Rozhovory
0

Striking MMA v Česku poprvé na Dni Bojovníků

Den bojovníků pořádá Jakub Müller v Ostravě již devátým rokem a akce, která je zaměřená především na regionální bojovníky se posouvá stále výš což potvrzuje loňský rok, kdy bylo vyprodáno. I letos nebudou chybět známá jména jako Vítězslav Rajnoch, nebo Adam Borovec a diváci se mohou těšit na rozmanitost stylů. Atraktivitu zaručí Striking MMA, což […]


Den bojovníků pořádá Jakub Müller v Ostravě již devátým rokem a akce, která je zaměřená především na regionální bojovníky se posouvá stále výš což potvrzuje loňský rok, kdy bylo vyprodáno. I letos nebudou chybět známá jména jako Vítězslav Rajnoch, nebo Adam Borovec a diváci se mohou těšit na rozmanitost stylů. Atraktivitu zaručí Striking MMA, což je postojový zápas v malých rukavicích s možností hodů.

Kolikátý ročník galavečera Den bojovníků pořádáš?

Jedná se o akci s pořadovým číslem 22. Děláme akce od roku 2011 a kromě číslovaných turnajů jsme dělali i čistě amatérské ligy nebo pyramidové turnaje. Hlavně už od roku 2011 děláme opravdu amatérské zápasy v bambulích a holeních, začali jsme v době, kdy žádné MMAA, ČSMMA, MAMMAL ani SZMMA neexistovalo.

Jaký jsi za tu dobu zaznamenal posun?

Máme více sponzorů, chodí víc diváků, můžeme si dovolit hezčí ceny pro amatéry a větší odměny pro profíky. Ale myšlenka zůstává stejná. Akce je tu od toho, aby si místní kluci měli kde zazápasit a sbírat zkušenosti. Chtěl bych poděkovat Michalu Strapákovi, který mi s akcí pomáhá a těch lidí je samozřejmě více. Minulá akce byla určitě o level výš než předchozí.

Jak hodnotíš loňskou akci?

Loni jsme měli 1200 lidí, vyprodáno. Ohlasy jsme měli pozitivní, u některých zápasů byla atmosféra jako na fotbale. Hlavně jsem rád, že se nikdo nezranil, kluci nasbírali zkušenosti, měli pěkné poháry a medaile. Na to se dneska hodně zapomíná na turnajích a mrzí mě to. Já mám doma kupu medailí za to, jak jsem kdysi někde v tělocvičně před 10 diváky dostal na hlavu. Je třeba mít taky nějakou hezkou vzpomínku, s kterou se pak člověk pochlubí vnukům.

Kolik letos uvidíme zápasů a v jakých pravidlech?

Vzhledem ke spolupráci s MMAA se můžeme těšit na takový fajn den s bojovými sporty. Od dopoledne bude probíhat MMAA liga mládežnických kategorií. Poté od 14:30 bude spojená část MMAA ligy a early prelims. Od 18:00 začnou prelims a od 20 hodin pak hlavní zápasy. Kromě klasiky uvidíme i poprvé v historii ČR/SR ve spolupráci s UWMMA „Striking MMA“. Je to něco jako standupové zápasy v malých rukavicích. Jen se navíc mohou i všechny hody jako v MMA a v postoji chytat submise. Třeba naskočené armbary a triangly. Pokud je submise chycena v postoji, má zápasník 30 s na to ji dotáhnout na zemi. Je to zajímavá volba pro postojaře na pozvolný přechod do MMA. Nebo pro střet různých stylů. Já byl vůči tomu velice skeptický, ale když jsem viděl (a bodoval) v Německu zápasy, tak mě to velice oslovilo.

Na jaká jména bys rád pozval diváky?

Úplně na všechny! Samozřejmě jména jako Rajnoch a Borovec jsou známější, ale to neznamená, že makají víc než mladí kluci jako Péťa Stříž, Kuba Batfalský nebo Jirka Juřička. Celý klub se připravujeme naplno a všichni zápasnici a zápasnice budou nabroušení jako žiletky. Po dlouhé době si půjde zazápasit Aleš Ježíšek, kterého by měl každý pravý fanda MMA dobře znát. Michal Schönweitz je další známé jméno severomoravské scény, které se vrací po delší pauze. Budou tam dvě pyramidy o amatérský titul. Těším se i na Káju Langera, který vede krnovské MMA a píská a rozhodl se oprášit rukavice. Zápas večera určitě udělá Péťa Stříž, který v poslední době používá divácky atraktivní taktiku – nechat se strašně zmlátit a pak vyhrát na armbar. Vymyslel to tuším před lety André Reinders.

Kde se dají koupit vstupenky na akci?

Jako vždy v Ippon Shopu a na recepci TJ Ostrava na Várenské (otevřeno 24h denně) nebo Gaudy Seeds v Havířově. Ale my jsme taková rodinná akce, takže pokud jste z regionu a chcete lístky, tak stačí napsat mně nebo komukoliv z JMFS a my vám je nějak dopravíme.

Tvůj klub se jmenuje Jayman MMA Fighting Systems. Proč zrovna takový název?

JMFS je taková pocta MFS (Miletich Fighting Systems), což je za mě první klub v historii, který měl opravdu komplexní MMA tréninky (postoj, wrestling i zem). O postoj se staral Pat Miletich, zem Jeremy Horn a na wrestling tam měli zase Miletiche a Matta Hughese. Jayman mi říkaly děti, se kterými jsem chodil v Anglii cvičit základy boxu někdy 13 let zpátky. Tak jsem to před lety nějak zkombinoval v název klubu. Teď už to má stejně dávno jiný význam. JMFS jsme prostě my kluci, co spolu chodíme trénovat.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!