Rozhovory
0

Michal Dufek: Lucerna je pro mě srdcová záležitost a vždycky bude

Přišla nabídka, která se neodmítá a tak Michal Dufek ( 27-22-2 ) po roce nastoupí v pražské Lucerně v souboji o světový titul RBO – Royal Boxing Organization. Jeho soupeřem bude rodák z Afghánistánu startující za Německo Said Rahimi ( 11-3). Na loňském Galavečeru profesionálního boxu a K -1 v Lucerně jsi prohrál na body […]

Přišla nabídka, která se neodmítá a tak Michal Dufek ( 27-22-2 ) po roce nastoupí v pražské Lucerně v souboji o světový titul RBO – Royal Boxing Organization. Jeho soupeřem bude rodák z Afghánistánu startující za Německo Said Rahimi ( 11-3).

Na loňském Galavečeru profesionálního boxu a K -1 v Lucerně jsi prohrál na body bitvu o český profesionální titul s Martinem Parlagim. Jak jsi byl spokojený se svým výkonem?

Výkon nebyl špatný, vše bylo ve vysokém tempu, ale bohužel to nebylo jednoduché. Martin je v jiné váhové kategorii, ale hlavně je to velice dobrý boxer. Třikrát se mi změnil soupeř, buď kvůli zranění nebo kvůli jiným věcem.

Zápas byl původně ohlášený jako poslední v Česku. Co tě přimělo ke změně názoru?

Spoustu lidí pochopilo, že končím. Ale já jsem řekl, že zatím nechci už boxovat v ČR, jelikož sehnat sponzory na přípravu není jednoduché. Když se mi ozval Matouš Rajmont, že přišla nabídka o světový titul RBO a chtějí ten zápas dát do ČR, tak Lucerna je pro mě srdcová záležitost a vždycky bude. Takže jsem ani neváhal. A jelikož vše vyšlo a hodně mi pomohl Martin se Zuzkou, majitelé Padera gymu, kde mi i vybudovali bezkonkurenční zázemí.

Co říkáš na svého soupeře?

Soupeř je z Afghánistánu, ale má německé občanství. Koukali jsme na jeho zápasy a je to dobrý bojovník. Je hodně silový, trošku bych jeho styl přirovnal k Tysonovi. Jde si hned za svým, ale na to jsme připraveni.

V Lucerně to pro tebe bude už pátý zápas v tomto roce. Vyhovuje ti boxovat častěji?

Jsem rád, když mohu boxovat, takže větší zápřah je pro mne vždy dobrý. Vyhovuje mi to.

Jak jsi spokojený s přípravou a v jaké formě se cítíš?

Jak jsem říkal, v Padera gymu mi připravili výborné zázemí, a trenéři pro mne udělali maximum. Cítím se ve skvělé formě, jako za mlada .

Jak se daří tvé Škole boxu a máš ambice vychovávat závodníky?

Škole boxu se daří dobře a na nový rok plánujeme s několika závodníky se připravit na zápasy.

Chtěl bys do Lucerny pozvat diváky?

Chtěl bych pozvat do Lucerny všechny fanoušky. Bude to nádherný galavečer se spousty zajímavých zápasů a výbornými bojovníky. Přijďte fandit všem bojovníkům ať předvedeme ty nejlepší výkony.

Vstupenky zakoupíte zde:
https://www.ticketmaster.cz/event/boxing-lucerna-galavecer-profi-boxu-a-k1-vstupenky/19533Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!