Rozhovory
0

Vasil Ducár: V tomto duelu je v sázce moc…

Vasil Ducár zítra boxuje v zápase o prestižní titul WBC, kde bude jeho soupeř francouzský Herve Lofidi. Vasil tak má další šanci na zisk mistrovského světového pásu, když v červnu podlehl po dvanactikolové bitvě o titul IBO Kevinu Lerenovi a zaznamenal první prohru ve své profesionální boxerské kariéře. V červnu jsi boxoval o světový titul […]

Vasil Ducár zítra boxuje v zápase o prestižní titul WBC, kde bude jeho soupeř francouzský Herve Lofidi. Vasil tak má další šanci na zisk mistrovského světového pásu, když v červnu podlehl po dvanactikolové bitvě o titul IBO Kevinu Lerenovi a zaznamenal první prohru ve své profesionální boxerské kariéře.

V červnu jsi boxoval o světový titul IBO vs Kevin Lerena, ve kterém jsi bohužel prohrál na body. Na kolik kol to bylo, jak jsi byl spokojený se svým výkonem a co myslíš, že zápas rozhodlo?

V červnu jsem si vyzkoušel zápas na 12 kol. S výkonem jsem byl relativně spokojený, šel jsem s několikanásobným světovým šampionem, který získal titul mistra světa v době, kdy jsem debutoval mezi profíky. Zápas rozhodla určitě soupeřova zkušenost a neuvěřitelná síla. Kondičně jsem byl v pohodě, v posledních kolech možná líp než soupeř, ale ten měl i přes upadající aktivitu pořád strašnou sílu a úder.

Byl to doposud tvůj nejdůležitější zápas?

Byl … poprvé na 12 kol s tak kvalitním soupeřem, bylo to hodně vyčerpávající.

Po jeho skončení jsi požádal přítelkyni o ruku. Měl jsi to dopředu připravené?

Jasně že měl, kde bych jinak vzal prstýnek

Jak reagovali diváci?

Diváci reagovali úžasně, líbil se jim i můj výkon a získal sympatie. Promotér se na mě obrátil, že by chtěl, abych přijel znovu.

V sobotu boxuješ v dalším prestižním zápase vs Herve Lofidi. Co je v sázce v tomto duelu a jak hodnotíš soupeře?

V tomto duelu je v sázce moc… Když vyhraju, můžu skočit do elitní světové 20 možná i patnáctky v žebříčku nejprestižnější organizace WBC možná i do top 10. Je v sázce titul WBC, což je v boxu nejvíc. Jde sice jen o odnož titulu, není světový, je frankofonní, ale i tak je to velmi prestižní. Soupeř opět silný, vyšší než já s dobrou kondici a zápas na nepřátelské půdě.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas a kde jsi ji absolvoval?

Příprava proběhla super, i díky našemu MČR, kdy vlastně byli všichni elitní čeští boxeři v přípravě, tak o sparingy nebyla nouze.

Na galavečeru I Am Fighter sis zkusil i K-1 v malých rukavicích. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Zkusil a zkušenost zajímavá… Myslím, že gala bylo povedený. Bohužel mně oznámili zápas ve Francii asi 3 dny před gala, takže jsem nastupoval s vědomím, že se nesmím zranit, což bylo viditelné na mém výkonu. Výhru jsem si sice ohlídal, ale nebyl jsem vůbec spokojený s výkonem.

 Nedávné mistrovství republiky v boxu se odehrávalo na Arkádach a finále bylo v Lucerně. Jak se ti tento koncept líbil?

Myslím, že super, klobouk dolů Pavlu Hynkovi a jeho týmu. Uskutečnit vyřazovačky v nákupáku bylo, myslím, jediné dobře….tolik lidí i nezainteresovaných, co koukali na box, je super…

Budeš se chtít v budoucnu takového turnaje zúčastnit?
Já jsem se chtěl zúčastnit i tohoto turnaje, ale po konzultaci s týmem jsme dali přednost zahraničí, kdy bych rád reprezentoval Českou republiku po světě a do budoucna si snad zaboxuju i v Česku.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!