Rozhovory
0

Petr Gabal: Chci zápasit, vyhrávat a dostat se do zahraničí

Obrácený guard s dobrým časováním a rychlými highkicky, tak to je Peter Gabal, který se 6. března na galavečeru I Am Fighter chystá na svou premiéru v profesionálním oktagonu. Jeho soupeřem bude výborný postojář Pavel Pilný. Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo? Bojovým sportům se věnuji od 16. Přivedlo […]

Obrácený guard s dobrým časováním a rychlými highkicky, tak to je Peter Gabal, který se 6. března na galavečeru I Am Fighter chystá na svou premiéru v profesionálním oktagonu. Jeho soupeřem bude výborný postojář Pavel Pilný.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

Bojovým sportům se věnuji od 16. Přivedlo mě k nim to, že jsem se chtěl naučit bránit.

Proč sis vybral MMA?

Dostal jsem se k tomu docela jako slepej k houslím Začal jsem původně s krav magou, protože jsem si myslel, že to je nejvíc zabijácká věc co může být. Měl jsem suprovýho trenéra Tomáše Bezuchu, co mě naučil všechny základy a jednou se kluci v šatně bavili o Andersonovi Silvovi. Doma jsem se podíval na Youtube a úplně mě to chytlo. Pak jsem chtěl začít trénovat a šel jsem na první trénink k Danovi Bartákovi do Penta gymu.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

První mma klub byl Penta gym pod vedením Dana Bartáka. Po asi 4 měsících trénování jsem si ale zranil záda, a to mě skoro na rok vyřadilo. Pak jsem začal trénovat u Petra Macháčka, kde jsem ještě do nedávna byl a naučil mě většinu věcí, co umím. Nyní se připravuji pod vedením Andrého Reinderse v Reinders gymu, boxuji u Míti Soukupa v Pražském rohovníku a zem zlepšuji u Jardy Moltaše, který je blackbelt v bjj. Když mi to časově vychází, tak chodím na wrestling k Jožovi Černákovi na Olymp.

Jaká je tvá amatérská bilance a co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Moje amatérská bilance je 16-5. Prohry mám z mistrovství světa a mistrovství Afriky a 2 prohry z mých začátků v mma. Za největší úspěch považuju asi 2. místo z mistrovství světa asociace IMMAF, která je nejprestižnější amatérská mma asociace a 3. místo z mistrovství Afriky.

Na galavečeru I Am Fighter budeš mít svůj první profesionální zápas. Proč sis to načasoval na letošní rok?

 Asi se to tak nějak vyvrbilo samo. Nijak jsem přechod do profi neplánoval. Dohodli jsme se s mým trenérem.

Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?

Můj soupeř bude Pavel Pilný. V profi má bilanci asi 4-2, v amatérech moc zápasů nemá. Je to bývalý karatista a kickboxer a je daleko jistější v postoji než na zemi.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Na zápas se připravuji u Andrého Reinderse, Jardy Moltaše a Míti Soukupa. Trénuji každý den kromě soboty a mám nejlepší sparringy co můžu mít. Cítím se parádně, váhu už mám tam, kde jsem chtěl a už se nemusím ani trápit s dietou. Na zápas už se těším!

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Chci zápasit, vyhrávat a dostat se někam do zahraničí. Na další zápasy bych se chtěl přesunout do nižší váhovky do -66.

Chtěl bys do O2 Universum pozvat diváky?
Chtěl bych pozvat všechny fanoušky mma a bojových sportů. IAF 2 bude parádní akce a věřím, že ukážu parádní zápas! Kdo by chtěl ještě lístky, tak mi může napsat na instagramu!

Vstupenky zakoupíte zde:
https://www.ticketmaster.cz/event/i-am-fighter-mma-event-iaf-2-vstupenky/29841


Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!