙂 Ale ze Slovenska se mi líbí bojový styl Lajoše Kleina, ještě by potřeboval nějakou těžší prověrku, ale líbí se mi. Z naší scény se mi líbí David Dvořák, viděl jsem třeba lapy Miloše Petráška a tam měl krásný pohyb. Zápasy jsou takové všelijaké, myslím, že by tam mohl předvést víc, ale má velký potenciál. Já jsem ale inspirací sám pro sebe, dívám se, kde dělám chyby, zavřu se do gymu a dělám to tak dlouho, dokud to není tak, jak si sám představuju.

Tvůj trenér Martin Karaivanov bude 23. listopadu pořádat další Fusion FN. Chtěl bys pozvat fanoušky a budou se s tebou moci vyfotit?

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky MMA na brněnský galavečer Fusion Fight Night, kde se jako divák určitě zúčastním. Budu tam dostupný všem fanouškům, takže se určitě můžeme vyfotit.

Vstupenky na Fusion FN zakoupíte zde:

https://www.ticketstream.cz/akce/fusion-fn24-cage-fight-fusion-rules-126419

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!