Rozhovory
0

Andrýsek v boji o titul a Petrášek s Bahníkem v boxerské premiéře

Zítra v Hradci Králové bude boxerský galavečer, kde nám organizátoři Jan Maršálek a Ondra Budera namíchali ojedinělou startovku. Vedle profesionálního mistra ČR Marka Andrýska, kterého uvidíme v titulovém zápase, budou dále boxovat talentovaní borci z amatérské scény a do své boxerské premiéry nastoupí zapasníci MMA Miloš Petrášek a Jakub Bahník. Proč jste se rozhodli uspořádat […]

Zítra v Hradci Králové bude boxerský galavečer, kde nám organizátoři Jan Maršálek a Ondra Budera namíchali ojedinělou startovku. Vedle profesionálního mistra ČR Marka Andrýska, kterého uvidíme v titulovém zápase, budou dále boxovat talentovaní borci z amatérské scény a do své boxerské premiéry nastoupí zapasníci MMA Miloš Petrášek a Jakub Bahník.

Proč jste se rozhodli uspořádat galavečer v boxu?

Já a Ondra jsme se rozhodli začít dělat do managementu boxerů a víme, že promotérská činnost v tomto oboru hodně rozšiřuje obzory. Oba jezdíme boxovat do ciziny a máme už nějaké své kontakty. Navíc víme, jak je v profi boxu těžké dělat kariéru. V tom bychom chtěli boxerům pomoct. Proto jsme se rozhodli založit MBC International a zkusit ten český box trochu vrátit na scénu. Uvidíme jak to půjde.

Je to vaše první zkušenost s pořádáním galavečeru?

Ano, je to naše první akce. Přesto, že jsme očekávali spoustu překvapení, jsme i tak překvapeni, kolik jich přišlo a jak rozpočet vyrostl. Bereme to ale jako cenné zkušenosti.

Koho na startovce uvidíme?

Trochu se bojím slibovat, protože pořád někdo vypadává (nemoci, zranění), ale hlavní hvězdy stále drží. V profesionálním boxu mají svůj debut Kuba Bahník, Miloš Petrášek. Já zaskakuji za naši superhvězdu Davida Dvořáka. Hlavní atrakcí večera bude titulový zápas Marka Andrýska o mezinárodního šampiona nové organizace WBL. Všichni máme docela ostřílené soupeře, takže věřím, že to bude jízda. Márovi sice soupeř na poslední chvíli onemocněl, nicméně jsme našli kvalitní náhradu. Jméno zatím nemůžeme zveřejnit, ale slibuju, že to bude super zápas.

Amatérská karta je nabitá talenty z Hradce a Pardubic proti zbytku světa. Jejím zlatým hřebem bude parádní derby – Maxim Schejbal vs. Vojta Kverek.

Jak se ti podařilo přesvědčit zápasníky MMA do zápasu v boxu?

To je jednoduché. Já jsem v MMA začínal a tyhle dnešní celebrity jsou kámoši ze starých časů. Dobře vím, že tihle kluci umí boxovat často líp než boxeři a taky vím, že MMA zápasy nemají zas tak často. Je to pro ně fajn zpestření a dobrá zkušenost. Sám jsem zápasil v obojím a cítil jsem pak v postoji větší jistotu. Pro nás je výhoda, že kluci jsou známí a dobře se nám prodávají lístky. WIN-WIN. Tak to má být 🙂

Zmínil jsi Davida Dvořáka,  který po vstupu do UFC nemůže boxovat jinde. Přijde se na akci podívat?

Jistě, bude naším váženým hostem 🙂 A rád se s každým vyfotí.

Jak často bys chtěl galavečery pořádat?

Letos bychom chtěli stihnout ještě dvě akce. Jednu z nich uděláme určitě v nějakém nočním klubu. Když to půjde dobře, tak příští rok klidně víc akcí a určitě bychom chtěli televizi.

Co vše si můžeme představit pod managmentem boxerů? Budete zastupovat boxery a shánět jim zápasy nebo ještě něco dalšího?

Určitě budeme domlouvat zápasy doma i venku. Ale Management by, podle nás, měl být hlavně o budování jména sportovců a zvyšování jeho tržní hodnoty. Chtěli bychom na sebe navázat zajímavé sponzory a dělat jim skrze naše aktivity dobrou reklamu. Tak umožníme růst našim sportovcům i naší značce. To je naše vize.


Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!