Rozhovory
0

Václav Holota: Budu se snažit vtlouct Denisovi do hlavy trochu pokory.

Václav Holota po té, co porazil legendu českého MMA Jaroslava Číňana Poborského a utáhl na gilotinu polského Pawela Bielice, to má v profesionálním oktagonu 2-0. Už 6. března se na galavečeru I Am Fighter střetne s rozjetým Denisem Farkašem. Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo? K bojovým sportům mě […]


Václav Holota po té, co porazil legendu českého MMA Jaroslava Číňana Poborského a utáhl na gilotinu polského Pawela Bielice, to má v profesionálním oktagonu 2-0. Už 6. března se na galavečeru I Am Fighter střetne s rozjetým Denisem Farkašem.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

K bojovým sportům mě to táhlo celý život, ale až pád na hubu, předcházející bohémským životním stylem, mě donutil k celkové proměně života a plného ponoření do sportu. Přibližně před 7 lety jsem začal s fitness a letmo s boxem. Můj cíl byl dostat se do formy, nabrat na 100 kg a poté přejít k bojovým sportům. Po letech snažení jsem zjistil, že s mým tělesným somatotypem nikdy horou svalů nebudu, od fitness lifestylu jsem odstoupil a všechnu energii vložil do boxu.


Proč sis vybral právě MMA?

Na co se chci zaměřit, jsem věděl už od začátku, přestože moje cesta začala u klasického boxu. Taky jsem věděl, že pokud budu chtít na profesionální úrovni uspět, budu muset za sebou mít spousty zkušeností z “amatérů”. Proto jsem se snažil zápasit v téměř všech možných kontaktních sportech. Teď za sebou mám 20 zápasů v MMA a přibližně 15 v ostatních plnokontaktních disciplínách (box, kickbox, thajský box) a další zkušenosti z úpolových sportů (grappling, brazilské jiu jitsu)

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Tím že jsem měl odchylky od MMA, jsem měl možnost trénovat i pod trenéry z ostatních disciplín. Na mou MMA přípravu ale měli vliv Jan Piontek a Petr Monster Kníže, kteří vedli tréninky v plzeňském AtomGymu. Aktuálně, ale žiju v Praze a trénuji v Reinders MMA.

Jaká je tvá celková zápasová bilance?

Jak jsem již řekl, v amatérském MMA mám odzápaseno 20 zápasů a pouze 4x jsem odcházel jako poražený. V ostatních disciplínách již skóre bylo vyrovnanější, avšak stále s pozitivní bilancí. V profesionální kariéře jsem zatím nasbíral dvě cenné výhry.

Další zápas tě čeká 6. března na galavečeru I Am Fighter s Denisem Farkašem. Jak hodnotíš svého soupeře?

Na zápas s Denisem Farkašem se osobně moc těším. Denis je šikovný postojař s mnoha zkušenostmi, tvrdou bradou a velkým srdcem. Povahově mi připadá jako takovej grázlík, a to mě baví. Budu se snažit divákům nabídnout atraktivní zápas, a přitom Denisovi vtlouct do hlavy trochu pokory.

Kde se na zápas připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Jak jsem již napsal, aktuálně se připravuji v pražském Reinders MMA teamu a jsem naprosto spokojen. Poté postoj individuálně ladíme s Michalem Zubem Novotným a mojí “groundgame” již dlouhodobě zlepšuje, a to i přes velkou vzdálenost, Jan Stach. Celou přípravu pak zaštiťuje a dolaďuje André Reinders.

Přestože do zápasu, na poslední chvíli, zaskakuji za mého krajana a kamaráda Jirku Štádlera, mužů říct že se cítím v životní formě. Vím, že Denis je nesmrtelnej a jsem připraven na 3 těžká kola, kde se ukáže, kdo z nás má větší srdce.

Máš už domluvené něco dalšího?

Ano jsou na stole další nabídky na zápasy, ale my se aktuálně soustředíme jen na nadcházející zápas.

Chtěl bys do O2 Universum pozvat diváky?

Chtěl bych všechny pozvat na galavečer IAF, a to nejenom na můj zápas, ale i na celou show s večerem spojenou. Myslím si, že organizátoři dělají vše, aby utvořili co nejlepší atmosféru, a i já sám se nemůžu dočkat, až budu součástí tohoto eventu a zápasit v té nejmodernější hale v republice.

Vstupenky zakoupíte zde:
https://www.ticketmaster.cz/event/i-am-fighter-mma-event-iaf-2-vstupenky/29841

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!