Rozhovory
0

Andrej Kalašnik: Jan Janka je seriózní soupeř, který už má profláklé jméno

Andrej Kalašnik začínal se zápasem ve volném stylu a MMA si vybral, protože chtěl změnu. Na Fusion FN ho přijede prověřit zkušený Jan Janka. Kdy jsi začal s bojovými sporty a co tě k nim přivedlo? S bojovými sporty jsem začal v 11 ti letech, a to konkrétně se zápasem ve volném stylu u nás v […]

Andrej Kalašnik začínal se zápasem ve volném stylu a MMA si vybral, protože chtěl změnu. Na Fusion FN ho přijede prověřit zkušený Jan Janka.

Kdy jsi začal s bojovými sporty a co tě k nim přivedlo?

S bojovými sporty jsem začal v 11 ti letech, a to konkrétně se zápasem ve volném stylu u nás v Brně. V rodině se tento sport již vyskytoval a již odmala mě to táhlo ke kontaktním sportům.

Proč sis vybral MMA a máš nějaký zápasový vzor?

MMA jsem si vybral, protože jsem chtěl změnu. Zhruba ve dvaadvaceti letech jsem nevěděl, co se sebou a v zápasení jsem už neviděl motivaci, která by mě táhla vpřed, ale vzdávat sportu jsem se nechtěl. MMA má k wrestlingu velmi blízko a našel jsem tedy novou jiskru. Můj největší zápasový vzor je Fedor Emelianenko, i ten má svůj podíl na tom, proč jsem si tak vybral.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Můj první klub byl TAK Hellas Brno, kde jsem se věnoval wrestlingu, pod vedením Milana Žačka a Milana Veleckého. Teď je mým domovským klubem Jetsaam gym Brno. Mezi trenéry, kteří mě v současnosti vedou patří Martin Karaivanov, Martin Burkot a Petr Dudek.

Jaká je tvá zápasová bilance a jaký zápas byl pro tebe nejtěžší?

Moje profi bilance je 5-1, ale více zápasu mám v amatérském MMA, a právě v amatérech jsem měl asi ten nejtěžší zápas. Bylo to na Mistrovství světa v Kazachstánu, kde jsem poznal tlak a tíhu takové velké akce. Ten zápas jsem prohrál, ale paradoxně mi nejvíce pomohl, jelikož jsem změnil přípravu a nastavil si seriózní cíle.

Na Fusion FN v Brně tě v 23. 11. čeká Jan Janka. Jak hodnotíš svého soupeře?

Na Fusionu v Brně, mě čeká Jan Janka, je to seriózní soupeř, který už má profláklé jméno. V Jetsaam gymu, se na něj s trenéry důkladně připravujeme, ať už technicky či takticky.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Co se týče přípravy, nemůžu si stěžovat. Trénuji v nejlepším gymu v ČR s top borci České MMA scény.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Co se týče plánu do budoucna, tak je jasný, že chci titul Oktagonu ve welterové váze. Cesta je ještě dlouhá, musím se pokorně postavit do řady a porážet soupeře, co mi připraví. Stojí za mnou ať už celá moje rodina, přítelkyně, vagabundi z Brna a z Moravy. Když máte kolem sebe správné lidi, nehorázně vás to motivuje, a proto si dávám vysoké cíle.

Chtěl bys do Boby pozvat diváky?

Tímto Vás všechny zvu na svůj zápas do Brna. Atmosféra v Brně je vždy pořádné peklo. Takže pokud milujete bojové sporty nesmíte chybět!

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream https://www.ticketstream.cz/…/fusion-fn24-cage-fight-fusion…

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!