Rozhovory
0

Jakub Tichota: Noví šampióni přicházejí

Fanoušci MMA jsou ve velkém očekávání, protože se na profi scénu dere jeden z největších talentů české a slovenské scény MMA Jakub Tichota. Jakub má v amatérském MMA působivou bilanci, a i v profesionálním oktagonu si klade velké cíle. Na začátek ho však na Oktagon MMA Prime 3 nečeká nic lehkého, protože jeho soupeř Michal […]

Fanoušci MMA jsou ve velkém očekávání, protože se na profi scénu dere jeden z největších talentů české a slovenské scény MMA Jakub Tichota. Jakub má v amatérském MMA působivou bilanci, a i v profesionálním oktagonu si klade velké cíle. Na začátek ho však na Oktagon MMA Prime 3 nečeká nic lehkého, protože jeho soupeř Michal Konrád je ostřílený profi fighter, který po dvou prohrách nic jiného, než vítězství nebere.

Jaká je tvá amatérská bilance v MMA a co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

V amatérech mám 46 zápasů, z toho 37 výher. Mezi mé největší dosavadní úspěchy patří několik titulů mistra ČR, vítězství na IMMAF-WMMAA African Open 2019 a 3. místo na juniorském MS organizace WMMAA. Za můj osobní úspěch považuji poslední MS mužů, kde jsem se přes těžkou otravou jídlem dokázal probojovat až do čtvrtfinále, kde jsem prohrál s vítězem celé kategorie na body. Překonal jsem vlastní limity a uvědomil jsem si, že opravdu platí, že když nemůžeš, ještě dvakrát můžeš.

Proč sis přestup do profi načasoval na letošní rok?

 Nová dekáda, noví šampióni přicházejí.

Tvůj první profesionální zápas se odehraje v Oktagon MMA. Měl jsi nabídky i odjinud?

Ano, měl.

Jaké jsou tvé cíle v této organizaci?

Na území ČR je Oktagon MMA dle mého názoru jednička v současné době a pro mě možnost získat si jméno jak v ČR, tak ve světě.

Co říkáš na svého soupeře, kterým bude Michal Konrád?

Těším se na zápas.

Kde se na zápas připravuješ a kdo ti v přípravě nejvíce pomáhá?

Připravuji se v domácím Reinders MMA pod vedením Andrého Reinderse a v AllAroundFighters pod vedením Jardy Moltaše. Se silovou přípravou mi pomáhá Top Atlet.

Kolik kilogramů budeš upravovat svoji hmotnost?

Moc neshazuji a nejraději bych neshazoval vůbec. Nejsem zastáncem velkých hubnoucích procesů, které trvale poškozují zápasníkovo tělo a zdraví. Doufám, že si všechny organizace již v brzké době vezmou příklad například ze světové organizace ONE, kde tomuto radikálně zamezili.

Máš pro Michala nějaký vzkaz?

Nic konkrétního. Uvidíme se v Šamoríně.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Chci se stát nejlepším a nejkomplexnějším bojovníkem na světě. Vyhrát tituly v prestižních organizacích a zapsat se do historie.

👉 Vstupenky zakoupíte na www.oktagonmma.cz/prime3

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!